První zrcadlovka

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod skocak 27. 3. 2014 16:35

Nechápu co jsi na tom nepochopila aby jsi sem už nepsal, ale obětuji tu minutu abych ti to vysvětlil, šlo mi prostě o porovnání těchto fotoaparátů, vím že existuje spousty alternativ, které zvažuji, ale zajímalo mě tohle porovnání. Vždycky se ale najde nějaký **** který musí ukázat jaký je frajer a komentuje to stylem jako ty.
Nokia Lumia 920
Acer Travelmate 5760G Windows 8
skocak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pepl 27. 3. 2014 16:45

> Skocak:
hmm, Tys nám tu od rána vyrostl. Úplně před očima..... Hmm, a Lumia 920 a Acer Travelmate... Tak to abychom poníženě už všichni drželi pysky, že? ;-)
pepl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 27. 3. 2014 16:58

Urazit se a odejít a vybrat si v obchodě podle vlastního pocitu je možná dobrý nápad. Stejně tady není absolutně žádná šance získat radu co bude pro Tebe, skocaku, opravdu nejlepší. Ono to nejspíš ani teoreticky není možné. A zvláště ve zdejší squadře. Klidně D5100, A58, 600D anebo něco jiného. Rovněž se asi nedohodneme, co si máš dát k obědu. Běž se zeptat do houfu fotbalových fanoušků různých klubů, kdo nejlíp hraje. Do držky si dát zvládnou, ale asi se neshodnou.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 27. 3. 2014 17:11

Mam 550D a mel jsem i 600D, a jsou v pohode da se s tim delat spousta veci. Ja obecne doporucuju Canon protoze to ma hodne lidi a da se snadnou koupit prodat pujcit vymenit. Ted mam jako hlavni fotak nikon D600, ale stejne pujdu zpet do Canonu asi do 5D MKIII. Moje fotka kluka s vrtulnikem je focena Canonem 600D.
Obrázek
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tajnik 27. 3. 2014 17:29

skocak píše:Mám poslední dotaz

Porovnání Nikon D5100 a Canon EOS 600D

Pouze tyto dva, i kdyby to byla blbost, tak mi prosím řekněte který by jste zvolili. Děkuji

Kdyz nemas rad lidi, ptej se radsi googlu ;-] napr. --- http://digitalni-fotoaparaty.megaduel.c ... -d5100.htm
tajnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 27. 3. 2014 17:35

Tak když už tedy byla řeč o středoformátu a je tu limit 15.000, tak do toho by se Pentax 645D vešel v pohodě i s objektivem. Samotné tělo vychází na cca 10k. A myslím že technickou kvalitou by tu navrhl všem maloformatistům zádel.
Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 27. 3. 2014 17:40

skocak: to srdičko mas odemne - omylem, překlikl jsem se... Tvá ramena v diskusi nechám stranou, půjdu k tomu porovnání. Čistě technicky je Nikon o podstatný kus lepší, než Canon, minimálně u D5100 vs 600D to platí určitě. Jenomže to je pouze porovnání těl. Pokud jsi nabyl přesvědčení, že chceš tělo plus seťák, tak z těchto dvou jednoznačně Nikon. Jedna věc je fakt, že takový plán postrádá smysl (neboť tomu setu se vyrovná profikompakt se světelným sklem) a v případě že připouštíš v budoucnu nákup jiných skel je potřeba zvažovat nabídku Nikon vs Canon, protože věz, že plichta to určitě není. Ale snad jsem tě neurazil :roll:

-- 27. 3. 2014 16:44 --

tady máš porovnání senzorů podle laboratorních měření, ne podle toho, co uvádí výrobce v návodu
http://www.dxomark.com/Cameras/Compare/ ... ___698_692
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 27. 3. 2014 17:44

Setak urcite nekupovat v zadnem pripade .. leda snad na foceni krajinek.
chel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod skocak 27. 3. 2014 20:13

Protože tady na forech je to pokaždé to samé, chodí sem lidi né proto, aby pomohli ostatním, ale aby ukázali co všechno znají a jak to ti druzí naprosto nechápou. Jsou tady ale i výjimky které opravdu pomohou, a těm děkuji ;)

A mimochodem nechápu ten zbytečný komentář o tom co vlastním (resp. vlastnil). To mělo být zase co ?

-- 27. 3. 2014 19:16 --

Mimochodem ještě jednou moc děkuji těm kteří mi pomohli, já už jsem se rozhodl, takže už další příspěvky nepotřebuji. Ti co napsali 5 příspěvků jen aby ukázali jak moc jsou dobří a zkušení nekomentuji ;)
Nokia Lumia 920
skocak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 27. 3. 2014 20:24

Jesti ti dam tip at si koupis sklo 28-50mm a s tim muzes delat zajimave fotky rodina portrety, krajinky. Pevne s dobrou svetelnosti protoze budes urcite fotit casto v pritmi a cropy nejsou moc dobre na low light. Na zoomy zapomen.
chel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod skocak 27. 3. 2014 20:32

zoom chci :/
Nokia Lumia 920
skocak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 27. 3. 2014 20:38

Pokud budes mit zoom na cropu tak nedosahnes tak snadno rozmazaneho pozadi jak je casto videt na zajimavych fotkach. Pokud nebudes mit zoom objektiv s 2.8 v celem rozsahu tak budes brecet pri jakekoliv oslave a budes zapinat blesk ktery ti znici atmosferu. Kdo umi chodit nepotrebuje zoom a muze udelat fotky s hloubkou ostrosti. Pak jsou ti ze zoooooooomem a ti jsou v haji. Leda ze maji fullframe fotak. Jo mimochodem cim vetsi zoooooom rozsah tim vetsi smejd.

-- 27. 3. 2014 20:40 --

mam dva objektivy a to je 35mm a 85mm na FF a staci mi to.
chel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 27. 3. 2014 20:59

Hele s tím tvrzením o zoomech a nemožnosti v interiéru rozprostřít pozadí bych byl opatrný. Vím jak to myslíš a v podstatě se s tím dá souhlasit, ale jsou situace kdy to jde (mala zaostřena vzdálenost, větší odstup od pozadí, zkrátka carovat se dá a není to jen o svetelnosti a délce skla potažmo velikosti čipu) S tím bleskem jakože zabijákem atmosky bych byl ješte opatrnější. Dobře použity blesk nic nezkazí, naopak.

Já u low light používám teda čb a vyšší (maximalni) iso. Nevadi mi šum, ale rodina nadává že mám jen čb :)
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 27. 3. 2014 21:16

já jen k tomu blesku - nejraději ho používám na vyrovnání barev a atmosféru mi zabije jen když to zabiju já
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fryw 27. 3. 2014 21:33

skocak píše:zoom chci :/

Mám i pevný sklo. Oslavy, Vánoce, obecně interiér fajn. Dá se s tím dobře fotit samozřejmě i venku a různě experimentovat. Za 1700 kč, neber to. Ale zoom je praktická věc a nedokážu si bez něj představit nějaké delší výlety....
Co jsi nakonec vybral? Dej pak vědět jak jsi spokojený, ať víme jestli to dobře dopadlo :-)
Fryw
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka