Fuji X-T1 vs Sony A7 vs Pentax K3

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Kaapa 7. 12. 2014 09:00

bob222 - asi u ni nakonec skoncim, pockam si na dalsi verzi A7r nebo A9 ;)

-- 7. 12. 2014 10:14 --

reign - souhlasim s raw a sklem, to dalsi je na hlubsi uvahy :) Stativ mam v aute, ale moc se mi ho nechce tahat priveseny na batohu, ver mi. Sony dela vazne dobrou praci, nekdy jsem hodne prekvapeny, neni to zrcadlovka, ten vystup je proste jiny, takovy libivy ;)

-- 7. 12. 2014 10:23 --

Puntik - ta palacinka je lakava, hlavne co se tyce vahy a kvality vystupu. Vis ja si myslim ze dnes uz nikdo nechce tahat X objektivu + dalsi vybaveni nekam na celodenni vyslap. Nechci tahat X kramu ani do mesta, chci si proste to foceni uzit, zaznamenat kde jsem byl a pak si par fotek upravit, poslat na web a mit tak nejak dobry pocit z toho co jsem nafotil. Verim ze to chce asi kazdy ;) asi hloupa uvaha. Ta K-3 je divna co se tyka spotrebitele, nevim jak to nejlepe pojmenovat... Pentax k-5 III generace, nedotazeny.

-- 7. 12. 2014 10:27 --

lotrandor - myslim ze nemas za co ;) kdybych byl jesitny tak sem nikdy nenapisu... Nemam bohuzel uceleny svuj nazor a jsem rad kdyz kdokoliv napise ten svuj ;)
Kaapa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 7. 12. 2014 09:35

Každý kdo chce někam jít a chce zaznamenat že tam byl, tak to tak má. Pro ty byli vymyšleny právě bezzrcatka,případně pokročilé kompakty. Ale tam to není o špičkové technické kvalitě, ale koukni byli jsme.
Pak je druhá kategorie. To jsou ty kterým nejde o to někde být, ale prinest top fotku krajiny. Ti obvykle vyráží za hluboké noci, obtezkani výbavou, stativem, sklenářstvím, studují meteodata a vcelku udělají pro dobrou fotku maximum.
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kaapa 7. 12. 2014 09:44

Petr Lunak - nebud tak prisnej ;)

-- 7. 12. 2014 10:59 --

cport - to sklo vypada dobre, kvalita je Ok ale ten vystup je jak na houpacce. Nekdo psal skladej expozice, ale wtf proc? Mas dobre vybaveni a ja vazne nemam rad dlouhe expozice s rozmazanym potuckem... Nejhorsi je to ze spousta fotografu ma protichudne nazory na skla od Pentax :D Vis stejne tu fotku udelas ty a hodne zalezi jestli mas dobreho pomocnika. Zaklad je mit vyvazenou sestavu co funguje, muzes se pak na ni kdukoli spolehnout. Piju trochu vino, tak mam asi chytry myslenky ;)

-- 7. 12. 2014 11:24 --

cport again - zatim jsem moc neshanel informace o DA 20-40 Je to nove sklo, hodne variabilni a do nepohody. Libi se mi na DA 16-50 ze je ta svetelnost 2.8 v celem rozsahu a melo by byt vice univerzalni. Nenasel jsem jedinou recenzi, kde by to sklo vylozene chvalili :) ale muze to byt s jak nasim prezidentem, kdy ho v tvem okoli nikdo nevolil, ale on presto vyhral :D No a 20-40 mne laka, asi ho vezmu a uvidime, urcite neco i dalsiho, ale zatim nejsem rozhodnuty. Jinak o te 15 ltd jsem uz neco zaslechl.. diky
Kaapa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 7. 12. 2014 10:54

Kaapo to si trochu pletes, skládání expozic neslouží k rozmazání potůčků. Expozice se skládají kvůli příliš velkému dynamickému rozsahu scény, buď ručně nebo v HDR programu (ne pokaždé z toho nevyleze omalovanka) nebo s expozice lepí do viceradych panoramat kdy díky delšímu ohnisku nemas problémy s nekvalitou v rozích, na což tyto skla až na drahé výjimky trpí, druhak se skládaná fotografie blíží perspektivou lidskému oku a je tak přirozenější a do třetice Ti naroste rozlišení natolik, žeo zmenšení a doostreni máš krásně ostrou fotku bez šumu.
Daj se tak fotit potucky i horské štíty. Nicméně tohle právě nebude styl pro Tebe.
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 7. 12. 2014 11:41

Kaapa píše:Puntik - ta palacinka je lakava, hlavne co se tyce vahy a kvality vystupu. Vis ja si myslim ze dnes uz nikdo nechce tahat X objektivu + dalsi vybaveni nekam na celodenni vyslap. Nechci tahat X kramu ani do mesta, chci si proste to foceni uzit, zaznamenat kde jsem byl a pak si par fotek upravit, poslat na web a mit tak nejak dobry pocit z toho co jsem nafotil. Verim ze to chce asi kazdy ;) asi hloupa uvaha. Ta K-3 je divna co se tyka spotrebitele, nevim jak to nejlepe pojmenovat... Pentax k-5 III generace, nedotazeny.

Nu, Pentax k-5 III-tí generace, nedotažený..... vývoj jde dost rychle dopředu a hlediska spotřebitele jsou různá. Pochopitelně k-5 třetí generace, buďme za to vděčni, není nutné si zvykat na od základu jiné ovládání. Ale díky tomu, že Pentax nemá řadu většího formátu, si může dovolit mít APS-C ve špičce, a tímto přístrojem ji také má.
V případě k-5II se musí člověk rozhodovat, zda přístroj s- nebo bez AA filtru, samozřejmě 16 Mpx stačí, nebudeme si nalhávat nic o dramatickém propadu vůči dvaceti čtyřem. Takže by možná stálo ještě za úvahu sáhnout po menší K-50, nebo dokonce dvaceti megová K-S1. S řadou palačinek a seťákem co máš - ideální. Do terénu nepotřebuješ ani brašnu, stačí pistolová a vesta s kapsami (cosi jako rybářskou k vůli tomu vlastním). Nejtěžším objektivem je pak rybina Peleng, tu ale používám poměrně zřídka.
Píšu o špičce v APS-C, protože Sony pravé zrcadlovky nedělá. Mají své - byť malé - výhody, ale také nevýhody. Kupodivu i oproti kompaktům.
Mimochodem, vedle zrcadlovky používám ještě bezzrcátko Samsung NX20, lehoučké s tvarem a ergonomií zrcadlovky, kromě setáku 18-55 k němu mám ještě palačinku 30/2. Kresba obou objektivů je výborná a s tou třicítkou se vejde i do kapsy saka. Stejně jako Pentax se přes vifinu spojíš s mobilem a fotky můžeš posílat známým/na web bezprostředně z terénu. :-)
Ale víme, že výběr foťáku je zhusta věcí iracionální, byť se tak člověk tváří.... tak jdi za svým srdcem. Zjevně zklamán nebudeš. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 7. 12. 2014 12:36

kaapa: no myslim, ze pokud ti jde o vahu a zachovani kvality, tak nakonec stejne skoncis s bezzrcadlovkou a nekolika pevnymi skly k tomu, a vzdy pred vyletem si podle potreby vezmes telo a 1-2 kousky skel s sebou ... popr. nejaky kompakt s APS-C senzorem o vaze cca 200-300g a k tomu nejakou sirokouhlou predsadku ...

... nejake lehci Pentax telo se 2 sklama budes porad mit min 800g, treba s tou Fuji se porad dostanes na nizsi vahu ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 7. 12. 2014 14:17

Možná vám to přijde mimo, ale kdybych chtěl lehkou sestavu na krajinu, tak jdu do samsungu nx, už obyčejný seťák 20-50 je pecka, k tomu palačinky 20 a 30mm, široký zoom 12-24, případně na focení lidí slušně rychlá 45-ka. Výhoda - optická kvalita plus opravdu bezkonkurenční cena. Nevýhoda - nutnost fotit do rawu, jpeg engine nic moc.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 7. 12. 2014 15:26

Tak keď o niečo ide, tak do raw snáď každé foto. Cvakám raw+jepeg, ale mam vždy možnosť použiť oboje.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fryw 7. 12. 2014 17:33

Pokud by to měla být opravdu změna, tak fullframe a7 je opravdu nějaký krok. Kupovat jiný apsc pentax, když má k5 je jen malinkatý krůček za dost peněz....
Fryw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 7. 12. 2014 18:27

Souhlasim s tim, ze telo K5 by mylo byt na krajinku v pohode, K5-II ma lepsi AF coz u krajinky neni zadne vyrazne plus. Mam podobne pozadavky jako tazatel a postupem casu pri pouzivani K-5 II muzu doporucit tohle:

Pentax 16-45/4 - strasne moc zalezi na stavu, tenhle pouzivam jako univerzal skoro stale, ma dobre rozliseni pri vsech ohniscich a clonach v cele plose, nema SDM, ale ostri rychle a nema se co pokazit. Minimalni clona 4 na krajinku neva... treba tahle fotka je tim focena...
http://1x.com/photo/797814/all:user:519026

Planuju koupit malou a levnou 35/2,4, ktera by mela nahradit velkou 16-45/4 a castecne i 50/1,7 pro takovy to vecerni courani mestem apod.

Pak je samozrejme mozne premyslet o Sigme 18-35/1,8, ale po tom co ctu jenom o problemech s ostrenim, tak bych ji asi vynechal. No a zbyva Ltd 20-40, ktera vypada dost super, maly, lehky, WR, na siroko i celkem svetelny, dost drahe - proto jsem skoncil u bazarove 16-45 za 5K. Jinak mi 20-40 prijde asi jako nej reseni...

Pak je dobry Pentax FA50/1,7 - tohle neni moc univerzalni sklo, ale fotky dela fajn, lepsi nez 50/1,4.
No a pak jeste muzu s klidem doporucit starou makro 50/4, tam mam pocit, ze se mi obcas fotka proreze z monitoru, snad pres 20 let stary sklo, ale teda respect...
Prekvapive jsem dost spokojeny i s 50-200WR, mozna jsem mel stesti na kus. Setak 18-55 je o nicem.

Ten 16-50/2,8 jsem puvodne chtel, pak jsem videl jeho rozliseni na digizone a neni mi jasne, proc by zrovna tenhle objektiv mel nekdo koupit, kor za ty penize - tenhle se pentaxu imho fakt nepovedl.
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 8. 12. 2014 07:29

A jak se na Pentaxu chová Tamron 17-50/2,8? Ten by mohl být zajímavý.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 8. 12. 2014 08:11

Zaujimave je, ze na photozone.de (aj podla grafov) davaju tento verdikt:
"On the other hand it is really very sharp and contrasty at medium aperture settings (f/5.6-8) and many users may actually forgive the border problems at f/2.8 because you either stop down for conventional photography or rely on the (very sharp) center for shallow depth-of-field situations (e.g. portraits) anyway." To sklo som v ruke nemal, ale tie pocity su vsade fakt dost rozporuplne. Niekde som ale cital, ze Sigma, alebo Tamron (17-50/2,8) je lepsi (jedina vyhoda Pentaxu je tych 16mm) .. tak neviem.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 8. 12. 2014 08:54

Není ten pentax len rebranding neúspešnej tokiny?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 8. 12. 2014 09:05

Ano, je to prezlecena Tokina.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 8. 12. 2014 10:18

Když to tak vidím, doporučil bych tazateli X-T1 v setu s 18-55/2,8. Je to poměrně malá a lehká sestava se slušnou ergonomií. Objektiv je velmi ostrý na všechna ohniska a clony, stabilizace je velmi účinná (ostré krajinky na 1/30s z ruky jsou standard), jpeg i na velmi vysoké citlivosti s minimem šumu... samozřejmě za cenu odšumu a artefaktů, které můžou někomu vadit, ale proti např Sony jpegům má Fuji zlatý a krásný výstup. Do objektivů 20-50 bych nešel, protože mi začátek na 20mm pro krajinářství připadá strašně dlouhý, i 18 mm je na hraně. Sada pevných skel je pro člověka, který není ochotný nosit stativ, komplikace.
Dolgor
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka