První zrcadlovka

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod reign 27. 3. 2014 14:32

K Sony SLT A-58: má zásadní nevýhodu - neexistuje na ni cenově srovnatelný zoom jako Nikkor 18-105... Ovšem v případě dvojsetu je to dobrá volba - jednak nový seťák 18-55 II je oproti původnímu podstatně lepší a hlavně prachobyčejnej 55-200 je ostrej příkladně (což ne zrovna u každé značky platí, třeba obdobný Pentax je obdobný pouze rozsahem) a i když nezpochybňuji kvality Beercanů, tak tento pidiplasťák ostří minimálně stejně rychle, spíše rychleji. K tomu hledáčku, myslím že to psal Fryw, nevím - je příjemný, neboť je OLED. Toť vše. Možná je o malinko větší než ten optický v D5100, ale když to člověk vyzkouší hned po sobě, tak mně osobně třeba víc sedí optika. U Sony jsou k mání rovněž levné pevňáky - opticky supr, cena nízká, obzvláště sympatische jsou 35/1,8 a 85/2,8 - zejména ten druhý je trošku raritka, oproti parádnímu Nikkoru 85/1,8 o stopu horší světelnost, ale taky snad poloviční velikost a hlavně poloviční cena. Na střídačku hodím ještě jednu nevýhodu - volba ostřícího bodu mi přijde na D5100 vzdor menšímu počtu ovládacích prvků opravdu snažší, spolehlivost AF-C jakbysmet. Spolu s existencí 18-105-ky by to PRO MNĚ byly právě argumenty pro Nikon (výstup má taky o něco lepší, 20mpix snímač od Sony není oproti 16mpix předchůdci v ničem pokrok, spíše obráceně)
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 27. 3. 2014 14:38

...".... K Sony SLT A-58: má zásadní nevýhodu - neexistuje na ni cenově srovnatelný zoom jako Nikkor 18-105..."...
To je možná i dobře. Ve výtvarné fotografii se využívají obě extrémní ohniska, tedy v případě jednoho objektivu je vhodnější už zmíněný 18-250. I když se stále ještě nejedná o ohniska extrémní. :-)
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 27. 3. 2014 14:39

nemlž Mlhošu
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 27. 3. 2014 14:42

Nebudeme se přece přít o tom, zda dokáže (v krajině) víc zdrcnout perspektivu použití ohniska 105 nebo 250. To už by bylo vážně příliš. ;-)
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 27. 3. 2014 15:00

Ovšem existuje objektiv 18-135, nemám vlastní zkušenost, ovšem na dyxum.com je velmi dobře hodnocen: http://www.dyxum.com/lenses/Sony-DT-18-135mm-F3.5-5.6-SAM_lens660.html Nicméně ho mám v blízkém okruhu (jak jsem teprve nyní zjistil), takže si ho určitě co nejdříve ošahám sám :-) A pak jsou samozřejmě i výrobky třetích stran...
A k hledáčku tolik, že optický nemusí být vždy lepší. Napadá mne třeba velikost, proti tunelům entry zrcadlovek (vyjma Pentaxu - pravda taky nemá úplně entry plasťáčka) je to obrovská výhoda. Pravda ovšem také je, že ne všem očím musí displej vyhovovat a také možná ego může být lehce pochroumáno, když člověk má jen "skorozrcadlovku" :-)
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 27. 3. 2014 15:07

Tak tecka uz doporucuje dokonce 18-250... tedy kategorii patrici mezi ty vubec opticky nejhorsi objektivy. To je slusnej "progress". Chudak nezainteresovany ctenar...
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fryw 27. 3. 2014 15:13

Tak nevšiml jsem si že bych si nějak výrazně pohoršil s tou sigmou 18-250 macro oproti seťáku 18-55 samII. A motá se to kolem seťáků a tam ta sigma i skrz ten velkej rozsah prostě obstojí. Není řeč o high end sklech za desítky tisíc, to asi není okruh který by zajímal někoho kdo chce první zrcadlovku a neví co to přesně obnáší...
Další věc je ta, jestli někdo nebude investovat velké peníze do fotoaparátu a pak bude výsledky prohlížet a editovat doma na TN LCD za 3000, pak posílat do fotolabu na tisk 10*15...
Fryw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod skocak 27. 3. 2014 15:23

Mám poslední dotaz

Porovnání Nikon D5100 a Canon EOS 600D

Pouze tyto dva, i kdyby to byla blbost, tak mi prosím řekněte který by jste zvolili. Děkuji
Nokia Lumia 920
Acer Travelmate 5760G Windows 8
skocak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 27. 3. 2014 15:27

FRYW - To je tím, že si tu pořád někdo plete parametry technické a výtvarné fotografie. Do vědecko-zpravodajské družice bych objektiv 18-250 nenamontoval ani kdyby ten sponzorskej dar zabezpečil do konce života nejen mně, ale i potomky mých potomků.... :-)

Zdravím

PS : od skocak : Mám poslední dotaz, Porovnání Nikon D5100 a Canon EOS 600D
Pouze tyto dva, i kdyby to byla blbost, tak mi prosím řekněte který by jste zvolili. Děkuji

Vážně jsou někde oba zcela zdarma ? Tedy oba. :-)

(jinak ten levnější).
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 27. 3. 2014 15:30

skocak: je jasný, že chceš zrcadlovku s tím správným logem, tak si ji prostě kup, cíl bude splněn :).
fff
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod skocak 27. 3. 2014 16:12

Flor.cz buď tak hodnej a už mi sem žádnej názor nepiš, jestli tě můžu poprosit.

Puntík co tím myslíš ?
Nokia Lumia 920
skocak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 27. 3. 2014 16:16

600D s 18-135 se teď prodává za necelých 18k, možná jsem ho viděl i levněji ve Fotolabu, ale za to bych teď ruku do ohně nedal. Přišlo mi to jako dobrá volba, ale kdyby to někdo zasvěcený zhodnotil, byl bych rád.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod skocak 27. 3. 2014 16:20

Viděl jsem ho taky za necelých 18k, ale mě teď zajímají asi spíš základní objektivy 18-55mm
Nokia Lumia 920
skocak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 27. 3. 2014 16:24

Co tím myslím, že pokud je volba takto striktní (možností je skutečně mnohem víc), těžko seriozně poradit. Třeba jaké objektivy jsou právě ke kterému v sadě a jaká je jejich i třeba dostupnost. Takže vlastně ta cena je jediné, o co se v uvažování opřít, pokud chceš rozhodnout mezi dvěma konkrétními modely, nikdo nevydává (jde o nejnižší úroveň) peníze zbytečně.
:-)
Pokud tě zajímají objektivy, odlož ještě rozhodování a zeptej se přímo na zkušenosti s nimi.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 27. 3. 2014 16:29

skocak: promiň, ale co jinýho na toto napsat: "Pouze tyto dva, i kdyby to byla blbost, tak mi prosím řekněte který by jste zvolili. "
Neboj, už ti výběr alternativními názory narušovat nebudu.
fff
Flor.cz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka