Časosběrné kamery/fotoaparáty

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Toomicek 31. 3. 2015 16:35

Ahoj,

chceme stavět rodinný dům a já bych rád udělal časosběrné video z celé stavby. Našel jsem kamery které něco takového dělají (BRICCO), ale žádná z nich neumí být napájená ze sítě a myslím že v dnešní době 1,3Mpix fotky jsou nedostačující.

Nemáte s tím někdo zkušenosti?
Dal bych do toho max 10.000Kč ale to je hodně vysoký strop :) Chceme začít za cca měsíc tak abych něco do té doby vymyslel :)

Díky za rady, tipy a triky
Toomicek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pota 31. 3. 2015 21:41

Nevím, zda poradím úplně dobře, ale takový příklad - Go Pro umí časosběr a pokud vím, tak se dá při akci i nabíjet. Cenově bude do desítky (ideálně koupit starší silver 2) a kvalita na dokument dobrá.
pota
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iggi 31. 3. 2015 23:31

alebo napr mobius kamerka, napaja sa cez mini usb, vie casozberne video a usetris nemaly peniaz :)
iggi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Toomicek 1. 4. 2015 05:40

GoPro mám, tyhle kamery to umí to jo, ale nedokážou být na jednom místě rok aniž bych ji musel každý týden kontrolovat kvůli plné paměti. Mám GoPro hero 2 a ta umí max 60s interval a to by bylo strašně moc fotek :(.

Hledám spíš něco jako starej kompakt + intervalometr + vlasnoručně vyrobená krabička se sklem. Všechno by stálo na rohu jiného domu, takže neni problém s připojením k 230V a ani se nebojím zlodějů.
Toomicek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marixyr 1. 4. 2015 07:01

On by, asi, šel použít jakýkoli foťák, ke kterému je k dispozcici drátová spoušť s časovačem.
Např. u http://www.dx.com/p/tc-1007-1-0-lcd-wired-timer-remote-shutter-release-for-olympus-e30-sp510-ep-1-more-1-x-cr2032-82297#.VRuH1eHOWQk píší, že má nastavení intervalu do 100 hodin po 1s a není to ani moc drahé...
Marixyr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cpbbt 1. 4. 2015 07:38

Starý kompakt podporující PTP + Raspberry Pi + gphoto + připojení na internet.
Provozuji to tak už rok a funguje bez problémů. Případně IP kamera.
cpbbt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Toomicek 1. 4. 2015 14:48

A jaký starý kompakt bys k tomuhle využití doporučil? S raspberry Pi umí kamarád, takže tam gphoto dostaneme a připojení na internet dokážu udělat i kabelem když na to dojde.

A co použít Raspberry kameru?

VIZ: http://www.raspishop.cz/2013/08/kamera- ... pberry-pi/
Toomicek
Kolemjdoucí