Zrcadlovka do 13tisíc, pomoc s výběrem

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Anurin 4. 12. 2015 02:31

Ahoj,

jsem začátečník a rád bych si pořídil k vánocům novou zrcadlovku. S cenou za tělo a objektiv bych se chtěl vejít do 13 000. Rozhoduji se mezi těmito dvěma modely a dvěma objektivy. Který byste mi doporučili? Nebo znáte vhodnější set okolo této ceny? Díky za jakoukoliv pomoc.

Digitální zrcadlovka Nikon D3300 + 18-55 mm DX II
(http://www.megapixel.cz/nikon-d3300-18-55-mm-dx-ii)

Digitální zrcadlovka Nikon D3300 + 18-55 mm VR II
(http://www.megapixel.cz/nikon-d3300-18- ... r-ii-cerny)

Digitální zrcadlovka Nikon D5200 + 18-55 mm II
(http://www.megapixel.cz/nikon-d5200-18-55-mm-ii-cerny)
Anurin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod standavfr 4. 12. 2015 07:43

Určitě vyber set se stabilizovaným objektivem, já vybral Canon eos 100d,nemá omezenou výbavu jako ta 3300 a má o poznání světlejší hledáček než ta 5200.Mám malé ruce tak mi menší rozměry nevadí.Od Nikonu mě odrazovala i prodavačka ve Fotolabu,prý je to u nich se spolehlivostí v poslední době dost špatné a tolik reklamací na jinou značku nemají.Na Canon je do konce ledna cash back a při nákupu v Planeu pak vyjde na 11000.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 4. 12. 2015 09:23

Přísně vzato, nejlepší zrcadlo se seťákem v limitu 13k je Pentax K-50 http://www.vkfoto.cz/pentax-k-50-da-l-1 ... na-pentax/ na rozdíl od lowendů Nikonu či Canonu je to foťák a ne bakelitová hračka. Řídil bych se nabídkou objektivů, pokud není něco, po čem bys toužil a Pentax to zrovna neměl, těžko najdeš rozumný důvod k NEkoupi.

-- 4. 12. 2015 10:24 --

Puntík neuvěří... :D
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod soowa 4. 12. 2015 10:31

Z těch dvou seťáků bych bral ten novější (menší, skládací, stabilizovaný), všichni na něj pějí chválu.
Sony α7IV | Laowa 15/2.0 | Sony 20-70/4.0 | Sony 28/2.0 | Sony 35/2.8 | Sony 55/1.8 | Sony 85/1.8 | Samyang 135/1.8
soowa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 4. 12. 2015 12:01

reign píše:Přísně vzato, nejlepší zrcadlo se seťákem v limitu 13k je Pentax K-50 http://www.vkfoto.cz/pentax-k-50-da-l-1 ... na-pentax/ na rozdíl od lowendů Nikonu či Canonu je to foťák a ne bakelitová hračka. ....
Puntík neuvěří... :D

Puntík nemá námitek, na rozdíl od nejlevnějších lowendů, které si tazatel vybral. Pokud to chce na občasný rodinný fototlamismus, tak ať. Jinak bych se tomu nejlevnějšímu od Canikonů vyhnul, obzvlášť když by mělo jít o soustavnější a cílevědomější použití. :-)

Zdravím

Pozn.: Canikonům bych dal v současnosti přednost pouze v případě výběru FF modelů. :-)
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 4. 12. 2015 12:06

pozn: zatial velmi ani navyber vo svete FF DSLR nema... zatial :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 4. 12. 2015 13:06

"Určitě vyber set se stabilizovaným objektivem, já vybral Canon eos 100d,nemá omezenou výbavu jako ta 3300 a má o poznání světlejší hledáček než ta 5200."

Jojo, Nikonům se strašně vymstí ten LCD displej na matnici, jakmile v tom není baterka, tak to vypadá tmavé, takže milióny lidí kouknou do Nikon DSLR a zhrozí se, jaká je tam tma. To je marketingové selhání, tam by se snad bez baterky měla zatahovat roleta.

