Sony Alpha SLT-A77II nebo standardní zrcadlovku?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Grimjaur 22. 10. 2014 10:14

kozakm píše:
Ganec píše:Ty to vari vieš lepšie?

No a máš to :D

Martine, z tohohle trouby mi není ani horka ani zima. Vůbec neví o čem píše. Většinou se pohybuje ve sféře dojmologie a načtených textů. Sám víš, že někdy tě nové věci, které dostaneš do ruk překvapí a některé zklamou. Takže vlastně pořád máš přísun informací, které víš jak zařadit, protože máš jak teoretické, tak praktické znalosti z konkrétních oblastí focení. Ale vysvětluj to Gancům. Jeho textárenské produkty vykazují základní neznalosti a ještě ti napíše, že nemáš správné návyky. To mi přijde jako s tím pašíkem co k nám přišel na trenink a říkal že umí šermovat, protože viděl 4x Conana. Můžu tady polemizovat s Tomášem o jednotlivostech ohledně mFT a podobně, ale v zásadních věcech prostě souhlas. Když tady čtu jak ho školí tele s minimem schopností, tak bych ho ani nenechal nosit kufry s vercajkem do pomocňáku. Ale sebevědomí mu nechybí, to edy fakt ne. A ten samoučícíse proces jak tu Tom pěkně nastínil fakt funguje a někdy i pobaví. No jen někdy.

-- 22. 10. 2014 09:23 --

Ganče jeden dotaz pro tebe. Fotil jsi dálkoměrem? Fotil jsi s klasickou zrcadlovkou? Víš jak vypadá expozimetr jinak než v gůglu? Umíš tyhle věci vzít do pařátů a bez přemýšlení fotit a vyprodukovat technicky zdařilé fotografie? Kulové Nalezenec, co?
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 22. 10. 2014 10:27

IvanGS píše:... Jako součást Tvé práce zmiňuješ RAW a PC, já se chci zatím naučit pracovat s FOŤÁKEM, pochopit všechny zákonitosti, chci podvědomě reagovat na situaci, ovládat foťák a využívat jeho možností. A až pak chci položit třešničku na dort v PC. Celý život létám letadlem, jezdím na motorkách apod., musím přitom řešit spoustu věcí zcela podvědomě a zároveň správně, protože i malá chybka může být fatální. Možná jsem tím ovlivněn i u zvládnutí focení, nevím, jestli je to správná cesta, ale tak to cítím.
Podle Tvého posledního příspěvku, pokud koupím A77II, splním i většinu Tvých hypotetických podmínek přechodu na bezzrcátko - velký foťák s výbornou ergonomií a snímačem APS-C... :-)
Díky i ostatním, vážím si všech názorů a všechny mohou pomoci, pokud dobře odhadnu jejich "váhu".

Zalezi na tvem foceni a fotaku, jak moc bys pripadne potreboval RAW. Nutne to neni, ale lecdky to je vyhoda. Ja u byvaleho tela (vydano 2007) fotit do RAW musel, jinak se mi vystupy nelibily. Casem jsem si to zautomatizoval.

V soucasne dobe fotim RAW + JPG, ale na RAW uz temer nemusim sahat, mam ho "pro jistotu" a nebo kdyz si chci udelat vetsi tisk. Osobne mam taky radeji ten pristup, kdy to uz vyleze co nejvic pripraveno z fotaku. Vsak se mrkni, jak moc ti sedi JPGy z te A77II a jake jsou moznosti nastaveni v tele ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 22. 10. 2014 10:32

Ganec píše:2) nevieš používať histogram

Doslo ti uz niekedy, ze histogram na fotaku je 8bitovy, kdezto napr. D7100 foti do RAW v 14bitoch ? A vies vobec co z toho vyplyva ? :)

FotoABC píše:

napr. moj prvy digitalny fotak - kompakt, v roku 2002 histogram mal :) Canon A30 tusim to bol. Alebo Canon S45 v roku 2003, ten ho mal urcite ... live nahlad. Ale to bol paradny fotak. Doteraz mi je za nim smutno :(
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 22. 10. 2014 11:05

Itokar, pochopitelně že to všechno věděl! Samoučícíse proces a gůgl jsou stále v bojovém režimu.
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod IvanGS 22. 10. 2014 11:37

I když se jdu odpoledne podívat na představení Canonu (příští týden Nikon), přesto A77II zůstává zatím mým favoritem a tak bych se rád opět zeptal na doporučení druhého objektivu (pokud bych foťák koupil se Sony... 16-50 mm). V noci jsem koukal, že výběr tak špatný není, koukal jsem na Sony a Tamron. Mám představu o oh. vzdálenosti cca do 150 mm, ale nechám si poradit a hlavně nevím, jestli dál vybírat už jen podle světelnosti, popř. dalších parametrů, nevím nic o konstrukci, resp. funkcích ani např. se kterými objektivy je zachována odolnost proti prachu a vlhkosti. Díky.
IvanGS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 22. 10. 2014 11:43

Pokud nový delší sklo a prachy jsou relativně limit a zároveň ti nevadí, že je ten objektiv trochu pomalejší tak Tamron 70-200/2,8 - stojí kolem dvacky. Jinak si proštuduj to Dyxum, co jsem dával odkaz, na představu o objektivech je to asi nejlepší zdroj.
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 22. 10. 2014 11:54

z článočku

• Vieš si počkať na ten správny moment, napríklad fotiť vtedy keď sa fotený objekt nehýbe, u ľudí vtedy keď zaujmú zaujímavú pózu alebo majú zaujímavý výraz
  • Počas fotenia je vhodné si všímať aký expozičný čas zvolí fotoaparát (obrátené číslo ktoré sa zobrazuje na displeji), lebo príliš dlhé expozičné časy spôsobujú rozmazanie záberov
  • Ak sa ti zdá výsledný záber tmavý alebo svetlý, môžeš to skorigovať potočením kolečka
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Grimjaur 22. 10. 2014 12:51

Lotrandor, link by nebyl, tohle vypadá na hódně vymazlený textárenský produkt. A co se sleduje v M režimu? Já vím zase ty špatné návyky, hérgott.
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 10. 2014 13:36

Čítaš vôbec čo píšem :?:
Ten článok som spomenul práve v reakcii na tvoj príspevok. Citujem sa:
Ganec píše:v článku Fotenie s amatérkou som spomenul zopár vecí na ktoré si pri fotení treba dať pozor.
Zabudol som na jednu podstatnú vec. Vieš ktorú?

IvanGS píše:myšlenka, kterou jsem zmínil ("Zkušený fotograf vyfotí lépe zrcadlovkou, začátečník bezzrcadlovkou"), není z mé hlavy
Odkiaľ?

Druhá časť tej myšlienky je pravdivá (existuje niekoľko dôvodov prečo; zrkadlovkám sa treba prispôsobiť, bezzrkadlovky majú viac informácií na detekciu scény, ...), no z toho nevyplýva pravdivosť tej prvej :pozor
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 22. 10. 2014 13:48

Ano a zcela nejlépe nafotí začátečník s kompaktem, takže vlastně sám říkáš, že jsou bezzrcadlovky krabičky dobrý leda na automatiku? No tos asi dost lidí (nejen) s A7 urazil... On totiž každej není taková lama jako ty...
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 22. 10. 2014 14:40

Ganče, nefandi si tolik. Note má sice obr obrazovku,ale proklikávat se kvůli tobě bez přímého linku nebudu. Podle toho co jsem občas nakoukl bys lépe strávil čas na fotákem a ne teoretizováním. Pořád píšeš ty samé kraviny a bludy. Ty seš ten týpek, kterého každá věc přesvěděčí o vlastnáí neomylnosti, což je bohužel průser pro ty co tvým žblebtům z neznalosti nedejbože dopřejou sluchu. To tedy pardo, raději ať koukají na digineffa. Ganče jaká síla Tě vede k tomuto svatému džihádu? Ty musíš systém mFT dost nenávidět. Mimochodem znáš pojem medvědí služba? Podotýkám, že u olympusáků je ganec poměrně nelichotivý výraz. Dej se trošku dokupy chlape, roky už na to máš..
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod IvanGS 22. 10. 2014 14:43

Ganec - už nevím kde jsem to četl, během posledních měsíců jsem přečetl stovky testů, recencí i článků, v kontextu mi to přišlo logické ale pravdivost neumím posoudit, přestože nejlepší fotky, které jsem viděl, byly ze zrcadlovek, což teoreticky nemusí nic znamenat, protože je drželi v ruce tak zkušení lidé, že by podobnou fotku třeba udělali i něčím jiným. To ale nevím, ty stovky přečtených stránek mne ale ujistily, že nevím nic, přestože, jak jsem psal, fotím od 5 let, desítky nocí jsem strávil v koupelně u zvětšováku a podle množství krabic od bot plných fotek a filmů jsem musel nafotit snad milion fotek :-D . Jsem puntičkář a cokoliv dělám, tak pořádně a chci tomu přijít 100% na kloub. V létání jsem dosáhl téměř na vrchol (učím létat, zalétávám nová letadla, létal jsem na MS, konstruoval letadla a sám je stavěl), ale ani po 3000 nalétaných hodinách nemohu říci, že to umím a tento pocit jisté pokory, pokud je chápán jako výzva ke sebezdokonalování, považuji za důležitý. Ve fotografii se považuji za začátečníka, a proto jsem vděčný za každý názor, RX100III mám stále u sebe a fotím a fotím. Omlouvám se za tématickou odbočku.
Biggles027 - odkaz jsem přečetl, ale přiznám, že v orientaci v objektivech mi s mou úrovní znalostí moc nepomohl, optimálně bych přivítal polopatické doporučení typu "Když budeš mít 16-50, jako druhý základní bych doporučil např. XX-XXX mm a chybu neuděláš např. s těmito:..........." :-))
IvanGS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fibi777 22. 10. 2014 14:55

Pozorně jsem si přečetl původní dotaz a zběžně proletěl příspěvky, které jdou často od tématu.:) Já bych ti Ivane A77II určitě nerozmlouval. Píšeš, že jsi amatér, fotíš dovolené, jezdíš na motorce – asi na cestovním GS, takže fotíš na cestách, někdy motorky a auta. To všechno musí A77II zvládnout s přehledem. Rychlost AF se přeci nedá jednoznačně porovnat. Jde o zkušenosti, cit. Fotit extrémní věci umí dobrý fotograf, potřebuje extrémní AF a extrémní objektiv… to vůbec neřeš!! A neboj se, že se s A77 nevyfotíš motorku nebo auto A když nebudeš stát zrovna na cílovce, ani k tomu nebudeš potřebovat nějaké extra zkušenosti. Ano, bez debat to jistě zvládne i nikon 7100. Stejně tak vysoké ISO. Kolik fotek asi fotíš v takových podmínkách, abys potřeboval ISO vyšší než 3200? Vše co jsi zmiňoval , je focení v exteriéru. Fotíš snad za šera? Ať si lidi projdou svoje fotky a řeknou kolik procent jich vyfotili na vysoké ISO. Minimum!! Tak proč tomuhle parametru podřizovat výběr foťáku?:) Ale tobě se líbí wifi, výklopný displej, jsi zvyklý na sony. Tak proč to měnit, proč váhat?  S A 77II neuděláš chybu. Říkám to, přestože jí nemám!!  Ale měl jsem A65, měl jsem objektiv 16-50/2,5 SSM, řadu dalších skel na A65. Teď mám A99, řadu kvalitních skel. Mám i A6000 na cesty se základním 16-50 + sony G 18-105, redukci na kvalitní A skla. Myslím, že vím, co říkám Neboj se A77II. Mě se líbí moc. Já fotím převážně portréty, lidi, děti, jde mi hlavně o detaily, super rychlé AF nepotřebuju i když zaostřit a vyfotit se dá ledasco, když víš jak Abych tě uklidnil. Nedávno jsem fotil s dalšími lidmi co měli canony 5déčka, 6 déčka i nikon 7100. Měli jsme podobně nastavené foťáky a nasazený kvalitní sigmu ART 35 mm. Fotilo se do RAW, stejná scéna. Pak jsme fotky porovnávali a upravovali. Málo kdo by našel rozdíl !!! Ty těla jsou tak vyrovnané. Je to o rukách, objektivu o radosti, pohodě. Líbí se ti A77II, ber jí. Koupíš NIKON a budeš si vyčítat, že ses rozhodl jinak. A to nemám proti nikonu vůbec nic!
fibi777
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 22. 10. 2014 15:05

OK, tak chybu neuděláš s tím Tamronem 70-200/2,8 Di LD (IF) Macro, tedy pokud s tím nehodláš fotit převážně hokej nebo něco podobného ;-) Velmi slušný obraz, dobrá cena, pomalejší AF (ostatně sám po něm pošilhávám) ;-)
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fryw 22. 10. 2014 15:15

Myslím že není důvod pro začátek vynechat minoltu 70-210/4.
Fryw
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka