Jakou zrcadlovku koupit?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod andísek 11. 2. 2015 18:29

Ahoj, jakou by jste mi doporučily zrcadlovku pro začátečníka. Moje představa je focení hlavně dětí, rodinné dovolené, ale nebráním se pokud mě focení chytne i portrétů. Chci se zeptat, jak mám vybírat. Koupit sadu s objektivy a nebo jen tělo a objektivy dokupovat? Hlavně jakou značku atd. Děkuji za vaše odpovědi
andísek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Puntík 11. 2. 2015 18:38

andisku, to nejdůležitější - penízky ? Kolik ? :-))
A musí to být zrcadlovka ?

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod andísek 11. 2. 2015 19:58

tak chtěla bych zrcadlovku a cena? no tak 15 tisíc :hm
andísek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Puntík 11. 2. 2015 20:17

Tak tady máš jedno z nejlepších řešení, se základními dvěma objektivy.
http://www.vkfoto.cz/pentax-k-50-da-l-1 ... st-zdarma/
Pokud tě chytne i focení portrétů, tak na některé se ti může hodit dokoupení i tohoto objektivu:
http://www.vkfoto.cz/pentax-smc-da-50-mm-f-1-8/
Nezapomeň, že pro mnoho lidí se stala zrcadlovka černou dírou na peníze a také to, že k vážnější práci potřebuješ ovládat i některý z editorů. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 11. 2. 2015 20:29

Pojďme si dát další kolo hry "vybíráme zrcadlovku do 15ti tisíc".
Takže Puntík tradičně zahajuje Pentaxem, dříve či později tu někdo vytáhne Nikon D5x00 (tipnul bych Luňáka), Canon pro tentokrát vynecháme, protože stejně dělá samý šunty.
Tedy zbývá jen doplňující obligátní otázka, se kterou když nepřijdu já, tak v dalším tahu Ganec...

andisek: určitě zrcadlovku? Bezzrcadlovka by to být nemohla?

Déjá vu...

Příští kolo této hry nejpozději do týdne.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 11. 2. 2015 20:52

ja to tentokrát napíšem inak:

andísek: Puntík sa s tou otázkou "či to musí byť zrkadlovka" pýtal na to, či ti ide o kvalitu, alebo vyslovene o optický hľadáčik.

Q: sada s objektívami?
A: samozrejme, kým nevieš v čom ťa obmedzujú seťáky (a zadaniu to stačí, ako v tvojom prípade: to čo popisuješ zvládajú všetky DILC), tak sa neoplatí rozmýšľať nad lepším

Q: akú značku?
A: na toto neexistuje správna odpoveď:
- všeobecne uznávané "značky" v danej cenovej hladine ponúkajú najmenej
- každá značka je zvyčajne v niečom lepšia ako ostatné - treba si vedieť vybrať
- ceny sa priebežne menia a tak je zakaždým výhodnejší iný model (značka)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod banner 11. 2. 2015 21:24

Bazarový Canon xxxD + 17-85 a 50/1.8
banner
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rakosnicek1 11. 2. 2015 22:00

Souhlasím s banner, bral bych canon nebo nikon, že máte jen 15000kč, neznamená, že si jej nemůžete dovolit, canon 1000d či 1100d, plus nějaký kvalitnější objektiv 18-50mm. Zajímejte se o to, kolik má tělo fotoaparátu nafoceno. Každý model má garantovaný určitý počet fotek.
rakosnicek1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 11. 2. 2015 22:33

17-85 nee. Blato.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 11. 2. 2015 22:37

Canony s čtyřmístným označením splňují přesně to, co jsem psal výše. Je to to úplně nejhorší, co se vyrábí a chtít za takové tělo víc jak 2 tisíce by měl být trestný čin. Když už, tak aspoň 600D. Ale i tak bych se Canonu vyhnul kvůli objektivům.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 12. 2. 2015 08:53

DSLR je pro začátečníka tak trochu peklo. Na druhou stranu jsou děti neposedné, a proto nelze doporučit nic, co má jen ostření kontrastem. Protože budete většinou fotit v místnosti, je potřeba kombinace dobrého, tzv. světelného objektivu s větším čipem. Jako ideální se mi tedy jeví SONY A7s v kombinaci třeba s ZEISS 24-70 OSS. V případě omezenějšího rozpočtu bych volil SONY A7II. Kdyby to pořád bylo hodně, dají se bazarech najít Alphy A7 první verze kolem 30k. V případě nutnosti stlačit rozpočet ještě níž, pak tu jsou od SONY Alpha6000/5100. Případně lze doporučit Panasonic GH4.

DSLR v základních řadách mají nevýhody v podobě velmi slabých hledáčků, které jsou nepoužitelné, a prakticky s žádným objektivem nelze přesně zaostřit a obecně ergonomie je velmi problematická. Ostření u DSLR je použitelné až u nejvyšších modelů.

Pokud tedy trváte vyloženě na DSLR, pak se tu nabízí Canon 7D MarkII nebo celkem populární Nikon 750D.
Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 12. 2. 2015 08:57

rozpočet je 15 tis.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 12. 2. 2015 09:43

aha... tak potom třeba taková bazarová 7D MarkI by se do rozpočtu vešla.
Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 12. 2. 2015 09:51

Myslím že výpredajový Nikon D5100+18-105+35/1,8 zvládne rodinné fotenie viac ako v pohode s parádnym výstupom.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 12. 2. 2015 10:16

Vierzbowski: zapomněl si ještě na D4s nebo 1DX.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ganec 12. 2. 2015 10:27

andísek: už tie deti máš, či ešte len čakáš?
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 12. 2. 2015 10:32

Vierzbowski píše:DSLR v základních řadách mají nevýhody v podobě velmi slabých hledáčků, které jsou nepoužitelné, a prakticky s žádným objektivem nelze přesně zaostřit a obecně ergonomie je velmi problematická.
Což se ovšem netýká zmíněného modelu Pentax K-50. I ty nejlevnější modely mají hledáčky hranolové. Tento i dva rolery. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kaapa 12. 2. 2015 10:33

Lotrandor: Souhlasim s tou A7s + ZEISS 24-70 OSS tam se vejdes s 15tis do mesicni splatky
Kaapa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 12. 2. 2015 11:00

andísek:
- bezzrkadlovku do 15.000 aj s objektivom ziadnu. dovod: ostrenie nebude dostatocne rychle a ta jedina (Nikon J3) co ma rychle ostrenie bude mat horsi obraz v miestnosti = malo svetla
- Pentax K-50 nie. dovod: automaticke ostrenie pohybu nie je take vyspele,bude viac zlych foto
- Canon 100D + 18-55 DC III ano. dovod: ak su male zenske ruky, dobre sa drzi, automaticke ostrenie pohybu je slusne
- Nikon D5200 + 18-55 VRII ano. dovod: ak su vacsie zenske ruky, dobre sa drzi, automaticke ostrenie pohybu je slusne

http://www.tpd.sk/katalog/detail/?detai ... rovnavanie
http://www.eleo.sk/sk/product/d5200-18-55-vrii/

* neskor dokupit na portrety kludne az z bazaru 85/1,8 ked cloveka budu bavit portety (250euro)
** Puntik: to ze ma Pentax hranolovy hladacik a dva rollery bude laikovi za 15.000 uplne jedno, ked mu Safox v mode AF-C nebude stihat preostrovat na deti ako to robi Canon alebo Nikon.
Sony A7R III + Tamron 17-28/2,8 Di III RXD + Sigma 24/1,4 ART + Samyang 45/1,8 AF FE + Samyang 85/1,4 AF FE
lennyl_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 12. 2. 2015 11:46

Lennyl-2, myslím, že není vše tak, jak píšeš. Ale spíš naopak. Vyfotit dítě, jak se cachtá ve vaničce nebo bazénku, na to není potřeba nijak enormně rychlé AF-C. Stejně tak když dělá na pískovišti bábovičky, sfoukává svíčky na dortu, zápasí s knedlíkem, píše úkoly, hraje na klavír nebo jede (v bočním záběru) na kole nebo na lyžích. Vánoce jakbysmet. Pokud člověk neblbne nesmyslně s extrémní HO, schová se i v jiných případech tento nedostatek do clony. Obzvlášť když obvykle maminky nemají ambice z těchto fotek pořádat v místním kině výstavu velkoformátových tisků, ale albíčko 10x15. A naopak, z dlouhodobějšího hlediska je přístroj, který nemá mikroadjustment obtížně doporučitelný. Dokoupí objektiv a začne servisní maraton, to víme. A jiné. Na to, co požaduje tazatelka, K-50 rozhodně vyhoví, nejen cenou. ;-) :-))

....................

FotoABC, už to chtělo všechno ven, že.... rád napíšu - vítej. ;-) :D
Asi má T-lama pravdu. :-D

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 12. 2. 2015 11:51

andísek: Najlepším foťákom pre začiatočníka ktorý chce fotiť rodinku do 15000 je Olympus E-PL7.

Ak by seťák nestačil, odporúčam dokúpiť dáku lacnú svetelnú sigmu (pevné sklo), alebo pevnú 45-ku (to sa ale dá zistiť až po naučení sa fotenia seťákom).
Pre absolútne chudobných ešte existuje vo výpredaji staršia E-PL5 s dvomi objektívmi za nižšiu cenu, no naozaj sa oplatí priplatiť si za E-PL7. Tí ktorí bezzrkadlovkami nefotia síce medzi nimi rozdiel nevidia, ale ja fotím Olympusmi už pekných pár rokov a tak viem o čom hovorím...

lennyl_2 píše:bezzrkadlovku do 15.000 aj s objektivom ziadnu. dovod: ostrenie nebude dostatocne rychle
Fotil si vôbec niekedy s nejakou bezzrkadlovkou? Lebo verím tomu, že ak by si skúsil hociakú aktuálnu (okrem Fuji), tak takéto niečo napísať nemôžeš.
Moja E-P5 v kombinácii so 17mm F/1.8 zaostruje rádovo rýchlejšie ako bratov Canon 6D + 50mm F/1.4.
A v zlých podmienkach som s ňou (na rozdiel od toho Canonu) nikdy nemal problémy.

FotoABC píše:Přitom Canon a Nikon mají jen občas zcela stupidní nicneříkající reklamu v médiích, žádnou cílenou kampaň typu "my jsme nejlepší", dokonce ani nikde neslyšíte "jsme lepší, než konkurence".
Je to presne naopak: majú práveže tie najzákernejšie "podprahové" reklamy, zamerané na nízke pudy človeka (ktorým sa nemôže brániť).
A konkurenciu nezmieňuje preto, lebo je lepšia ;-)

Píšem o tom v článku: Predajnosť Canonu (alebo: zrkadlovky nie sú rodinné foťáky)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 12. 2. 2015 12:09

@to all: no mne je to srdecne jedno, aky fotoaparat si slecna/pani kupi, napisal som co za dane peniaze moze dostat.

@Puntik: keby som nefotil 7 ROKOV s Pentaxom, od K100Ds az po K3, tak ti normalne aj uverim, ale neuverim. ani setak 18-55/3,5-5,6 nezakryje pri tej clone neschopnost PRESNE preostovat (RYCHLO to ano) deti ked sa cukaju a mrvia. Laik nastavi zelenu volbu alebo motiv deti a viac sa nestara.

@Ganec: keby som si nevyskusal bezzrkadlovky tak to tu nepisem. 6D ma shitny AF v slabom svetle (ten stredovy bod mi je na co? na orez?), ukazem ti AF v D750 ako ma ostrit fotak na AF-C na vsetky AF body pri hocijakom svetle, ale za 2,000euro za telo je toto bezpredmetne v tomto vlakne.
Naposledy upravil lennyl_2 dne 12. 2. 2015 12:30, celkově upraveno 1
Sony A7R III + Tamron 17-28/2,8 Di III RXD + Sigma 24/1,4 ART + Samyang 45/1,8 AF FE + Samyang 85/1,4 AF FE
lennyl_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 12. 2. 2015 12:21

Tohleto přeběhlictví od značky ke značce by se mělo zakázat výnosem Ministerstva pro klid na duši.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 12. 2. 2015 12:45

lennyl_2 píše:@Puntik: keby som nefotil 7 ROKOV s Pentaxom, od K100Ds az po K3, tak ti normalne aj uverim, ale neuverim.

Lennyl_2, nepíšu o přesnosti přeostřování, píšu o statických fotkách, kde se používá AF-S. A k té přesnosti - v návodu k P je napsáno, že v režimu AF-C přístroj nerespektuje volbu exponovat až když je zaostřeno (nebo tak nějak) a exponuje bez ohledu na dokonalé zaostření. Zjevně s filosofií, že lepší něco, než nic. Ovšem pokud jeho majitel použije mód seriového snímání, pak tato volba funguje, bez zaostření přístroj neexponuje. Vyzkoušeno na K-5 i K-3. Jen to, bohužel, do návodu nedali. Takže možná ostří pomaleji, než konkurence, ale přesnost zaostření se s ním docílit dá. Tedy s tím, že si musí majitel hlídat prst na spoušti, aby neměl brzy plnou kartu. :-)
Pokud by se tazatelka pro K-50 rozhodla, tuhle informaci by ode mne dostala. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 12. 2. 2015 13:08

Melancholický Trol: no ved za trest uz chodim na pravidelnu terapiu ku Chocholusikovi kvoli zaprasenemu snimacu a vnutornym odleskom v sachte :-)

Puntik: Hilda4See z pentaxfriends fora kupil synovi Canon 100D a na automaticky pohyb to ostrilo na jednicku.
Mne na vsetkych Pentaxoch ked som fotil rodinu a psov fotaky ostrili pohyb ako sa Pentaxu chcelo a ako sa vyspal. toto chces okecat? mne nemusis. Preco? lebo medved. Objektivy na skrutovy pohon nemaju tak presne medzikroky a drahe SDM motory (ktore si zaujemkyna urcite nekupi) boli zasa pomale = opat som mal neostre fotky ako sa fotak vzpamatal. To ze ja som sa naucil zit so SAFOXom a premazaval odpad a fotil s vyckavanim a panningom a natvrdo korekciou +10 na AF-C aby fotak sa uracil trafit tvar osoby a nie za nu je fajn.

To uz by som sa radsej rozbehol do najblizsieho NAY alebo TPD a kupil co mi peniaze stacia na OLYMPUS E-PL-x a so setakom s f3,5-5,6 + m4/3 snimacom + zapnuta face detec. a fotil na japonca na display.

opakujem, laik nastavi automaticky rezim a ocakava pekne fotky = spravne zostrene a v izbe v byte nesumia ako prasa uz na ISO-800 ako vsetky mensie snimace od APS-C.

-- 12. 2. 2015 13:25 --

a netreba zabudnúť do tých 15.000CZK ešte zarátať brašničku, kartičku, handričku a lens pen - ten je najdôležitejší zo všetkého :-)
lennyl_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 12. 2. 2015 13:29

Lennyl_2, ty máš zkušenosti svoje, já zase svoje. Nic ti nevnucuji a nic si vnutit nenechám zase já. Jen je mi líto, že za těch sedm let s Pentaxem nemáš žádnou slušnou fotku, kromě statických krajin, které jsou tedy skvostné. :-) Já mám těch ostrých docela dost, protože jsem už dávno pochopil, že je dobré znát limity přístroje a vyxrovnat se s nimi. Pokud to udělá i tazateka, bude spokojená i s Pentaxem. Pokud ne, může být alespoň spokojená, že fotí se "značkovým" přístrojem. :-))

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 12. 2. 2015 13:59

Jakoby se dělaly přístroje bez značek... ;)

lennyl_2: ...nešumí jako prase na ISO800? Nezaspal jsi trochu dobu?
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 12. 2. 2015 14:09

Máš pravdu. A na K-50 jsou napsané dokonce značky dvě. :-))

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 12. 2. 2015 14:33

T-Lama: v slabom svetle sumi aj kralovsky uctievany a do neba vyzdvihovany snimac velkosti filmoveho policka - pokial sa nezapne odsumovanie aspon na MEDIUM do JPG. Fotky z najnovsieho Nikonu ti posielat nebudem.

Puntik: kedze som NAJLEPSI FOTOGRAF na svete tak mam najlepsie zaostrene fotky z Pentaxu, po tom co som zo 100 fotiek premazal 79 z rodinneho fotenia na dvore na chalupe a na druhy den tri najdrahsie objektivy v cenach 600euro, 900euro a 1000euro ostili na rit*y chlp presne. záááááááázrak.

preto hovorim ze vsetci si musime kupit Canon a Nikon, lebo aj FotoABC to napisal a tak to ma byt :-D
lennyl_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 12. 2. 2015 14:55

lennyl_2 píše:Puntik: kedze som NAJLEPSI FOTOGRAF na svete tak mam najlepsie zaostrene fotky z Pentaxu, po tom co som zo 100 fotiek premazal 79 z rodinneho fotenia na dvore na chalupe .......
:-D :-D Jsi nejen nejlepší, ale také velmi plodný. Já na chalupě vyfotím dvacet snímků a do rodinného alba nedám žádný. Nikdo o ně totiž už nestojí, jsou jich tam plné krabice. :-)
A co se street focení týká, mnohem víc fotek mám rozmávnutých, než nezaostřených. Asi to neumím. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Barlow 12. 2. 2015 15:04

No PENTAX s tím ostřením je na prd. Neznám co se týče ostření horší foťák. Žít se s tím dá (řešit to jako BOD a mít rychlý ruce, ale jak o něco jde tak je to mizerný) - spíš přežívat. A je to škoda, protože jinak jsou to excelentní, krásný a nadstandartně vybavený foťáky...ale nějak to PENTAXu nemůžu odpustit.
Barlow
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fryw 12. 2. 2015 15:06

15 000 a už je tady i A7s atd. No a tak trochu mi to připomíná vtip:
Veliký, obrovský mnohopodlažní supermarket v USA, ve kterém dostanete všechno. Šéf přijímá nového prodavače s tím, že jej vezme na den na zkušební dobu, aby viděl, jak se osvědčí. Po zavírací hodině si jej zavolá do kanceláře: „Tak kolik jste dnes udělal obchodů?“ „Jeden, šéfe.“ „Cože!? Jeden? Naši prodavači udělají průměrně šedesát až sedmdesát obchodu denně! Co jste celý den dělal!? A kolik jste vlastně utržil?“ „Třísta osmdesát tisíc dolarů.“ Šéfovi došla řeč. „Tři sta osmdesát tisíc? Proboha, co jste prodal?“ „No, první jsem prodal malinký háček na ryby…“ „Háček na ryby? Za třísta osmdesát tisíc?“ „… pak jsem zákazníka přesvědčil, že by si mohl vzít ještě i střední a velký háček. Pak jsem ho přesvědčil, že by si měl vzít i nějaký vlasec, prodal jsem mu tři pruty – malý, střední a veliký. Dal jsem se s ním do řeči, zeptal jsem se, kde bude rybařit. Povídal, že na mysu dvacet mil na sever. Tak jsem mu prodal ještě pořádnou větrovku, nepromokavé kalhoty a gumáky, protože tam dost fouká. Přesvědčil jsem ho, že na pobřeží neberou, tak jsme šli vybrat motorový člun. Pak jsem se ho zeptal, co má za auto – vylezlo z něj, že dost malé, člun by na něm nemohl odvézt. Tak jsem mu prodal ještě přívěs…“ „A tohle všechno jste prodal člověku, který si přišel koupit jediný háček na ryby!?“ „Ne. On původně přišel koupit vložky pro svoji ženu. Tak jsem mu navrhnul, že když si teda o víkendu neužije, že by si mohl zajít aspoň na ryby…“
Fryw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ka-spel 12. 2. 2015 15:28

Zajímavá debata. A jaký nový foťák se seťákem 28-105 do 15 tis.? Nikon nebo Canon?
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 12. 2. 2015 15:33

Barlow píše:No PENTAX s tím ostřením je na prd. Neznám co se týče ostření horší foťák.
No vidíš, a optzyczne je otestovalo, pravda v režimu AF-S, jako nejlépe ostřící foťáky napříč zrcadlovkami.
Takže ono záleží na tom, kdo co a jak fotí. Pohříchu začátečníci chtějí zpravidla fotit všechno a ti běhající psi a děti jsou dost na ráně. Ovšem po pár snímcích z toho vyrostou, co by s tím kdo dělal. A pak se fotí děti před Hlubokou a jak drží v ruce hříbka a jak lámou klaciky a pečou buřty a nastupují do autobusu na školní výlet.... na to skutečně vyhoví ten Olík s detekcí tváře.
No, tazatelka chce zrcadlovku, předpokládá to soustavnější práci, nejenom prvotní důvody, psíka a dítka na zahradě. Pokud se fotí předem promyšlená fotka nebo makro, stačí někdy i MF. :-) Nepovedených snímků budou spousty a zřídka kdy je na triku bude mít přístroj. :-)
Ať si tazatelka vyzkouší co ji zaujme v obchodě, já to občas na nějakých předváděčkách zkoušívám také a stále ten rozdíl nijak markantní nevidím, daleko víc pohnojí blbě zvolené umístění ostřícího bodu. Jen ať si zacpe uši před radami prodavačů, to jsou odborníci na prodávání, nikoliv na fotografování. Stačí se na něco zeptat a už listují v návodech..... ;-) :-))

Zdravím

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 12. 2. 2015 15:34

Tu by som sa tiež nepozeral po zrkadlovke - Oly E-PL7 spraví perfektnú službu a bude dlho baviť.
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Barlow 12. 2. 2015 15:51

Nebo EP5, ten má aspon roler :)

BODe... u mého ENTAXe jsem nejlepším ostřícím systémem bohužel já...umím to protože před AF jsem to ostřil na OMkách a Pentících taky... ale jak starnu už nemám tak rychlej zaostřovací modul :) a berlička SAFOX mi spíš nepomáhá. :)
Barlow
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 12. 2. 2015 16:30

Je zajímavé, že když navrhnu A7s, kvůli vynikajícímu výkonu v low-light, je to vysmíváno. Následně se tady všichni hádají co šumí víc a co méně.
Stejně tak sem dopadl při doporučení kvalitní 7D MarkII. Co se následně řešilo nejvíc? Přesnost ostření. Ale návrh na 7D MarkII je opět vysmíván.

Chápu že 15.000 je limitních, ale na druhou stranu mi přijde lepší si připlatit, a pak neřešit šum či nepřesnosti v ostření. Jinak 1DX či 4Ds jsou vynikající volby, ale zkuste v jedné ruce držet tyhle těla s nějakým tim 70-200 2.8 II apod. a druhou odhánět dítě od sporáku, nožů, ostrých rohů apod. . Proto jsem je do výběru nezařadil.

E-PL7 je určitě dobrá volba. Ale kvůli světlu je dobré doplnit třeba o Nokton 17 f.95 nebo 25 f.95. Seťák moc stíhat nebude.
Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 12. 2. 2015 16:38

@Vierzbowski: ty tu lietas v uplne inej cenovej dimenzii + manualne objektivy

@Puntik: a ved vies, ze ja si robim srandu. teda AF-S - OK, ten pohyb obcas dalo obcas nie.

@Ondrej Bobek: E-PL7 stoji bez hladacika skoro tych 15.000.
http://www.prolaika.sk/e-shop/olympus-p ... sk-fl-lm1/
AF je hodnoteny vselijako
http://www.trustedreviews.com/olympus-p ... ict-page-2
v ramci patlania je s tym poslednym TruepicVII s m4/3 tak akurat
http://www.magezinepublishing.com/equip ... 966612.jpg

sumarum: chcelo by to ist do predajne a vyskusat si tie spominane fotaky, ako sa budu drzat a ci vadi/nevadi fotenie cez display.
lennyl_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 12. 2. 2015 18:37

Skor sa na to pozeram z pohladu rodinneho fotenia - to s prehladom a velmi vysokou kvalitou splna aj taky Oly PM2 http://eshop.fotolab.cz/fotoaparaty/kom ... 0mm-r.html

Vychadzam len z toho, ze vacsinu ludi, co sa zaujimali o fotenie len pre zabavu zrkadlovky casom omrzeli, resp. postupne prestavali fotit. Tieto bezzrkadla na podobne situacie uplne stacia a navyse tak velmi nezatazia brasnu... a aj decka ich skor pochopia.
DSLR by som odporucal skor niekomu, kto chce fotit pracovne napr. svadby, reportaze, sport, wildlife... ale na rodinne fotky radsej nieco mensie a hrave...
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 12. 2. 2015 22:40

Skoro to vypada, ze tu nemaji radi polaky!

-- 12. 2. 2015 22:47 --

Ondrej Bobek píše:Vychadzam len z toho, ze vacsinu ludi, co sa zaujimali o fotenie len pre zabavu zrkadlovky casom omrzeli, resp. postupne prestavali fotit.

Tam je velky efekt post buy syndromu. Foceni neni chlast, ty prvni tydny jedou na speedu tech penez co to stalo, tech vyhajpovanejch ideich, kdyz se clovek presvedcoval ze to musi mit. Je to podobny jako kdyz se kupuje rotoped. A lidi to vidi, az kdyz ho odnesou do sklepa a z tezka si to priznaji. Fotak jde mit v policce, tam to neuvidi nikdy a k priznani nedojde nikdy.

Leta jsem se zaobiral rozkopavanim babovicek ... nekupuj to -> nekupuj to, je to zbytecne overkill -> kup si lepsi kompakt -> nebudes to nosit -> proc to nemas dneska sebou -> uz jsem te dva mesice nevidel fotit -> mas nejaky fotky z letosniho roku?
Lidi to prvni mesic nosili i do hospody, behem ale pul roku to nebrali ani do ZOO a vetsinou tvrdili, ze to foti uzasne, proto si to vezmou na svatbu bratrance, tam ale udelali 11 fotek a na promoci za rok uz fotili mobilem, ale to jenom protoze ze zapomenuli nabit baterku.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 13. 2. 2015 05:58

Jo rotoped, to je brutalita. U väčšiny ludi skončí ako nemý sluha - vešiak.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metyn 13. 2. 2015 13:28

radku tys obešel asi hóóóóódně domácností co? páč taková zkušenosť može byt akorát ze života, alebo si kaprfild, ináč u mňa za 1, Meta
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FetesBrod 12. 3. 2015 01:38

Ano nikdo ho nemá a proto má Pentax své přístroje v top :) rozuměj nikdo ho nemá v téhle zaprděné republice. Kvalita provedení přístrojů je o dvě třídy jinde než konkurence. Dej na mě a kup si Pentax. Setový objektiv za pár korun 18-55WR je svou kvalitou a snímkama o další tři kategorie dál než základní objektivy od těch skvělých velkovýrobců (Canon atd) a je utěsněn proti prachu a vodě, včetně fotoaparátu. Stejné jako otázka, co koupit za auto, 90 procent lidí bude doporučovat český vlhký sen Škoda Octavia v turbodieselu :D

http://www.edigital.cz/SLR-fotoaparaty/ ... tner=30001

Obrázek
FetesBrod
Kolemjdoucí