Kompakt co se vyrovna zrcadlovce

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod FXE1 4. 12. 2014 17:12

F ABC, no čo by farár dal za takúto vyčerpávajúcu spoveď :) Ale poviem Ti cítim sa podobne. Až na to, že teraz už ani tie pixeli nezrovnávam. A je to celkom oslobodzujúci pocit. Keď sa tak nad tým zamyslím, nikdy ma nezaujímal cieľ. Iba cesta. Ako rýbar, čo každú rybu pustí , prajem ešte veľa šťastných fotogrfických rokov života.

-- 4. 12. 2014 17:55 --

Puntík píše:Hmm... Každé dva roky se nechávám očkovat proti chřipce a už jsem ji léta nedostal. Asi se na to už vykašlu. ...... :-)

Zdravím

Dával som sa očkovať proti chrípke každý rok. Ale vždy som ju dostal. A ešte som ju ťažko znášal. Vykašľal som sa no to. Nič sa nezmenilo. Iba nemusím na očkovania :-D
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod snopa 4. 12. 2014 18:56

Já to mám tak nějak podobné.
Tak dlouho jsem budoval kvalitní sestavu, nakupoval jen výborné objektivy, filtry, stativ a navíc velkou brašnu, abych mohl mít vše s sebou až jsem nakonec zjistij, že mi naprosto vyhovuje Fuji X10 a nic víc.
Od doby co jsem jí pořídil, je ta obrovská brašna zakoplá v rohu a tiše se na ni práší.
Moje preference se otočily o 180°. :D
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cumber 4. 12. 2014 22:02

Mám to také tak, jen jsem zvolil Pana FZ1000 a spokojenost.
Neřeším nákup skel a fotím. Pravda, je to docela macek ale víc nic. Snad jen občas trojnožka.
cumber
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 5. 12. 2014 11:52

No áno, FZ 1000 je veľa muziky za málo peňazí. Synchro s bleskom 1/4000 sec, elektronická uzávierka, kopa vychytávok. Radosť používať.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cumber 5. 12. 2014 12:41

Pravda je taková, že k Panákovi mám ještě FXE1, ale již jen s jedním pevným sklíčkem, jakože skoro do kapsy. Je ale fakt,že Pana je takovej trošku akčnější.
cumber
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 5. 12. 2014 13:45

Ja som panákovi doprial blesk Metz 58 AF 2, s ktorým spolupracuje jak v Master, Slave aj Servo móde úplne ako Nikon.

-- 5. 12. 2014 13:50 --

snopa píše:Já to mám tak nějak podobné.
Tak dlouho jsem budoval kvalitní sestavu, nakupoval jen výborné objektivy, filtry, stativ a navíc velkou brašnu, abych mohl mít vše s sebou až jsem nakonec zjistij, že mi naprosto vyhovuje Fuji X10 a nic víc.
Od doby co jsem jí pořídil, je ta obrovská brašna zakoplá v rohu a tiše se na ni práší.
Moje preference se otočily o 180°. :D

Priateľova dcéra cestuje veľa po svete. Z x10 tlačíme A4 , A3+ , a z Grand Canyonu sa aj A2 podarila. ;-) Teraz tlačímé južnú Ameriku.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 6. 12. 2014 16:15

Síce zadávateľ vlákna už má vybrané, ale k téme je aj týchto pár slov z vedľajšej diskusie:
Kaapa píše:Mam take Sony rx100 mII a bohuzel, nevim jestli pouzit zrovna slovo "bohuzel", produkuje lepsi fotky nez moje soucasna k5 - ale o tom se nechci dlouze rozepisovat.

Mimochodom, o K5 bola voľakedy táto diskusia: Pentax K-5 lepší než FF?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Callgaro 6. 12. 2014 16:22

A je, už je to tu :-)
Co to napsat celý? Zda se že Sony fotí lépe než K5 s mizernym sklem, bez stativu, do JPEGu a ještě bez korekce obrazového profilu. Tedy ano, dobrý kompakt může fotit lépe než dobrá zrcadlovka s mizernym sklem do defaultniho JPEGu. Tedy dobrý rodinný kombik jede na běžné silnici rychleji než 200konovi sportak který má benzin redeny vodou a ridici neřekli že to má i dvojku.
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 6. 12. 2014 21:02

to by ale nebyl Ganec, aby to nebylo blbě přeložené, nebo vytržené z kontextu. :D
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 6. 12. 2014 21:18

Je to doslovná citácia a každý si ju môže overiť na vlastné oči, lebo som tam priložil linku. Čo viac by si chcel?

A nezabúdajte že zadávateľ tohto vlákna si kúpil telo so seťákom...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 6. 12. 2014 21:26

Ganče, chabej pokus. I demagogie se musí dělat tak, aby jí aspoň úplnej blbec neprokouknul...
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mipal 11. 12. 2014 01:17

Takze D5300 je doma, zatim se seznamujeme...Po par fotkach me automatika prestala bavit, takze se vice snazim manualne, coz presneji vystihne co chci vyfotit. ( nikdy predtim na jinem fotaku jsem nic jineho nez AUTO nepouzival).
Mam kupu dotazu ktere s pomoci navodu louskam sam :shock: ale par nejasnosti se pozdeji urcite zeptam...
Hned prvne bych chtel poradit jak poradne vyzkouset ono rozoostreni pri 1/200 ? Tedy jak nejlepe na jakem objektu a nejlepe se stativem ?
Dalsi vec, cekal jsem Made in Japan ale je to Thailand , krome baterky z ciny ...nemam nejakou levnou kopii ze ne :-)
Amater s Nikon D5300 18-55mm VR II
Mipal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 11. 12. 2014 01:31

Mipal: přímo v Japonsku dělají těla foťáků tak od 50 000 Kč výš. :-)
1/200 s.: musíš porovnat fotky, kde budeš mít stejnou clonu, stejné zaostření, podobné ISO a odlišné časy:
dejmetomu 1/50 s., 1/100 s., 1/200 s. a 1/400 s.
Abys to zvládnul a neměl rozdíly ISO 100-800, tak to musíš usvítit, aneb zvyšovat jas zaostřeného cíle tak, aby na dejmetomu F5.6 a ISO 200 při prioritě clony vycházely ty časy 1/50 s., 1/100 s., 1/200 s. a 1/400 s.
Takže si přilep na stěnu nejlépe turistickou mapu nebo prostě něco s velkým i drobným písmem, třeba i časopis nebo leták, foťák nejlépe na stativ a spolehlivě zaostřit a pak vypnout autofokus ve stavu zaostřeno.
Pokud tam máš Exposure Delay Mode nebo Mirror Lock Up, tak použít, aby expozice šla až po sklopení zrcátka s prodlevou.
A pak vzít silnou lampu a tím, že se budeš přibližovat nebo vezmeš víc svítidel, tak dosáhnout aspoň nějakého vývoje časů nejlépe od 1/50 s. až do 1/400 s., což se Ti asi nepovede, tak prostě menší rozsah okolo 1/200 s.
V režimu A si nastavíš ISO 100-200, maximálně 400, vypnout odšum, aby tu ostrost nemazal odšum (Noise Reduction), no a pohraješ si se světlem, aby to měnilo ten čas. A cvakáš se zpožděním závěrky. A několikrát za sebou, protože třeba dvě série můžeš pokazit tím, že do toho nějak drcneš nebo tak.

-- 11. 12. 2014 01:39 --

Jo a pak z toho udělej výřezy z prostředka a kraje a zkus to zvládnout takhle:
http://www.tomx.eu/Testy/Sigma1835/N35S ... m_F040.jpg

A když se Ti to takhle úplně nepovede, tak si z toho nic nedělej, za to nebude moci foťák, ale z 80% Ty a z 20% objektiv. :-)
Tohle je z RAWu a tak dále..... Jen abys věděl, že takhle to Tvoje D5300 zvládne taky až to budeš umět.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Titan_66 11. 12. 2014 10:00

Mipal: Ahoj a s jakým objektivem sis to koupil ? Taky se s tím seznamuju. Na automatice mě štve, že má tendence v interierech dávat fakt vysoký iso. Zatím to zkouším na P a A. Manuál jsem zkoušel, ale tam to ještě chce vychytat v nastavení :)
Titan_66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 11. 12. 2014 10:01

Pri dostatočnom dennom svetle v miestnosti je možné regulovať osvetlenie oknami :-)

FotoABC píše:A cvakáš se zpožděním závěrky
Bežne sa ale s oneskorením spúšte nefotí (vtedy sa okrem uzávierky na roztrasení podieľa aj zrkadlo) .. zišlo by sa to potom otestovať aj s oneskorením spúšte aj bez neho. A takisto cez LiveView to môže byť zase inak.

FotoABC píše:když se Ti to takhle úplně nepovede, tak si z toho nic nedělej, za to nebude moci foťák, ale z 80% Ty a z 20% objektiv
Ako chápem že ty už máš zvládnutý RAW procesing a doostrovanie .. ale že objektív len z 20%?
Zabúdaš na to že zatiaľ má ešte len seťák, kdežto tá Sigma je asi najlepší zoom aký sa vôbec existuje.

-- 11. 12. 2014 10:03 --

Titan_66: to písal na strana 14 :-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků