Kompakt pro rodiče na rodinné fotky

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pesek_no 10. 12. 2015 13:53

Zdravým ve spolek,
Je mi jasné, že tady u profíku budu uvalen v nemilost už jen dotazem, ale i tak to risknu.

Dostal jsem za úkol od partnerky vymyslet foťák pro rodiče, který bude sloužit primárně pro focení rodinných fotek. Tipuju, že foťák bude ležet z 70% času ve skříni, proto je mi jasné, že se do toho nevyplatí moc investovat…Představa je +/- 5K.

Je mi jasné, že mohu jít na jakýkoliv e-shop a prostě vybrat podle ceny, ale tak věřím, že i v hranici do 5K se najdou lepší a horší kusy….:/

V oblasti digitální fotografie se neorientuju, takže parametry jako světelnost nebo velikost čipu mi nic neřeknou, avšak si myslím, že v této finanční hranici jsou to spíše „sprostá slova“ 

Tedy, pokud by se našla nějaká dobrá duše, která by pomohla, abych měl doma klid tak budu velice rád :tleskani :tleskani
pesek_no
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 10. 12. 2015 14:58

mozno taketo nieco by stacilo.... netreba to prehanat: http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz ... -sx610-hs/
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod STigre 10. 12. 2015 16:54

Canon PowerShot SX610 HS: 18x zoom, světelnost objektivu f 3,8 - 6,9, pidi čip 1/2,3 a rozlišení 20 mpx - přímo smrtící kombinace pro kvalitu fotek.
Do ceny se téměř vešel Olympus XZ-1: https://www.fotoskoda.cz/olympus-xz-1-cerny/
ale ten je beznadějně vyprodaný - občas se objeví na bazaru za cenu něco málo přes 4 tisíce.
To byl snad jediný slušný kompakt v této ceně.
STigre
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 10. 12. 2015 17:12

Tu ide skor o turisticky fotak...pre mna by boli prioritou velkost, cena, zoom... Canon ma tieto fotaky dobre vychytane, tak v nom nevidim problem.

XZ-1 je samozrejme skvely kompakt, pokial im nevadia bazarove kusky a maly zoom, tak ten samozrejme radsej... ak ho zozenu
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pesek_no 11. 12. 2015 09:04

panove diky.....hrohnal jsem to googlem a vesmes pozitivni recenze...Chapu, ze v teto financni hranici to neni easy....A ten XZ-1 by byl asi lepsi jak rikate...Ale k vanocum pro rodice resit bazarovej kousek asi neni uplne ono.

Kazdopadne diky za support, ale kdyby se naskytli jeste jine nazory a doporuceni bycl bych vdecny....
pesek_no
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Janeiro 11. 12. 2015 10:10

Za 5.9 tis je na excelfoto.cz k dostani Nikon Coolpix P330 Ma vetsi cip a svetelnost od 1,8
Janeiro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod soowa 11. 12. 2015 10:39

Máma ode mě k Vánocům dostane Coolpix P340, prodávaj ho v hezký sadě i s pouzdrem a malým stativem, ještě jsem jí tam přihodil paměťovku. Stálo to celkem 7,5 tisíce na CZC, což už je teda přes tvůj rozpočet, ale je to o třídu jinde, než ty mejdlový krabičky, viz Janeiro.
Sony α7IV | Laowa 15/2.0 | Sony 20-70/4.0 | Sony 28/2.0 | Sony 35/2.8 | Sony 55/1.8 | Sony 85/1.8 | Samyang 135/1.8
soowa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pesek_no 11. 12. 2015 11:43

Janeiro píše:Za 5.9 tis je na excelfoto.cz k dostani Nikon Coolpix P330 Ma vetsi cip a svetelnost od 1,8


diyk za tip, avsak ted jsem tam koukal a nemaji :(

soowa píše:Máma ode mě k Vánocům dostane Coolpix P340, prodávaj ho v hezký sadě i s pouzdrem a malým stativem, ještě jsem jí tam přihodil paměťovku. Stálo to celkem 7,5 tisíce na CZC, což už je teda přes tvůj rozpočet, ale je to o třídu jinde, než ty mejdlový krabičky, viz Janeiro.


diky za tip , ale to uz je preci jen trosku pres rozpocet....a otazka je zda to ma cenu či ne...ale diky
pesek_no
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Janeiro 11. 12. 2015 11:55

Kdyz si zadas Nikon P330 na zbozi.cz, tak ti ho tam najde
Janeiro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ghork 11. 12. 2015 12:58

Zdravím, pokud se budu držet vážně do 5 000 Kč, tak špatný tip není Sony DSC-WX220 (http://www.aaron.cz/produkty/sony-cyber ... x220-cerny). Je lehký, rychle ostří a 10násobný zoom taky není špatný - přece jenom z 20x, 30x atd. zoomů bych měl v téhle cenové kategorii docela strach.
Ghork
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pesek_no 11. 12. 2015 14:43

diky diky....

Ten sony nevypada spatne....Co jsem tak dokazal vyčíst tak Canon PowerShot SX610 HS ma světelnost 3,8 - 6,9 a sonak 3,3 - 5,9....Zbytek tak nejak nastejno myslim....

Financni rozdil by byl cca 500 coz je uz je v dusledku jedno....Uvazuji tedy dobre, ze ten sony by byla lepsi koupe, nebo mi neco unika ?

a btw co se UI tyce....je to preci jen pro lehce starsi lidi....je treba Sony nebo naopak Canon vice user friendly ?

jeste jednou diky za nazory....
pesek_no
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Janeiro 11. 12. 2015 15:09

Pokud jde o starsi lidi, tak bych se zamyslel i nad takovyma vecma jako: je dobra volba dotykovy displej? Vetsinou to byva problem. Budou nastavovat vse nekde hluboko v menu? Neni lepsi zakladni volic nekde na tele fotaku? Uvidi na lesknouci se displej? Nebo by byl lepsi hledacek? Pak ale ta cena roste
Janeiro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 12. 12. 2015 09:14

Ja si hlavne myslim, ze budu fotit na automat, takze nejake UI im moze byt jedno,nie? ale mozno sa mylim..
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jmatus 12. 12. 2015 12:41

By mě zajímalo, proč se do toho pleteš, když tomu nerozumíš. Dotaz klidně může položit Tvá přítelkyně a k tomu nepotřebuje prostředníka.
No fish, no girls, no future.
jmatus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pesek_no 12. 12. 2015 14:25

jmatus píše:By mě zajímalo, proč se do toho pleteš, když tomu nerozumíš. Dotaz klidně může položit Tvá přítelkyně a k tomu nepotřebuje prostředníka.


Hahaha :D haters I na tomhle fóru? Nebo máš mentální problém s tím, že někdo má přítelkyni?

Fnuuuk neboj třeba tě taky někdo bude mít někdy rád! :)

A díky za radu, opravdu pomohla a hlavně pobavila :D
pesek_no
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků