Výběr canon 700D,750D,760D nebo jiné

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Puntík 30. 5. 2015 10:55

Navržený K-S2 spolu s 18-135 je skutečně dražší, je to novinka, velmi dobře vybavená zrcadlovka už střední třídy, levnější je doprodávaná http://www.vkfoto.cz/pentax-k-50-da-18- ... st-zdarma/, která je stále konkurence schopná, pokud ji ovšem zájemce nemá v úmyslu používat soustavně i pro natáčení videa. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 30. 5. 2015 11:21

reign: aj Nikon má ako najvyššiu triedu D300s, no tá má len 12 megapixelov a je tuším z roku 2009. Proste slepá vetva (aspoň javí sa tak).

Chcel som tým povedať, že vymenované Sony sú to najlepšie čo dnes existuje (4D AF, 11 fps, najnovší snímač) a od tých Canonov ešte existujú 2 vyššie/lepšie rady (jedna má microadjustment a najvyššia je ešte aj utesnená a rýchla).

Ondrej: myslíš si, že Oly nestíha pohyb?
Už prvá generácia foťákov s trackingom (aj moja E-P5) na bežné veci stíha.
Aktuálne modely (majú novší procesor) sú na tom ešte lepšie.
Hlavne pozor na EPL5 radu, tá ešte nemá detekciu trackingu: tú má až nová (viacsmervová) stabilizácia, ktorá je až v E-PL7 a E-M10

Ešte k tým Canonom: kvôli gripu a AF boli dosť kritizované:
[/quote]Unfortunately, in One Shot mode there's no ability to track the subject, so if your subject moves you need to refocus.

If you really want to track moving subjects you'll need to switch to AI Servo focus mode. In AI Servo you initiate focus with a single AF point and the system tries to track your subject by automatically selecting AF points to stay on top of it anywhere in the frame. I found this to be very hit or miss, even with well isolated subjects. At best the AF system would stay on the subject around 50% of the time, and mostly when it moved slowly.[/quote]

-- 30. 5. 2015 12:31 --

detekciu panningu .. som chcel napísať .. no som vo vlaku a cez WiFi mám dáky limitovaný internet, že nemôžem opraviť napísaný príspevok
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 30. 5. 2015 16:05

Moje oblíbené video ukazující který foťák se na co hodí - a to zdaleka nehodnotí výběr a cenu skel https://www.youtube.com/watch?v=l04W4mCpUfU kulometní A6000 na pohyb zrovna neválí a to si myslím, že jakýkoliv Olympus strčí do kapsy. Čímž neříkám, že je k ničemu, sám jsem o něm silně uvažoval, ale právě "nabídka" skel a "ergonomie" (zejména příšerný displej a zapuštěná tlačítka) mně odradily.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 30. 5. 2015 17:15

No, já bych si koupil levnej Nikon. Canon v téhle kategorii mi nepřipadá jako něco jiného než vyhazování peněz oknem..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod reign 30. 5. 2015 17:31

Ja volil Canon kvůli videu, jinak samozřejmě souhlas, Nikon rulez.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snopa 30. 5. 2015 17:34

Levnej Nikon je sračka jako levnej Canon, jako levnej Pentax, jako levnej Sony apod a dál napříč výrobci.

Daemonius: ta mantra o skvělých Nikonech se ale ve skutečnosti nějak nekoná. Nejvíce stížností na svoje přístroje tady mají Nikonisté, to by přece u takové modly za jakou jej vydáváte nemělo být.
:lol:
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _Tom_1 30. 5. 2015 17:42

tak jsem se byl podívat o krámech, vesměs všude mě nechali udělat pár fotek 10minut osahat foťák apod. na hodnocení to samozřejmě není ale aspoň popíšu moje pocity

canon 70D už je tělem velký a dost robusní, na to zatím nejsem zvyklý. provedení super, rychlost úžasná. intuitivní ovládání

canon 700D pocitově zlatá střední cesta mezi 100D a 70D. tak akorát pro normální mužsou ruku. i když je věětší než můj nynější UZ.

100D mě hodně lákal menšími rozměry, ale třeba grip je malý nebo skoro stejný jako u UZ. funkcemi taky všude píší skoro stejné, ale jsou to takové prkotinky jako listování šipkami na displeji při náhledu nebo mnohem plynulejší pohyby a ovládání u 700D. sice dodnes nevím proč je cena skoro 2x větší ale to ještě prozkoumám

sony 6000 a jim podobní.... líbí se mi tichost při focení oproti zrcadlovkám. jinak do kapsy to není jako UZ jak zde bylo psáno. je prostě větší, ale tělo je jak pro ženskou ruku. je to podle mě takový kombajn s velkou ambicí, ale pořád tomu jakoby něco chybí. poprvé když jsem podržel spoušť jsem u toho sony myslel že je to kulomet, fofr jako blázen. ale pak jsem cvakal s 700D a sony po prodejně. světlo tak na 1/125, iso 400 u obou, ale to ostření je podle mě u toho canonu lepší i když je 700D asi pomalejší, jenže pak mi to pán dal do PC a z toho sony bych jich tak polovinu smazal hned. z 700D byly fajn 100D taky super

moc jsem nepochopil jak je to s těmi objektivy STM byl jen u 700D což podle toho co jsem zatím četl by mělo být pro ostření to nej.
100D neměl STM ale něco pomalejšího, ale taky to bylo fajn

sony měl něco co jsem nedokázal identifikovat, nabídka u toho sony taky byla jakoby složitější než u zrcadlovek.
k zrcadlovce si vybírám objektiv skoro amatérským způsobem, podle použití, ceny vybavenosti a nedělalo mi to tolik problémů jako vyznat se v objektivech pro bezzrcadla.

nikon jsem taky měl v ruce ale neměli akumulátory v pohotovosti. ale co jsem se bavil z prodavačem mi povídali že je to spíš podobné na 99% k canonu než k sony tak jsem se po ničem dál nedíval

moje porovnání a rádoby test berte spíš jako první osahání v prodejně. vybírám to jako amatér s chutí pustit se do dalšího foto levelu. už takhle mi vyšli strašně moc vstříc, nic jsem nekoupil a věnovali mi dost času

až si to nechám víc projít hlavou určitě sem ještě něco napíši
_Tom_1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snopa 30. 5. 2015 17:48

No tak právě si vykročil po správné cestě, nenech se nikým nikam dotlačit a kupovat podle doporučení jiných. Dej si čas a v klidu si to promysli, klidně ještě několikrát do prodejny a uvidíš, že se bez rad obejdeš.
Nebudeš mít to nej na trhu, ale když si vybereš sám, bude focení pro tebe zajímavější a bude tě bavit. :-)
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _Tom_1 30. 5. 2015 18:20

ještě k těm canonům. nejlevnější nebo lowend jsou 1200D, pak bych to viděl na 100D, pak 700D a pak 70D. tak nějak mi přišli provedením, a vybavením. i velikostí těl. třeba 700D je menší než 70D, a zase 1200D a 100D nemá takové možnosti. tlačítka, displej jako 700 a 70D
_Tom_1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 30. 5. 2015 19:25

_Tom_1: to je presne to, co som ti radil, ist do obchodu a vyskusat si tie fotaky :)

co som ja skusal v Nay,Alze,Prolaike fotaky pre zaujimavost:
Canon 100D - super prdi lahky fotacik pre laikov, ale grip malicky
Sony Alpha rada - maly grip, pre mna ee a nemam rad elektronicke hladaciky
Pentaxy K50, KS-2 - to asi nebude moc pre teba, predsa len Canon je taky "univerzalnejsi"
Nikony rady D3xx - dost osekane ovladanie (sak preto je to lowend) a opat maly grip
Nikony rady D5xx - to drzenie je uz lepsie pre mna
Canon 750D - kamoska ho ma,fotil som s 16-35/2,8L II (toho skla je na nom hadam aj skoda) a ziadny problem, AF fici, obrazovy vystup normalny atd.

inak vsetky dnesne fotaky (hlavne s APS-C, za nimi aj s m4/3) fotia dobre. ide len o to, ako sa ti drzia (predsa len sa nebudes kdesi na dovolenke na fakult.vylete x hodin trapit so zlym drzanim fotaku ze ano).

asi by si bol fakt spokojnejsi s nie najnovsim/najdrahsim modelom, napr. ten 700D, setak 18-135 urobi dobru sluzbu, teraz vydal Canon (konecne!) novu 50/1,8 STM za par korun, na sport kupis neskor z bazaru nesmrtelny Canon 70-200/4L USM bez IS (aj za 400euro) a budes vysmiaty.

toto iste (telo aj skla) si mozes kupit za podobny peniaz aj u Nikonu, vyber je len na tebe :)
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 30. 5. 2015 21:33

Z toho co si napisal vyzera byt EOS 700D idealny pre teba. Neskor fakt len ten 50/1,8 STM prip. bazarovy 70-200/4L (tzv. spickovy objektiv zadarmo) a niet co riesit. U ineho vyrobcu take kombinacie za podobnu sumu nenajdes...
Sony A6000 je skvely fotak, no neskutocne to zabijaju objektivmi. Az teraz je konecne zopar dobrych pevnych skiel na Sony bajonet, no tie su casto cenovo uplne mimo...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _Tom_1 31. 5. 2015 14:38

tak jsem se byl podívat ještě v jiném obchodě na ten sony 6000. ještě mi přijde oproti tělům canon nebo nikon takové titěrné ovládání, ale to je samozřejmě dané malým tělam. takže většinou řeknete, na jednu stranu cchec malé tělo a na druhou tlačítka daleko od sebe.

nevím jestli se mi to zdá, ale načítání, listování fotek při prohlížení je ten sony jakoby pomalejší. je to možné? ta zrcadlovka mi přišla sice hlučnější ale rychlostí vyvážená, vše je rychlé, nemu, prohlížení, focení, zoom tak rychlý jak rychlou mám ruku, start foťáku atak.

ten sony je 100% rychlejší na sekvenšní focení, ale zoom,pohyby v menu, manipulace při náhledech, přelistování 10 fotek po sekvenčním focení mnohem pomalejší

elektronický hledáček mám i na UZ, ale určitě ne v takové kvalitě jako u sony, zase ty zrcadlovky je to jak kdybych v ruce neměl nic digitálního, ale to vše jde o zvyk když několik let koukám do displejů.

ještě se zaměřím na 100D a 700D. ty 750,760D asi vynechám a paníze raději dám do aku navíc, karet mám dost, budu potřebovat UV, polarizační filtr, bohužel nepasují mi z UZ rozměrem a případně mi zbude část na teleobjektiv.

k těm objektivům:
18-135 je zřejmě hodně univerzální a hodně oblíbený a díky STM rychlý objektiv.
co ale dál, dívám se na nabídky a nerozumím hlavně u teleobjektivů určením pro ten menší čip u 700D a pak objektivy které jsou určeny pro fullframe. to znamená že i když je určen pro FF můžu ho použít i k 700D? v tomto trochu tápu. ale je to trochu předčasné tohle řešit ale ono to stejně tak dopadne a skončím nejspíš u té zrcadlovky.

ještě jednou děkuji všem přispěvatelům za trpělivost a snahu mi s výběrem pomoci, i když některé moje myšlenkové pochody jsou amatérské a nebo dotazy opakující se. občas v tom tápu, ale moc se těším až vyrazím s "novým" aparátem do terénu
_Tom_1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 31. 5. 2015 16:42

Sony A6000 je skvělý foťák, pro toho, kdo ví přesně proč ho chce a jaké sklo na něj nasadit. Problémem je, že Sony 16-50/3.5-5.6 se nemůže třeba takovému seťáku od Canonu (18-55 IS STM) opticky rovnat ani náhodou.
Ani Sony 18-105mm f/4,0 G SEL není opticky nic moc a po nasazení na A6000 se zcela ztratí výhoda malého těla foťáku.
Tuto Sonku bych prostě doporučil pouze tomu, kdo má zájem používat pevná skla - např. Sigma 19/2.8, Sony 35/1.8 OSS, Sigma 30/2.8, Sony 50/1.8 OSS, Sigma 60/2.8 - to jsou bezvadná skla pro Sony A6000.

Co se týče Canonu, chápeš to správně, objektiv EF-S je určen pouze pro menší snímač a na FF ho použít nelze. Obráceně to lze, tzn. objektiv EF (určen primárně pro FF) lze použít i pro menší snímač.

Canon 18-135 IS STM je bezva sklo, tiché, rychlé, s dobrým optickým výkonem.
Co se týče teleobjektivu, doporučil bych ti Canon 55-250 IS STM, taky bezvadné sklo za dobrou cenu, vlastně to nejlepší v dané cenové relaci.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 31. 5. 2015 17:30

feanor: já myslím, že velikostní výhoda Sony se jen tak neztratí, i s poměrně velkým 18-105/4G (ten set jsem silně zvazoval) se vejde do buzitašky lowepro streamline 100. Kdybych měl 100% zrak, tak bych i ten displej překousl, ale ty skla už ne. Teď jsem moc zvědavý, jak se v praxi osvědčí nová STM padesátka, hlavně výkon AF, opticky vypadá podle testů dobře.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 31. 5. 2015 18:14

reign:
A6000 + 18-105, jako dá se, ale už se mi to zdá trochu nepoměr k tomu tělu.
I když ona A6000 taky zas tak malá není, proti mému NEX-3N, už je to docela kus foťáku :-)

Ad Canon 50/1.8 STM, koukal jsem na ten test na photozone.de a proti staré C 50/1.8 je to opticky docela pokrok, hlavně na plnou díru je kresba mnohem lepší, má taky menší soudkovité zkreslení, menší aberaci a trochu méně vinětuje.

https://www.youtube.com/watch?v=J5dhx-GUy2M
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků