Olympus E-PM2 vs klasické kompakty do 8K

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod zzelli 17. 10. 2014 07:34

Děkuju za odpovědi. Na kolo a běžky mám malý profi kompakt, tenhle foťák bude na treky po horách, focení doma atd. Takže tam ta velikost není až tak podmínkou. A tím, že váží oba skoro stejně se mi nechce moc připlácet jen kvůli té velikosti. Dneska je půjdu oba vyzkoušet jak se s nimi pracuje a uvidím, možná, ho hned v setu koupím..
zzelli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ltokar 17. 10. 2014 08:26

duves píše:
airmt píše:Souhlasím, že Panasonicy jsou lepší - hlavně 14-45, 12-32 a v podstatě i 14-42 II je lepší.
Jen ten Oly dostaneš nový v setu s foťákem za hubičku a nemusíš nic řešit, je celkem malý a slušný. Navíc by se měly v těle od Olyho korigovat aberace aj. vady. U Pana to asi nebude. O ničem jsou všechny ty powerzoomy, od Pana, Oly i Sony. Těm bych se vyhnul, pokud vyloženě nechci kapesní miniobjektiv.

Ja mam teraz v rukach ten prvy oly 14-42 a to je fakt horšie než R II. Otača sa predny člen. Ale to pojde hned preč, už je to na IR po konverzii k jednemu PEN telu. Na fotenie mam Panasonic Vario Lumix G 14-42.

Podla photozone.de je prvy 14-42 najlepsi zo setakov a je krem par drobnosti opticky velmi dobry. Predny clen sa otaca, to je fakt. Ale ja ho mam a za svetla kresli naoza vyborne. Koniec je slabsi. Ale treba vypnut odsum :D .. v kazdom pripade, ak je R II lepsi ako toto, tak potom niet co riesit.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod IvanGS 17. 10. 2014 09:26

Sazik píše:Ok jako bych o Nikonu ani nemluvil.
Netušil jsem, že výběr bude opravdu tak složitý. Vůbec nevím po čem tedy šáhnout. Asi se budu rozhodovat mezi XZ10 a E-MP2. Myslím ze E-MP2 se základním objektivem pro mne a mé fotografování bude maximálně dostačující. U XZ10 chybu snad taky neudělám.

Ber to jako laický názor, ale myslím, že E-MP2 je dobrá volba, ale to bude i Fuji X10, Sony RX100 i další. Pokud Tě focení chytne, je možnost výměnných objektivů do budoucna příjemná. Jestli chceš do Asie prostě jen malý foťák co udělá pěkné fotky a dostal ses v úvahách až sem, je to OK, většina lidí jde do prodejny a koupí nejlevnější foťák s největším zoomem a gratulují si, jak na to vyzráli. Já vybíral profikompakt od května do září (teď začíná druhé kolo s něčím větším), ale i dnes se dozvím o dalším typu, o kterém jsem vůbec nevěděl a který by mi asi vyhovoval také. Rozdíly, zejména, když člověk nemá možnost bezprostředního srovnání, jsou pro amatéra často zanedbatelné...
IvanGS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sazik 17. 10. 2014 14:08

V prvé řadě díky za spoustu názorů. S tou XZ-10 jsem chtěl ušetřit :), protože jsem vyškrtnul požadavek na dobré video z důvodu plánu pořízení té sportovní kamery, jde tedy jen o co nejkvalitnější obrazový výstup. Takže nyní to je mezi E-PM2 a XZ2, bude složité rozhodování :D.
Sazik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ltokar 17. 10. 2014 14:24

Imho ani nie, jednoznacne XZ2, ale trosku ti to skomplikujem, rovnaky objektiv ma aj Pentax MX­-1 (ako XZ2) :)
Ale samozrejme inak, 16mpix a m4/3 snimac daju lepsi obraz nez hentie kompakty. A este lepsi obraz ziskas nakupom D7000+16-85 :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sazik 18. 10. 2014 11:26

Neřekl bych, Pentax je poměrně těžko k sehnaní a moc se mi nelíbí jeho vzhled. A to D je trošku jiná cenová liga ne? :D
Sazik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Almik 21. 10. 2014 07:22

Za dobrýho světla bude lepší E-PM2, za horšího světla na tom bude E-PM2 s přibaleným seťákem +/- podobně jako světelnej profikompakt.

Sám jsem měl dilema mezi XZ-2 a E-PM2, nakonec jsem vzal E-PM2 a s foťákem jako takovým jsem hodně spokojenej, jen ten seťák není nijak zázračnej na dlouhým konci, chce to pokudmožno clonit. Ale já ho stejně používám skoro výhradně s fish-eye Samyang. Za tu cenu je to fakt pecka. A jak už někdo psal, třeba Tě to pohltí a pořídíš nějaký světelný sklo, třeba taková portrétní 45/1,8 není ani drahá a už s ní získáš docela pěknou hloubku ostrosti, kreslí ostře už od plné díry...

Jinak od stabilizátoru v E-PM2 nečekej zázraky, jednak není příliš výkonnej (v dražších bezzrcadlovkách Olympus je tuším výkonnější stabilizace), druhak při focení přes displej i se stabilizátorem těžko udržíš čas, kterej bys udržel bez stabilizace při focení přes hledáček.
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sazik 5. 11. 2014 16:25

Všem chci poděkovat za zapojení se do diskuze a všechny ty rady a tipy. Osud rozhodl za mne. Dostal jsem těžký zápal plic, nutná hospitalizace. Asie mi padá a letenky propadají. No lépe to skončit nemohlo. Foták tedy kupovat nebudu. Ostatním co mají také někam letět, přeji více štěstí něž jsem měl já...
Sazik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Almik 5. 11. 2014 16:52

No tomu říkám pech... :-/ tak se hoď do cajku co nejdřív, propadlý letenky zamrzí, ale zdraví je jen jedno.
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hocal 6. 11. 2014 00:22

možno sa stratí lietadlo a ty budeš rád, že si na maródke :-)
hocal
Návštěvník

Předchozí stránka