První zrcadlovka

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 29. 3. 2014 20:32

A co se tak hrozného volalo, že se z toho lesa ozývají fekálie? Já si jenom říkám, že se nechytneš za nos, když mluvíš o slušném vychování a úrovni diskuze.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 29. 3. 2014 20:33

Á, v hlubokém předklonu se mistru největšímu omlouvám. Již si vzpomínám, jak jsem byl okouzlen, by přímo oslněn výtvarnou a technickou úrovní dvou snímků, které jsem měl tu čest spatřit na vlastní oči :lol:
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 29. 3. 2014 20:44

Zajímavé, jak mnoho lidí se zabývá osobou, misto fotoproblémem. Já tu nebýt, tak je tu mrtvo. Zjevně by neměli co napsat. ;-)
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 29. 3. 2014 20:49

to už není diskuse, jeden natvrdlý automechanik (kardan a vazelína) nám tady hází výkaly vlastníma rukama, nezbývá než se vzdálit, rozumu moc nepobral a zdejší zřízenci ho v tom zřejmě opět nechají

tak natvrdo, automechaniku, roční dítě - u nás doma úplně suverénně - nemá rychlost šneka, lowend zrcadlem na AF-C bez problémů, nyní (upozorňuji že jsem věděl do čeho jdu pro jistotu, neboť zřejmě trpíš kognitivní poruchou) jsem odkázaný na předostření. Vysvětluji ti to proto, že teď máš prvně v životě foťák s funkčním AF-C a jak sám píšeš, špatné návyky zůstanou, tak jen abys věděl, že to jde i jinak. Musím dodat, že kdybys měl převodovku z držky na ruce, tak lítáš jako pták. Howgh.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 29. 3. 2014 20:51

Puntíku, poslouchej, že ono se Ti nakonec líbí být oběť, štvanec, nepochopený... a jdeš tomu štěstíčku srdnatě naproti. Co?
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 29. 3. 2014 20:54

Není důležitá rychlost dítěte, limitující je ovšem natvrdlost - v tomto případě nikoliv automechanika....

MT, vůbec si nepřipadám jako - jak's to napsal, jen nevycházím z údivu, kolik lidí a do jaké míry se tu odhaluje. Jen napsat a dát příklad několika foto - nápadů. Ty ostatně přeju každému. No, na každého se logicky nedostalo, tak je tu křik, že...
A nalejme si čisté víno, nebudeme to svádět na jedno slovo s hvězdičkou. ;-)
Naposledy upravil Puntík dne 29. 3. 2014 20:59, celkově upraveno 1
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 29. 3. 2014 20:56

Už před válkou jsme o tom mluvili na naší fotografické škole...
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 29. 3. 2014 21:05

já nemůžu svým Fuji UZ v interiéru vyfotit pořádně ani 2 měsíční - dlouho to ostří, neudržím takový časy, jeho pohybová neostrost + moje pohybová neostrost - to je hrůza :lol:

-- 29. 3. 2014 20:17 --

já vím co teď musím udělat, ale zrovna se mi nechce :lol:
Přílohy
DSCF5517.JPG
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník

Odeslat příspěvekod skocak 1. 4. 2014 17:36

Ještě bych se rád vrátil k tématu, narazil jsem ještě na 650D. Máte s ním někdo zkušenost, jaký je ten dotykový displej ? A co jaká je váš názor na Nikon D5100 vs Canon 650D. Děkuji
Nokia Lumia 920
Acer Travelmate 5760G Windows 8
skocak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fryw 1. 4. 2014 18:09

Zdravím. Omlouvám se že zase trošku odběhnu od tématu. Dva dny zpět jsem se byl projít s bratrem do lesa, vypadalo to že by se daly udělat v podvečer pěkný fota. Půjčil jsem si na chvíli jeho pentax k-5II, a hned jsem si uvědomil jak je elektronickej hledáček u sony pro mě návykovej. Neměnil bych. Byť ten pentax má hodně velkej světlej hledáček (má pentahranol). Ty klíčový dírky u levnejch canonů a nikonů si už teď nedokážu představit.
Píšu to hlavně proto, že opravdu doporučuju si ještě před koupí zkusit pořádně ošahat i jiné modely....jen tak pro jistotu :-)
Fryw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod skocak 1. 4. 2014 20:07

Souhlasím, koukám po obchodech a zkouším, má někdo nějakou zkušenost s tím 650D a je lepší než D5100 on Nikonu ?
Nokia Lumia 920
Acer Travelmate 5760G Windows 8
skocak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 1. 4. 2014 20:23

výstup je šul nul plichta s 600D takže oproti Nikonu D5100 pořád slabý - ale to je výsledek papírového srovnání, třeba takové barevné podání pleťovky nebo zeleně je silně individuálně vnímáno a někomu je šumák, někdo prostě nemůže jinak, než to svoje
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 1. 4. 2014 22:44

skocak: zdá se, že pořád hledáš argumenty, proč koupit Canon. Ty rozdíly nejsou zas tak zásadní, obojí bude dělat skvělé fotky, jako spousta jiných foťáků. Prostě si kup Canon, budeš spokojený a časem zjistíš, co k focení skutečně potřebuješ.
fff
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 2. 4. 2014 00:37

skocak píše:narazil jsem ještě na 650D. Máte s ním někdo zkušenost, jaký je ten dotykový displej ?
Bol som si vyskúšať 650D v predajni .. ale kvôli úplne inému parametru ako (možno) ty požaduješ.
V diskusiách sa tvrdilo že dotykové ovládenie nie je použiteľné. Tak som si to bol preveriť v predajni.

Výsledok: s D7100 (bez dotykového ovládania) som pri držaní gripu dočiahol možno do tretiny displeja.
So 650D som dosiahol do polovičky (čo tiež nie je bohviečo) .. ale čo ma sklamalo bola reakcia na namáčknutie v LiveView: kým zaostrilo musel som pár sekúnd počkať. Nečudujem sa teda Canonu že 650D už ani nereklamuje a preferuje 700D, ktoré by malo mať zaostroovanie v LiveView rýchlejšie (neskúšal som, .. ale verím im)

Výsledok:
- chceš Canon? Za čo si priplatíš .. to dostaneš.
- chceš Nikon? Máš 2 možnosti: buď staré/pomalé seťáky alebo drahý normálny objektív 18-140 (ešte som naň nečítal zlú recenziu)
- alebo si ochotný riskúť iné firmy - majú zvyčajne rýchlejší seťák s ktorým nie sú žiadne problémy
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 2. 4. 2014 06:11

Tak mně ještě napadlo - uvažoval jsi nad bazarem? Canon 40D koupíš v pěkném stavu za 7k, v kvalitě výstupu si se současnými modely nezadá a provedení je super, minimálně na začátek parádní tělo se kterým se ti bude fotit rozhodně líp, než třeba s tou 650D a zbyde ti víc na výběr objektivu.
reign
Návštěvník

Předchozí stránka