Výběr canon 700D,750D,760D nebo jiné

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod _Tom_1 28. 5. 2015 11:38

Dobrý den,

již několik let používám ultrazoom panasonic FZ28 a také malý kompakt jako kapesní fotoaparát. Rád bych obměnil ultrazoom za zrcadlovku, možná i kompakt s výměnnými objektivy.

Moje zaměření je rodinné fotky, výlety, krajinky, focení motorek, takže i ten rychlejší pohyb. S rodinou nyní bude užitek fotek mnohem větší

Na ultrazoomu mám již pocit, že pomalu ostří, sekvenční focení není ideální, povedená fotka max 1 ze tří apod. Velký šum, fotky by mohly být ostřejší. Rychlost zoomování, barevné podání při horších světelných podmínkách.

Vyhovuje mě výdrž baterií, i tak používám 2aku, velikost těla mi také nijak nevadí.

Prvotně jsem vybral

Canon 700D + Canon EF-S 18-135mm f/3,5-5,6 IS STM

Nyní v novinkách 750D a 760D. I zde bych vybral objektiv Canon EF-S 18-135mm f/3,5-5,6 IS STM

Moje hlavní otázka je, zda má smysl kupovat 700D když ve stejné velikosti těla je inovovaná 750D. Výčet inovací asi zmiňovat nemusím, Myslíte, že má smysl koupit rovnou 750D nebo využít levnější a výběhový typ 700D, který by podle mého i tak naplnil mé očekávání a z focení bych měl větší radost než nyní z ultrazoomu?

Lákavé je i tělo 760D a zatím si neumím odpovědět jestli mě stavový displej a otočné ovladače budou oproti 750D tolik chybět

Proto bych rád poprosil kovanější uživatele jestli by mi nepomohli se vstupem do světa zrcadlovek.

Kompaktům s výměnnými objektivy se nebráním, nicméně mám takové pochybnosti, že by mi třeba za rok focení mohly připadat kvalitou a rychlostí spíš jako kompakt než zrcadlovka.

Peníze jsou sice na prvním místě, ale vzhledem k tomu, že to bude na několik let nechtěl bych řešit hledání nejlevnějšího

Předem se omlouvám jestli podobné téma zde již je, věnoval jsem procházení diskusí pár dní a podobné jsem nenašel

Děkuji za diskuse
_Tom_1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mandak1 28. 5. 2015 14:18

Musí to být přímo Canon? Nebo nevadí i jiná značka? ;)
mandak1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 28. 5. 2015 14:44

Peníze navíc za stavový displej bych nelitoval, tzn 750D bych rovnou vynechal. Otázka spíše je, jestli se vyplatí 760D oproti 700D - snímač ještě nikde neprošel testem a to co produkuje dosavadní generace APS-C Canonů není žádná hitparáda, parametry snímače (protože je od Sony) je porazí vlastní stájový mini kolega G7X. Jestli je v novinkách snímač od Sony zatím nikdo netuší, ale to by důvod ke koupi určitě byl. Jestli je to Canon recyklát, tak "starou" 700D a jestli není priorita video, tak z bazaru 50D ideálně s 17-55/2,8. Za málo peněz hodně muziky.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _Tom_1 28. 5. 2015 15:03

velikostí těla bych zůstal raději u 7xx

novinky mě popravdě lákají spíše o level výš v ostření a rychlosti. Nedokáži to ale posoudit. Znám pár lidí co má dobré zkušenosti a výsledky s 650 a 700D. proto se můj výběr odebíral tímto směrem. Občas jsem měl v ruce 650D a padl mi do ruky i ovládání a velikostí

rozlišení z 18 na 24MP bude mít další nevýhodu a to ve velikosti souborů

spíš by mě zajímal rozdíl v přechodu z UZ na 700D. zatím co jsem viděl fotky tak byly mnohem ostřejší, vykreslenější než z mého "kompaktu"

kdybych si na internetu nevšiml že canon vyšel s 750,760 tak bych přemýšlel jen nad 700D
_Tom_1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 28. 5. 2015 15:16

Podla prvych testov na DPR su nove snimace trocha lepsie ako starsie. Skor by som rozhodovanie zmenil na 700D vs 760D - a tam by aspon z mojho pohladu urcite vyhral 700D vdaka vyrazne nizsej cene.

Edit - pridal som obrazok s moznostou zosvetlenia fotky 760D a 700D proti jednemu z najlepsich malych snimacov na trhu - cenovo je D5500 mierne pod 760D (ma horsi LV aj ovladanie len s jednym otocnym volicom, no urcite lepsi snimac - porovnatelny objektiv je 18-140mm).

Canon sa v tomto v novych modeloch (5Ds a 760D/750D) citelne zlepsil, no stale zaostava za najlepsimi... vyhodu ma zasa v spickovo zvladnutom LV a zaostrovanim cez snimac zrkadlovky.
Přílohy
Untitled.jpg
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 28. 5. 2015 15:50

http://www.dpreview.com/previews/canon- ... -t6s-t6i/6
V šumu je tam určitý pokrok (v JPEGu větší než v RAWu), ale DR ve stínech je pořád slabý. Na druhou stranu se to v porovnání se snímači od Sony zřetelně projeví až při zesvětlování stínů aspoň o 2EV, což osobně dělám tak u jedný fotky ze sta...a celkově je kvalita jinde oproti FZ28, ikdyž taky záleží na objektivu. 18-135 určitě lze doporučit, hlavně při přechodu z UZ nehrozí takový šok z malého přiblížení, jako u klasických záklaďáků.

Velikost souborů u 18mpix x 24mpix bych neřešil, je to nárůst jen o čtvrtinu a do JPEGu klidně můžeš v nouzi fotit v menšim rozlišení, které bude pořád detailnější, než 12mpix z FZ28.

Pokud jde o kompakty s výměnnými objektivy, obrazově a ve většině případů i rychlostí se zrcadlovkám vyrovnají, spíš jde o preferenci optický / elektronický hledáček (nebo display), a případně objektivy, které ten či onen systém nabízí.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _Tom_1 28. 5. 2015 16:42

děkuji za odpovědi, bohužel ve zkratkách nejsem tolik kovaný, snímky jsem prohlížel, ještě pročítal recenze na 760D a porovnával ceny.

700D vč objektivu 18-135mm dám 25000kč
750D vč objektivu 18-135mm dám 29000kč
760D vč objektivu 18-135mm dám 33000kč

mezi 700D a 760D je tedy 8000Kč. Myslíte má to smysl?

a nebo vstoupit do světa zrcadlovek se 700D a peníze nechat na další objektivy, příslušenství apod. nebylo by to rozumější?
_Tom_1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 28. 5. 2015 16:58

jestli nový snímač není výrazně lepší šel bych jednoznačně do 700D
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 28. 5. 2015 17:12

Určitě ušetřit a pořídit třeba slušný stativ, nebo další objektiv. Širší, delší, světelnější pevné sklo, makro...Podle potřeb. Nebo si jeď za osmičku několikrát na výkend zafotit. Ale kupovat takovéhle novinky, neee
Mezi 700D a 760D jsou drobné rozdíly, jako stavový displej, 9 vz. 19ostřících bobů, 24mpx vz. 18mpx. Ono to na papíru vypadá možná děsivě, ale v praxi to téměř nepoznáš. Fotí oba +- stejně dobře. V porovnání s konkurencí stejně špatně. Ale to je zase pouze teorie. Pokud se naučíš, nebo už umíš fotit a použiješ dobré sklo, uděláš perfektní fotku téměř z jakoukoliv DLSR za posledních pár let.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 28. 5. 2015 17:17

Vzhladom k cenam by som bral 700D. Rozdiel v ovladani/snimaci/LV sa mi nezda byt adekvatny cenovemu rozdielu... PS: napr. na Megafoto vyjde 700D+18-135 cca 22tis http://www.megafoto.cz/cano-eos-700d-ki ... 8-135.html
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Calven 29. 5. 2015 07:27

Ja by som si foťák bez stavového LCD nevedel predstaviť. Na moju obhajobu musím povedať, že ja som entry level preskočil a mojou prvou zrkadlovkou bol 20D. Takže moje skúsenosti s foťákom bez stavového LCD sa limitne blížia k nule aj keď som ich pár krát držal v ruke.
Na druhej strane, ak by to bol prvý foťák a ja by som prechádzal z kompaktu a bol by takýto cenový rozdiel... Nuž, neviem. :-)
Calven
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _Tom_1 29. 5. 2015 09:36

děkuji za reakce, ještě počkám na první recenze 750D a 760D. zatím se přikláním k té 700ce.

ještě okrajově proč nezvolit kompakt s výměnnými objektivy? porovnávám tu ceny které jsou obdobné se zdradlovkou, snímače používají stejné, tělo je o něco menší, ale spíš mě nadapá jak ten rozdíl ve výsledku bude velký

proč zrcadlovku a ne kompakt s objektivy
_Tom_1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 29. 5. 2015 10:32

Protože, pokud vim, tam neseženeš podobný univerzál, jako 18-135 za rozumnou cenu. Pokud ti ale stačí mnohem menší rozsah objektivu, jsi ochoten objektivy měnit, nebo si připlatit za něco jako 18-200, pak klidně může být i kompakt s výměnnými objektivy (bezzrcadlovka). Jak jsem psal výš, je to hlavně otázka osobních preferencí. Z tvých dosavadních příspěvků vyznívaly DSLR Canon jako jasně preferovaná varianta, proto nejspíš nikdo nenavrhoval alternativní možnosti.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 29. 5. 2015 10:47

Teď jsem fotil 18 měsíční dítě a bez AF-C bych to nedal. Následně dvě větší slečny v pohybu, také nic pro AF-S. Takže na otázku jestli CSC nebo DSLR je odpověď: záleží co fotíš co od foťáku čekáš.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod _Tom_1 29. 5. 2015 10:59

no čekám, že bude rychlejší a kvalitnější a za vynaložené peníze budu vědět že budu mít kvalitní foťák a je jedno jestli půjdu fotit krajinku nebo nějakou sportovní akci.

pokud pojedu na kolo a nebudu s sebou chtít tahat velkou tašku tak strčím do kapsy placatý ultrazoom

jen pro srovnání nemáte nějakou zkušenost s těmi kompakty s výměnnými objektivy konkurenceschopný právě 700D?
_Tom_1
Návštěvník

Další stránka