Nikon D3300 vs D5200 vs D5300

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod cport 25. 3. 2015 14:44

Gance: a ty fotis Nikonem do JPGu, abys to mohl posoudit? :-)

Ja treba Nikon nemam ... ty tvoje "logicke" pochody je radost sledovat. Jestli obdobnym zpusobem i testujes ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 25. 3. 2015 15:11

Ganec píše:...Ak fotíte do RAW (ako to z vašich komentárov vyplýva), tak je to jasný dôkaz, že vaše JPG je nepoužiteľné. Môžte to obkecávať ako chcete, no ak by bol použiteľný, tak by ste ho používali. Od toho je to slovo odvodené :!:

Prave si dokazal, ze stale nechapes smysl/vyznam/vyhodu fotografovani do RAW.
JPEG z DSLR ma absolutne ty same vyhody a nevyhody, jako jpeg z jakehokoliv jineho digitalniho fotoaparatu.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 25. 3. 2015 15:35

Ganec píše:FotoABC, Dolgor, cport, lemming: kto z vás na svojom Nikone fotí do JPG?
Ak fotíte do RAW (ako to z vašich komentárov vyplýva), tak je to jasný dôkaz, že vaše JPG je nepoužiteľné. Môžte to obkecávať ako chcete, no ak by bol použiteľný, tak by ste ho používali. Od toho je to slovo odvodené :!:

Nevím jak ve slovenštině, ale v češtině slovo "nepoužitelný" znamená, že se něco nedá použít, ne, že to člověk nepoužívá. Já fotím (většinou) do RAWu ne proto, že by JPEG byl nepoužitelný, ale proto, že RAW je lepší a to z důvodů, které vůbec nesouvisí s tím, jestli fotím Nikonem nebo něčím jiným.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 25. 3. 2015 16:17

to je logika jak ze slavné policejní akademie: Máš doma akvárko? To je fajn, takže nejsi buzerant.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 25. 3. 2015 16:31

reign: asi rýpeš, tak to bude ok, ale správně je to "jsi". :-)

My si to už neumíme představit, ale Ganec má zřejmě po stisku spouště hotovo a omezené úpravy jpg mu vůbec nevadí. Je třeba ho za to obdivovat a snažit se být na tom podobně.

Taky bych si přál abych se podíval na jpeg a řekl si jú, to je krásný. Zatím mám mizerné objektivy a s tónováním pár desítek sekund taky strávím u každé fotky, která si potom zaslouží jú, nebudu se stydět to vytisknout.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 25. 3. 2015 16:36

Uz jsem to video zde prezentoval, nicmene Ganec jej evidentne prehledl...

Vypichnout lze, mimo mnoha jinych casti, zejmena tu v case od cca 4:16.
A nez mi Gance reknes, ze prepalum pri takto kontrastni scene zabrani tvuj super inteligentni PEN tak, ze fotku podexponuje a nasledne zesvetli stiny, tak podotknu, ze timto postupem se zvysi jednak sum (ktery uz tak je na m4/3 fotacich "mizerny"), druhak zesvetlovani stinu neprospiva barvam.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 25. 3. 2015 17:40

Allydamm píše:reign: asi rýpeš, tak to bude ok, ale správně je to "jsi". :-)

já už si to nepamatuji :-(
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 25. 3. 2015 18:00

Allydamm píše:
My si to už neumíme představit, ale Ganec má zřejmě po stisku spouště hotovo a omezené úpravy jpg mu vůbec nevadí. Je třeba ho za to obdivovat a snažit se být na tom podobně.

Zcela bezpochyby NE. Fakt nevím, co je na tom k obdivu.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Gamut 25. 3. 2015 18:41

Obdiv? K čemu? Nastavit JPEG si může každý. Pokud chce může udělat WB a případně vlastní pict. styl. Pokud tedy mluvíme o zrcadlovkách, kde můžeme přes kontrast, saturaci a ostrost přizpůsobit nastavení k obrazu svému. Pokud lze, je možno nastavit korekci objektivů a jejich případných vad. To opravdu mám mít obdiv k něčemu co lze nastavit, ale rozhodně to není to nej co lze získat z DF? Těch důvodů počínaje PP a vlastním rychlozpracováním v DF je mnohem více, zvlášť v krajních situacích. V těch totiž asi nebude to nastavení v DF to nejlepší a zvlášť při umělém osvětlení.
Gamut
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 25. 3. 2015 18:44

Petr Luňák píše:Uz jsem to video zde prezentoval
Stačilo mi prvých pár sekúnd a musel som tu o tom čosi napísať:
"tak jsem se rozhod udělat tohleto krátký video" => a pozerám čas: 23 minút a 2 sekundy ;-)

-- 25. 3. 2015 18:44 --

lemming píše:Nevím jak ve slovenštině, ale v češtině slovo "nepoužitelný" znamená, že se něco nedá použít, ne, že to člověk nepoužívá.
Poznáš na to lepší výraz? Mňa v rýchlosti nenapadol.

Tak trochu inak:
Ak zvyčajne fotíte (aj) do RAW, je to jasný dôkaz, že na vaše JPG sa nedá vždy spoľahnúť, alebo proste nie sú dostatočné.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Gamut 25. 3. 2015 19:01

Ganec píše:Tak trochu inak:
Ak zvyčajne fotíte (aj) do RAW, je to jasný dôkaz, že na vaše JPG sa nedá vždy spoľahnúť.

Ganec víš, ten tvůj JPEG džihád dost kulhá. Pokud chce někdo vytisknout fotky(tedy formátově), tak proč by měl jet jen v 8bitech? Proč by měl dělat nějaké úpravy v 8bitech? Proč když je všeobecně známo, že při JPEGu je odšum, proč si mám myslet, že lepší to udělat nelze? Proč si mám myslet, že JPEG tvůj je spolehlivější než můj? Když jen barevné filtry a tisíc dalších věcí, které to ovlivňuji není stejné? :-)
Gamut
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 25. 3. 2015 19:06

Jpg je formát pro ty, co řežou lidi nad kotníkama a po první větě na téma korekce expozice vykřiknou:"to je na mě moc složité."
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 25. 3. 2015 19:10

Lotrandor píše:Zcela bezpochyby NE. Fakt nevím, co je na tom k obdivu.

Ta úspora času, dat, prostě to zmáčkneě a je to tam, maximálně to jen ořízneš a tiskneš. Taky bych to tak chtěl. Jsem začátečník tak tu ubohou kvalitu musím vylepšovat.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Gamut 25. 3. 2015 19:18

Melancholický Trol píše:Jpg je formát pro ty, co řežou lidi nad kotníkama a po první větě na téma korekce expozice vykřiknou:"to je na mě moc složité."

No to spíš vypadá, že někdo má něco jako nekonečný DR. :D Proto ta spolehlivost i na vyšší ISO, kde se neztrácí téměř nic a není potřeba žádné korekce. :D
Gamut
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 25. 3. 2015 19:20

Nejvíc času a dat ušetříš, když nebudeš fotit vůbec.
Melancholický Trol
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka