Automat. focení,univerzál do 7tis - P340,Fuji XF1 či NX3000?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod xkokm101 16. 6. 2015 10:58

Ahoj lidi,

prosím o radu

Chystám se na dlouhodobou cestu do Asie, která bude zahrnovat jak města, pláže tak treky džunglí. Takže jsou potřeba jak panoramata, tak si poradit se sluncem, ale i špatnými světelnými podmínkami.
Nezajímají mě zoomy a neumím využít různé možnosti manuálních vychytávek. I kdybych se v budoucnu rád naučil svůj fotoaparát plně využívat, je potřeba prozatím vycházet ze zkušenosti, že to tak nebude a že budu z 95% prostě jen mačkat/fotit :D .....foťák by mohl být i trochu odolný, přeci jen nejsem zrovna městský turista, ale to už si asi vymýšlím moc :)

Moje tipy:
Nikon CoolPix P340......7tis
Fujifilm XF1 ...... 7tis
Samsung NX3000 ...7500

Prosím nevkládat tipy na dražší fotoaparáty, protože v dané situaci je to opravdu mé maximum (nyní oba stojí 7000Kč). Už tak jsem chtěl původně fotak za 5tis, ale to byste mě asi hnali, a už tak máme na cestě Iphone 5s, který by byl asi s levnějšími kompakty srovnatelný. Jsem ale ochotný i do bazaru co má ještě záruku.

U XF1 se mi líbí ta možnost rychlého focení/ostření kterou deklarují ale podle zahraničních komparací se mi zdá na první pohled, že upřednostňují P340.....já tomu ale nerozím :) ....Prosím o radu. Děkuji
xkokm101
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 16. 6. 2015 21:42

http://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=369438

dlouho tam ten inzerát nebude, je to velmi slušná nabídka
reign
Návštěvník