Kyby to standavfr nepochopil, tak: s nabitou baterkou a se stejnou světelností objektivu nemá Nikon D5200 tmavší hledáček, než Canon 100D.
Ale ani to nemá smysl říkat, zbylých 999 999 lidí si bude myslet, že jo, ať si Nikon tuhle hloupost vysvětluje sám.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 4. 12. 2015 13:12

soowa píše:Z těch dvou seťáků bych bral ten novější (menší, skládací, stabilizovaný), všichni na něj pějí chválu.


Potvrzuji a pridavam se k nazoru.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anurin 5. 12. 2015 02:17

Díky všem za rady. Takže nejpravděpodobněji upřednostním Pentax K-50 před Nikon D5200.
Anurin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod standavfr 5. 12. 2015 09:13

Puntíku,z té 100D leze to samé jako ze 700D,ovládání je díky dotykovému displeji naprosto v pohodě.Samozřejmě to není profi stroj, ale to není do 20000 žádný.Nejnižší je 1200D,to je opravdu lowend se vším všudy.Pentax bude určitě v pohodě, někteří si stěžují na horší setová skla, ale to je subjektivní.Nikon 5200 je už hodně výběhový model, špatný určitě není, ale má už dva lépe vybavené nástupce.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 5. 12. 2015 09:24

stando, Canon 100D lze doporučit dítěti či člověku s hodně malou rukou. A kritika Nikonu D5200 jakožto výběhového modelu je legrační - výstupem si utře zadel s čímkoliv APS-C od Canonu. Píšu zodpovědně jakožto majitel DOBRÉHO kusu Canon 70D. To co je na řadě Nikon 5xxx a 3xxx ke kritice je NEergonomie, nikoliv výstup, jediný kdo zaspal dobu je Canon.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 5. 12. 2015 11:28

K-50 mi prijde jako rozumna volba. Asi 2 nebo 3 roky fotim s k5-ii a zatim jsem spis omezeny svou invenci nez nedostatkem objektivu... a jsem rad za fakt solidni telo, lezt kvuli vsemu do menu je fakt opruz. Zacinal jsem se setakama 18-55 a 50-200. Na limity 18-55 jsem narazill brzo - ale hezka fotka s tim jde stejne udelat, 50-200 mi prijde relativne v pohode, ale mam tu novejsi wr verzi. Setak jsem nahradil jetym 16-45/4 za 5k, zatim dost spokojenost. Pak pro srandu za 2000 jsem vzal 80-320 - na apsc to je 480 mm srandy. Nejradsi mam ale 50/1.7 - zboznuju jeho charakteriskticky barevny podani i bokeh... na makro stara manualni makro 50 mm. Blesk fgz540 jsem bral taky z druhe ruky a v perfektnin stavu. Takze nabidka i z druhe ruky je slusna a da se sehnat vsechno...
ICEBOSS
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 5. 12. 2015 14:17

Reigne,kde píšu něco o výstupu z 5200?Nikde.O 100D jsem napsal, že mám malé ruce tak mi jeho rozměry nevadí, tak tím je to snad řečeno.A sorry,jestli něco má už dva nástupce tak to prostě výběhový model je, ať je jak chce dobrý.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 5. 12. 2015 14:42

To by chtělo ovšem rozvést, v čem je špatný - jenom v tom, že už jsou k mání novější? Jakože už je out? To sm*rdí gancovkami.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 5. 12. 2015 18:11

standavfr píše:Puntíku,z té 100D leze to samé jako ze 700D,ovládání je díky dotykovému displeji naprosto v pohodě.Samozřejmě to není profi stroj, ale to není do 20000 žádný......

Co leze z jakého modelu je dáno tím, jaký je/byl v té době k dispozici čip. Nicméně od šestnácti megové hustoty je i celkem možné na tento parametr v amatérské praxi rezignovat. Na co ovšem není dobré rezignovat je ergonomie, tedy přívětivost v ovládání důležitých expozičních i jiných parametrů.
Proto tedy obvykle píšu - raději (za stejné peníze) vybavenější tělo a klidně seťáky - protože dnešní seťáky do A-čtyřky vyhoví všechny. Ale jen tehdy, když tělo umožní ten důležitý moment nepropásnout. :-)
Samozřejmě posuzovat objektivy - tedy fotku ve sto i více procentním zvětšení (à la FOE či pemar) je už sám o sobě koníček, užitný výstup už ani netřeba. Do toho se snad - a doufejme - Anurin nechystá. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků