Jaký fotoaparát z hlediska budoucnosti?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Daemonius 18. 3. 2015 22:54

reign píše:njn, ale se starou zrcadlovkou asi nenatočí video


Nj.. moje rychločtení. :D Ne to ne no.

ltokar píše:
Daemonius píše:Kompakty vydržet 10 let? Když pominu, že za 10 let to nejspíš překoná i mobil, tak to u dnešních kompaktů nevidím reálně.. nevim kdo by to musel vyrábět. :D

Moj kompakt z roku 2003 (nech mu je zem lahka) stale nedokaze prekonat ziaden mobil :) .. v pocte mpix teda ano, inak nic.


To se nedivím, kombinace relativně velkého CCD a málo mpix bude dobrá i dnes. Platí vcelku obecně.. Bohužel dnešní kompakty sotva vydrží moc dlouho, všechno je to spotřební elektronika, pokud to nestojí zrovna 45k CZK (někdy i pak).
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod miroslav.cizek 19. 3. 2015 07:20

A co třeba Olympus E-pl5 v double zoom kitu?
https://www.alza.cz/olympus-pen-e-pl5-o ... 594695.htm

ok, není za 10 000, ale za 11 000. Konstrukčně super, 10 let vydrží, s tímhle obektivem to není kapesní velikost, ale zas taková hrůza to není. A dává to do budoucna lepší potenciál i co se těch dětí týče.

Radek71 píše:Jeste ohledne tech deti. Staci pak nekourit, sportovat, no stres a vyhlidnout si plodny a neplodny dny, aby se clovek nedrel zbytecne. Jo a stravovaci zivotosprava, spis lehci jidla.

A taky nejezdit na kole s malou tvrdou sedačkou! :D
miroslav.cizek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Refael 20. 3. 2015 07:52

V poslední době mám problém s LX5, kterou vlastním teprve 4 roky a už odmítá ostřit.

Mám tedy podobný problém, ovšem vybírám mezi Sony RX10 či Panasonic FZ1000.

Myslel jsem i o Pan.LX100, ovšem podle prvních recenzí má problém s protisvětlem.
Refael
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 20. 3. 2015 11:12

co je u obou Panáčků další šílenost (krom toho protisvětla) je pomalost el. zoomu, pro mně je to oba okamžitě vyřadilo ze hry
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tmoe 20. 3. 2015 14:35

Tak jo teda! Uvidím, jak se v práci pochlapí s odměnama a půjdu kdyžtak do toho Sony, tak snad bude dobrej. Díky všem za rady
tmoe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kultus 20. 3. 2015 14:51

jestli myslis manualni zoom pres motorek tak ano, pres packu je na 400mm rychlejsi nez sony na 200mm
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 20. 3. 2015 16:34

no tož to je důležité info... stejně - ačkoli se mi FZ1000 velmi líbí - bych si raději vybral Sonku kvůli provedení, taky by mně asi vadily pazvuky ve videu v interiéru z FZ1000. Mohli by udělat MkII s opravami...
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tmoe 21. 3. 2015 15:45

tmoe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 3. 2015 19:31

Refael píše:V poslední době mám problém s LX5, kterou vlastním teprve 4 roky a už odmítá ostřit.
Aj moje kompakty už končia:
- Fuji F50fd: už takmer nezoomuje
- Konica - Minolta Z10: niekomu vypadla z rúk a už nedrží krytka na baterky
- Sony H20: u videa na zoome častokrát bezdôvodne rozostrí, už sa ani nedá nabiť baterka

Asi všetko čo má veľa mechanických súčiastok sa postupne pokazí (kompaktom sa minimálne vysúva zoom, na rozdiel od bezzrkadloviek, kotré mi zatiaľ ešte slúžia bez ujmu na fotkách)

Aj tak by som premýšľal o náhrade za Sony (ktorú ešte používam na festivaloch) - kvalitatívne už nestačí

S tým sa treba zmieriť .. foťáky sú proste spotrebáky. Na to, aby vydržali, už nie sú dnes stavané.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků