Foťák 15-25 tis Kč, zejména pro práci

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Hlava 16. 12. 2015 16:20

Dokumentační nedokumentační ... prolýzám v rámci profese různá místa, občas i stísněná (proto ten širokáč), občas dost blbě či vůbec neosvětlená (čili dost často to fotím s vestavěným bleskem, byť si u toho musím dost dávat pozor na odrazy a přepaly), kde potřebuji nafotit stávající zařízení. Čili nic, co by se hýbalo. A to nafotit tak, abych pak u počítače z těch fotek vyčetl všemožné detaily, a to včetně těch, kterých si přímo na místě třeba hned nevšimnu (a trkne mě to až doma z fotky). Podruhé už se na daná místa zpravidla těžko dostanu, takže aby ty fotky byly rozmazané či neostré je to poslední, co bych potřeboval. Stejně tak na místě asi přehazovat jednotlivé objektivy je trochu nepraktické (málo místa, špína, prach, nebývá nic kam položit).

Čili se mi buďto podaří vše pokrýt tou 19/2.8 od Sigmy?
Pak je pevný sklo ještě SONY 16/2.8, ale prej velmi slabý (viz výše).
Takže z těch širokých ohnisek už pak vidím jen tu SONY 10-18/4 (tam mi pocitově vadí nižší světelnost, ale zas je plus, že má OSS, a dost mi teda vadí ta vysunovací konstrukce při zoomu)
Anebo jsem ještě nějaký objektiv př.ehlíd?
Hlava
Návštěvník

Odeslat příspěvekod martin2580 16. 12. 2015 17:01

16/2.8 je strasna. Tu jsem mel. Jedina vyhoda, ze je mala. To uz radsi 20/2.8 sony, ale to uz je stejne lepsi ta sigma. Pak ty zeissy :) ty jsou bez konkurence. Doporucuju nex forum - sice anglicky, ale jsou to majitele co maj zkusenosti i s tema drahejma od zeisse.
martin2580
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hlava 25. 1. 2016 20:49

Váhal jsem mezi Zeissem 12/2.8 a tou SONY 10-18/4. Vzal jsem nakonec tu SONY 10-18/4 a ta šířka je parádní. Kolik toho dostanu do záběru je nekutečný. Není problém vyfotit i celé malé místnosti. A i ten zoom se nakonec hodí víc, než jsem čekal. Jediná nevýhoda, co na tom sleduju, že se na A5100 s tím nedá fotit s bleskem, protože to dělá stín do obrazu (nicméně ten Zeiss má ještě vetší rozměry, takže tam by to bylo ještě horší). Nakonec i to vysunování při zoomu není tak strašné, vysunuje se to jen o pár mm.

K tomu jsem vzal ještě Sigmu 30/2.8 ART, to je parádní ostrost.

Takže tak, výběr dokončen.
Díky za tipy a pomoc :-)
Hlava
Návštěvník

Odeslat příspěvekod martin79 26. 1. 2016 10:07

pal to o strop. stejne to je lepsi.
martin79
Návštěvník

Předchozí stránka