První zrcadlovka

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Flor.cz 27. 3. 2014 21:48

skocak píše:Protože tady na forech je to pokaždé to samé, chodí sem lidi né proto, aby pomohli ostatním, ale aby ukázali co všechno znají a jak to ti druzí naprosto nechápou.

No, časem třeba zjistíš, že i názory, které se neshodují s tvou představou světa, mohou být užitečné.
Naposledy upravil Flor.cz dne 27. 3. 2014 21:49, celkově upraveno 1
fff
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod skocak 27. 3. 2014 21:48

Flor.cz marně čekám na nějaký tvůj užitečný názor ;)

Doufám že mě nezlinčujete, protože tady se člověk bojí něco říct, ale pokud se vám to nelíbí, tak klidně do mě. Vybral jsem ten EOS 600D s objektivem EF-S 18-55 IS II s tím že později pokud to půjde kouknu po novém (resp. dalším objektivu)
Nokia Lumia 920
Acer Travelmate 5760G Windows 8
skocak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 27. 3. 2014 21:58

Ty moje předchozí názory třeba oceníš časem po pár měsících focení :).

Teď by tě mohlo zajímat, že snímače od Canonu jsou už trochu zastaralé. Nikon do svých foťáků montuje snímače od Sony, ty míň šumí a mají větší dynamický rozsah.

Což ovšem neznamená, že by byl Canon celkově špatná volba. Záleží, co v budoucnu plánuješ koupit za objektivy.
fff
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod skocak 27. 3. 2014 22:01

Díky moc za názor, co jsem se ptal, tak většina, respektive každý (z asi 5 lidí) mi řeklo že Canon je lepší volba. Já jsem chtěl původně Nikon (D5100), ale po tomhle jsem změnil názor.
Nokia Lumia 920
skocak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fryw 27. 3. 2014 22:08

Hlavně že je vybráno. Teď ta lepší část, tj fotografování.
Fryw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod skocak 27. 3. 2014 22:10

Nejsem si jistý tím objektivem, ale na začátek to asi stačí a stejně si na to musím přijít sám si myslím. Pokud ale přeci jen někdo má nějakou připomínku, sem s ní ;)
Nokia Lumia 920
skocak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 27. 3. 2014 22:13

Tak příznivci dané značky ani nic jiného říct nemůžou. Každý foťák má svoje. Nejlepší je zajít do nějakého fotoobchodu a foťáky vyzkoušet. Takovouto zkušenost žádná diskuze na webu nenahradí.
fff
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod skocak 27. 3. 2014 22:18

Tak tím že si ho kupuji abych poznal fotoaparáty obecně si právě sám v obchodě moc nevyberu, to možná tak za půl roku až tomu budu více rozumět, jestli mě chápeš.
Nokia Lumia 920
skocak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fryw 27. 3. 2014 22:19

Tak jestli není nějaký velký cenový rozdíl mezi samotným tělem a nebo setem tak bych to neřešil. Pokud by se chtěl pak člověk v kvalitě posunout o třídu výš, aby to za to stálo tak je to pak investice třeba 10 000.. Na oťukání nového fotoaparátu to bude určitě stačit. Časem se pak uvidí...

btw. Zkus vygooglit nějakou galerii fotoaparátu nebo objektivu a nebo kombinace na flicker.com
Fryw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod skocak 27. 3. 2014 22:21

Jako jestli myslíš mezi tím co vybírám, tak není. Jen přemýšlím jestli mi bude na začátek stačit EF-S 18-55 IS II. Na ten objektiv se také názory dosti rozcházejí...
Nokia Lumia 920
skocak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 27. 3. 2014 22:24

i jen to ochmatání, jak se foťák drží, je dost cenná zkušenost. Jsou v tom dost velké rozdíly.
fff
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fryw 27. 3. 2014 22:25

Na ten seťák co jsem dostal k sony se názory taky dost různily a přitom mi kvalitou naprosto vyhovoval. Nevyhovoval akorát rozsahem ohnisek. Často jsem si říkal "škoda že není o trošku delší". Ale bratr má už dost let tamrona 17-50 a pevný sklo 50 mm a vyhovuje mu ten rozsah. To se prostě musí zkusit...
Fryw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 27. 3. 2014 22:30

skocak: uvidíš sám, co ti bude chybět a co bys nejraději, buď budš chtít zoom s větším rozsahem (nabízí se za cca 11k 18-135 STM s výbornými parametry i rychlostí), nebo - jako většina - pořídíš svůj první pevňák, vzhledem k ceně patrně 50-ku. Nebo světelný zoom s konstantní světelností - Tamron 17-50/2,8 v bazaru cca za 6k.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod skocak 27. 3. 2014 22:35

OK, takže vážně díky moc lidi. Opravdu jste mi moc pomohli. Pokud někdo budete mít nějaký názor ještě, nebo vás něco napadne, klidně to sem hoďte, já na to budu reagovat až zítra. Jinak s těmi posledními komenty rozhodně souhlasím.
Nokia Lumia 920
skocak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Skulivert 27. 3. 2014 23:23

Osobně bych při volbě mezi Canonem a Nikonem se přiklonil k Nikonu, výstup bude asi obdobný, ale Nikon mi přijde lepší v detailech... kvalita zpracování těla i objektivů, CLS, ve vývoji je Capture NX-D, ktere bude zdarma atd. Měl jsem možnost před lety fotit s oběma značkami z podobné cenově kategorie a Nikon na mě působil lépe, Canon mi přišel jako takové plastové "chrastítko"... jinak bych určitě z výběru nevyřazoval Pentax, má kvalitní výstup, kvalitní zpracování i povedené kousky objektivů...
Skulivert
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka