fotak pro rybaře

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bigdawe 16. 10. 2015 03:47

dobry den, potreboval bych poradit jaky vybrat fotak na foceni ulovku,chci fotit prakticky jen v automatu,nechci nic nastavovat,fotak bude upevnen na stativu a ovladan balonkovou spousti a jelikoz chytam i v noci tak potrebuju abych dokazal udelat v automatu peknou fotku i v noci,rozpocet mam max 11000kc ale cim levnejsi tim lepsi , premyslel jsem nad porizenim sony slt-a58 jelikoz ma pry dobry automatycky rezim ale na druhou stranu si rikam jestli by mi nestacilo jen neco jako canon powershot sx520 hs nebo Nikon COOLPIX L340 ale necham si poradit, moc dekuji za odpovedi
bigdawe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Skulivert 16. 10. 2015 04:49

Podíval bych se i na řadu Olympus TG, Nikon AW a pod. kompakty, nepředpokládám tisk větších fotografií a na dokumentaci u vody či ve vodě pro internet a prohlížení na pc/tv/tabletu budou stačit, navíc jsou skoro nerozbitne a Olympus ted nabízí dobrý makro/mikro rezim
Skulivert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bigdawe 16. 10. 2015 05:43

Tak tohle je přesně to co jsem hledal pokud jsi myslel tenhle tip https://www.alza.cz/olympus-tough-tg-85 ... 594693.htm moc dík a je super že má vyklopny display
bigdawe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Skulivert 16. 10. 2015 20:59

tím mikro režimem jsem myslel konkrétně TG-4 viz třeba http://www.mujolympus.cz/blog/produkty/86/mikro-nebo-makro, ale TG-850 bude také v pohodě a navíc i dost levnější, výklopný displej jako užitečný bonus
Skulivert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bigdawe 16. 10. 2015 21:43

Me se na tom prave hodne libi vyklopny dispel,to je vec ktero budu vyuzivat hodne pri foceni s dalkovou spousti,moc dik za rady
bigdawe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod feanoor 17. 10. 2015 21:19

bigdawe
No já ti teda nevím, ale ten Olympus Tough 850 bych ti neradil. Důvodem je hlavně ten periskopový objektiv. Máme jeden Tough v rodině a ty fotky, to je bída.
Dále píšeš že by měl udělat pěknou fotku i v noci. Jenže se "světelností" objektivu 3.5-5.7 a navíc s tím malým 1/2.3" snímačem toho moc nepředvede.

Co třeba Canon PowerShot S120? Světelnost na širokém ohnisku o dost lepší, k tomu větší snímač a hlavně opticky určitě lepší objektiv.
Není ale odolný a nemá výklopný displej. A taky je dražší než ten Oly.

A nebo klasiku - Sony RX100, první generace. Cena je skoro deset tisíc, ale s tím jednopalcovým snímačem a vysoce světelným objektivem je proti tomu Olympusu na jiné planetě (no, spíš v jiné galaxii :-) )
feanoor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 17. 10. 2015 22:53

Co to je fotit v noci? Jestli bude tma stejne se to zabije bleskem a tady nepomuze ani APSC. Tim nerikam, ze neschvaluji RX100. Jen by mne zajimalo dalsi nasviceni...fotka je precejen o svetle a jestli tam bude max. tak nejaka bludicka, tak to dopadne jak jsem psal - s bleskem. A na to nepotrebuje ani velky snimac ani svetelny objektiv.
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 10. 2015 08:38

Podle mne jsou ryby zaminky a chce fotak. Jestli ma 11 penez, at si koupi co budou mit na krame.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bigdawe 18. 10. 2015 17:35

Hele zase se mi zda zbytečný dávat 10litru za kopakt,to už si za ty prachy radši koupim zrcadlovku,kamos má canona eos 600d a dělá to automatu podle miho laickyho oka fakt dobrý fotky i v noci a to k tomu má obycejnej obektiv co u toho byl a s tím prisvetlenim tak tutově bude max celovka a bude to fotak jen na ryby,nic jinyho s nim fotit nebud,tak že mi je i v celku jedno jak bude velkej
bigdawe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod metatron 18. 10. 2015 17:43

Ty si povedal, ze mas rozpocet 11 tis. Sony rx100 je skvely kompakt, vyborna volba. Toho olyka da do vacku jedna radost. A zrkadlovku budes so sebou tahat? Nehovoriac o tom ze objektiv na rx100 je lepsi ako zakladny kitovy pre zakladnu zrkadlovku.
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 18. 10. 2015 17:52

Sony RX 100 je více než rovnocenný soupeř minimálně vůči APS-C Canonům se seťákem, za desítku super volba.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 18. 10. 2015 19:49

Byli jste na rybách? Velikost zrcadlovky není problém.
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bigdawe 18. 10. 2015 21:16

Jak říkám věřím tomu že ta rx100 je super kompakt ale pokud mám dat tyhle prachy tak si radši vezmu zrcadlovku
bigdawe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kultus 19. 10. 2015 07:10

Proc? Protoze je vetsi, ze budes vypadat jako profik? Nenech se vysmat, dokud si k tomu nekoupis dalsi objektiv, radeji bych koupil RX100.
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ghork 19. 10. 2015 19:05

Souhlasím s kultusem, reignem a spol. Za ty prachy (tj. do nějakých 10K + nějaká sleva jako tady http://www.aaron.cz/produkty/sony-dsc-rx-100) je to skvělá volba. Rozhodně je lepší koupit si pořádný bezzrcadlo, než relativně slabou zrcadlovku. Zvlášť na to focení, které plánuješ (tzn. automat bez nějakého nastavování).
A to nemluvím o tom, že je mnohem lehčí a skladnější. Nevím tedy, jak jezdíš nebo chodíš na ryby, ale já jsem chodíval třeba tři čtyři kilometry pěšky a nechtělo by se mi s sebou tahat takový "těžký krám". Nehledě na to, že bych měl strach, že o něco praštím objektivem a zůstanou mi z něj jen střepy :). A u kompaktu je přece jenom pravděpodobnost podobné nehody mnohem menší ;).
Ghork
Kolemjdoucí

Další stránka