Foťák na videa + externí mikrofon

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Bari007 18. 3. 2015 11:13

Zdravím.

Sháním foťák, který bude primárně sloužit k nahrávání videí (FHD stačí) na stativu. Musí mít možnost připojit externí mikrofon a externí zdroj místo baterky. Primárně bude sloužit pro natáčení z toho stativu, občas na běžné interiérové fotky (přednášky, semináře).

Cena za foťák bez stativu, mikrofonu a externího zdroje kolem 20 000 Kč s DPH (spíš lehce pod).

Co byste doporučili? Napadl mě třeba:
Nikon D5200, ale nejspíš neumí externí mikrofon.
Canon EOS 700D, který by měl umět i externí mikrofon i externí zdroj napájení?
Nikon D3200, který by snad měl umět externí zdroj i mikrofon.
Nikon D3300, který by snad měl umět externí zdroj i mikrofon.
Bari007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 18. 3. 2015 12:18

Co vlastně hodláš natáčet? Přednášky a konference?
Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bari007 18. 3. 2015 12:34

Přesně tak, je to na různé přednášky, takže interiér ze stativu. A občas se něco podobného bude fotit (ne současně s natáčením), ale primárně jde o to video.
Bari007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 18. 3. 2015 15:23

Všechny foťáky mají omezení na délku videa v délce cca 30 minut. Nebude to při těch přednáškách a konferencích problém? Abych byl přesnější: po 30ti minutách dojde k ukončení nahrávání a je potřeba opět nahrávání spustit. Záznam tak nebude zcela plynulý.
Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miroslav.cizek 18. 3. 2015 15:38

Ideální volba by byl Panasonic Lumix, třeba G6. Nejsem si jistý, jak to má s externí baterkou, ale tuším, že na něj existuje battery grip, který by měl být dostatečný...
A jak psal Vierzbowski , je tam omezení na 30 minut, takže stejně se bude muset znovu zapínat nahrávání, takže není problém vyměnit baterku během této kratičké pauzy... Koupit 2 další originální baterky bude asi levnější, než kupovat externí baterku. Pokud by hráli roli i finance...
Lumix mi přijde na natáčení ze stativu zrovna ideálnější volba už i kvůli hloubce ostrosti a případnému neslyšnému automatickému ostření během videa...
miroslav.cizek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 18. 3. 2015 15:39

Neřeší délku záznamu u Canonů Magic Lantern?
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miroslav.cizek 18. 3. 2015 15:49

myslim, že řeší. U Panasonicu to řeší ten ruskej sw, ale asi přijdeš o záruku, nebo ne? Což by bylo v případě firemního nákupu asi blbý. Ale řešení to je :-)
miroslav.cizek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bari007 18. 3. 2015 16:00

Délka záznamu musí být minimálně 60 minut, spíš ale 90. To jsem vůbec nevěděl, že tam takové omezení je.

Takže dalším důležitým požadavkem je délka záznamu minimálně 60 minut, nejlépe ale 90+. Tím se asi výběr dost zužuje, že?

Úpravy s rizikem porušení záruky nepřipadají v úvahu :)
Bari007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 18. 3. 2015 16:12

U Canonu nic nehrozí, ML se spouští z karty
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 18. 3. 2015 16:13

No a neni na tohle kamera lepsi?
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 18. 3. 2015 16:14

Myslím, že existuje i pro eos M což je hodně kompaktní řešení.

-- 18. 3. 2015 16:15 --

cport píše:No a neni na tohle kamera lepsi?

Je a není, ve špatném světle to foťák dá mnohem lépe.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 18. 3. 2015 20:23

miroslav.cizek píše:myslim, že řeší. U Panasonicu to řeší ten ruskej sw, ale asi přijdeš o záruku, nebo ne? Což by bylo v případě firemního nákupu asi blbý. Ale řešení to je :-)

Tonení soft, toje jen hack a na záruku nemám vliv, není proglem nahrat aktuální origo verzi. Ale hack Vitalij Kyselev se týká už starších strojů u nových na to hodil kámoš salám. Takže z GH1-2, G3 a řady GF 1-3 a GX1 je to pořád ještě cestajak zrušit omezení a vymakat si vlastní nastavení. Ovšem teď když je k dispozici GH3-4 a Olyk OMD 5 MKII tak to už neřeším. Oktálně dělám s posledním olympusem a jsem naprosto spojkojen. Ale to je mimo cenový limit. O DSLR bych neuvažoval a šel do systémového kompaktu.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 19. 3. 2015 08:41

Prehrivani dslr pri dlouhem nataceni uz vyresili?
chel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 19. 3. 2015 09:11

Vzhledem k primárnímu účelu použití, se více kloním k běžné kameře. Pro záznam podných akcí jak píšete, mi to přijde jako vhodnější (účelnější) řešení.

Sám jsem několikrát použil na záznam foťák Panasonic GH2 (musel jsem naistalovat již zmíněný "hack" i když spíše jde o přenastavení některých parametrů ve firmware) a použitelné to je. Baterka vydržela přes 2 hodiny, ale LCD panel byl zaklapnutý.
Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bari007 19. 3. 2015 12:22

Ok, takže změna :) Nebude to foťák ale kamera, požadavky zůstávají stejné. Jaké jsou tedy zde možnosti? Mezi kamerami se vyznám ještě méně než u foťáků, takže tady si netroufnu ani nic navrhovat...

/EDIT: Po prvotním průzkumu jsem našel:
Panasonic HC-V750EP-K
Sony HDR-PJ620

Panasonic se mi líbí více, navíc je i levnější. Obě by snad měly splňovat všechny specifikace.
Bari007
Kolemjdoucí

Další stránka