Kompakt na focení dovolených

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod mistkaefer 5. 4. 2015 18:44

Zdravím,

rád bych vás poprosil o radu týkající se koupě kompaktu pro níže uvedené účely. Na trhu je relativně velký výběr kompaktů, bohužel se v tom takřka nevyznám a proto uvítám jakákoliv doporučení od zkušených. Nechci pořídit úplný šunt a zase né super kanon, který je k níže uvedeným účelům jak dělo na vrabce.

- dvakrát do roka focení dovolené - většinou tropy, či hory a to ve dne i k večeru (krajiny, zvířata, lidi, pláže, budovy)
- focení rodinných oslav, služebních cest
- focení vybavení v osvětlených a středně osvětlených místnostech (jedná se o rozvody kabeláže, racky, rozvadeče, atd..)

Minulý rok jsem fotil vše mobilem a dnes bych si za to vytrhal vlasy, ale nebyla jiná možnost.

Poprosil bych vás o doporučení na jeden kompakt ve dvou cenových hladinách.

V první hladině do 4000-4500 Kč a ve druhé do 6500-7500 Kč.

Mnohokrát děkuji
mistkaefer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janfran 5. 4. 2015 19:50

Ve druhé hladině Canon S120 nebo Nikony P330, P340...případně kdybys ještě ve výprodeji sehnal Olympus XZ10. Co se týče první hladiny, to bys prakticky mohl fotit dál mobilem, v kvalitě často není rozdíl.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fryw 5. 4. 2015 20:28

" dvakrát do roka focení dovolené - většinou tropy, či hory a to ve dne i k večeru (krajiny, zvířata, lidi, pláže, budovy)"

Od lidí co jsem potkal na Kubě jsem dostal dvě zásilky fotek. Obě byly slušné. Není se čemu divit, se světlem opravdu problém nebyl. Jedny byly foceny kompaktem panasonic lumix dmc fs 35 a druhé casio ex zr 200. Podíval bych se tímto směrem.
Fryw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 5. 4. 2015 20:31

jako travel placku bych asi bral Panasonic LF1 - dokonce s hledáčkem (sice mini, ale na sluníčku zlatej)
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mistkaefer 7. 4. 2015 20:51

Dekuji za rady. Mohu vas jeste poprosit o radu jake parametry tak brat v techto cenovych hladinach? Tyka se to svetelnosti, typu snimace, casu zaverky a pripadne jak vysoke ISO je idealni pouzivat?

Mozna je tu moznost na dovoz fotaku z ciziny za prijatelne ceny.

Jeste jednou dekuji
mistkaefer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Haremheb 12. 4. 2015 09:45

Ahoj,
řeším podobnou otázku jako mistkaefer. Chtěl bych pořídit kompakt pro focení dovolených (cykloturistika, turistika) s cenou do 8000 Kč. Za tu cenu očekávám kvalitní fotky, kapesní rozměry, dobrý automatický režim a jako bonus by byl příjemný velký zoom.

V užším výběru mám tyto dva přístroje:
Nicon CoolPix P340 - podle testů a recenzí velmi dobré fotky, příjemné rozměry, ale za cenu pomalejšího chodu (moc netuším co si za tím představit - doteď funguji s Lumixem DMC-FS15 a rychlost mi přijde dostatečná. Pohoršil bych si???)
OLYMPUS SH-2 - velký zoom, pěkný design, sympatické rozměry, ale netuším jaké dělá fotky...

Který z těchto fotoaparátů splní moje požadavky? Budu rád i za další tipy na kompaktní fotoaparáty do 8000Kč.

Děkuji!
Petr
Haremheb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Haremheb 12. 4. 2015 20:16

Děkuji za tip, ale toto bohužel nesplňuje můj požadavek na kapesní rozměry. Ten objetiv je obrovský. :-[
Haremheb
Kolemjdoucí