Kompakt pro rodiče na rodinné fotky

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Aleš2 13. 12. 2015 09:21

Jo, tak po této idiotské reakci mě popadla velká chuť ti poradit..za mě ti dobře poradím, aby tvá kamarádka koupila, co chce a jestli něco neví, ať se přijde slušně zeptat a neposílá sem namistrovanýho spratka, který v pátém příspěvku někoho cítí potřebu urazit.
Aleš2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kultus 13. 12. 2015 09:59

vubec nevim proc sem tahate tyhle blbosti a osobni problemy ci dusevni nemoci :D
Na prvni misto bych poradil nikony P330/340 a kdyz nebudou nebo nebudou prachy, tak prave ta sonka W220. Chtel jsem ji poradit uz predtim, ale jaksi jsem ji uz nenasel v obchodech, asi jsem blbe hledal. Urcite bych zalovil na netu i nikon 1 J-radu...pokud nevadi CSC, sledovat slevy...mohli by se do 6000 objevit.
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod celim 14. 12. 2015 09:28

Tak od jmatus to byla poněkud hloupá připomínka, neboť obvykle to chodí takto. Ženská pověří chlapa ať se postará bez ohladu na to jestli věci rozumí víc , nebo stejně málo.Na druhou stranu pesek má sice asi pravdu, ale nemusel hned tak reagovat. Jinak osobně si myslím, že s těmi foťáky je to problém, protože jakmile je člověk starší, tak musí používat brýle na čtení a mně by těžce iritovalo mít foťák bez hledáčku. U těch rodičú to bude stejné. Avšak pokud už má foťák hledáček, tak už bývá obvykle dost kvalitní.Takže až tak nezáleží na typu. Jen bych se asi vyhnul ultrazoomum, protože ten bývá obvykle méně kvalitní než kratší objektiv do cca 5x optický zoom. Bohužel bude problém s cenou, protože se asi nic pod 5000 nenajde. Leda tak nějaká akce.
celim
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 14. 12. 2015 10:40

No s tim hledackem...heh...zalezi asi na fotaku. UZtka je maji casto otresne, samozrejme ty levnejsi. RX10 ma celkem dobry, FZ1000 vyborny...SX50 otresny. To radeji nic. Zrcadlovky, no udelej si vlastni pruzkum hlavne tech nejprodavanejsich pro masy, vetsinou je maly. CSCcka je maji jak pises vetsinou kvalitnejsi, ale taky za jakou cenu at uz samotneho zarizeni nebo priplatek za kvalitni EVF jako prislusenstvi. Je potreba si uvedomit v jake se pohybujeme cenove kategorii.
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Janeiro 14. 12. 2015 11:59

Jako mozny kompromis bych videl Lumix dmc-tz60, ktery se da novy koupit za 6,9 tis. Ma slusny hledacek, slusnou optiku, zakladni ovladani na volicich na tele fotaku a velikost stale jeste do kapsy. Jen ma maly cip a cena je nad limit. Ale pro starsiho cloveka asi lepsi nez krabicky bez hledacku a ovladani v menu pres displej
Janeiro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 14. 12. 2015 16:16

Ten hledacek nic moc, to uz radeji nic nez takovy pidi hledak s nizkym rozlisenim. Ja vim, vzdy to za ty prachy bude kompromis, ale to uz bych spis za 7K sahl po nikonu 1 J4 nebo panasonicu LF1 s o dost lepsim vystupem nez TZ60. :-P Jen by mne zajimalo jestli je o tu radu jeste zajem :roll:
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Janeiro 14. 12. 2015 17:01

Ja vim, ze v porovnani s obrazem v hledacku zrcadlovek je to nekde jinde, ale nejsem si jisty, zda plati radeji zadny hledacek nez toto. Ta predstava duchodce mzourajiciho na displej na slunicku.....
Janeiro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod celim 15. 12. 2015 10:07

Přesně tak! Já měl před léty Fujifilm F700 (než jsem s ním dobře zmokl!) a ten měl průhledový hledáček. K nezaplacení. Na sluníčku jsem na displeji nic neviděl(ostatně nebývá zvykem fotit proti slunci a s kompakty zejména) a i když jsem byl ve stínu, tak jsem viděl jen barevné fleky dokud jsem nevytáhl z báglu brýle. Fotit přes displej má smysl jen pro toho, kdo dobře vidí na blízko (obvykle mlaďoši), nebo má ve zvyku nosit brýle na šňůrce kolem krku (což není můj případ).
celim
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků