první zrcadlovka - jakou koupit

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod snopa 22. 3. 2014 16:30

Puntík:
Ale co je nejhorší, že jsem od pondělka služebně internován v Krkonošíš u Špindlu a to na 6 měsíců. Mě snad nezbyde jiná možnost, než ty krajinky začít fotit. :D
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 22. 3. 2014 16:35

Tak to si pořiď Pentaxe s kelímkem vod jogurtu, aby ses konečně stal pořádnej fotografickej guru :D
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snopa 22. 3. 2014 16:38

BigglesO27: O Pentaxu vím pouze to, že existuje takový výrobce, a místo kelímku raději zkusím Tokina 11-16/2,8 a Tamron 17-50/2,8. :D :D :D
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mas0n 22. 3. 2014 16:42

Já si koupil D7000, i když mě většina známých přesvědčovala, abych koupil lepší tělo, D7100 (a nebo 70D, podle toho, jakou značku sami používají ;-) ). Místo klasické 18-105ky jsem pořídil Tamron 17-50 VC, a navíc ještě Tokinu 11-16. Nejsou to úplně top objektivy, ale pro mé potřeby více než dostačující. Časem tělo pravděpodobně vyměním, i když asi až za D7200, ale není to priorita.
Postupovat obráceně, tedy koupit super tělo (jako K-5 II) a zazdít to dvojsetem mi přijde jako nesmyslné řešení, nejen z finančního hlediska.
mas0n
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 22. 3. 2014 16:53

Snopa, tím Tamronem ovšem můžeš zkusit i pár portrétů patrně víceméně unuděných návštěvnic, padesátka ohnisko musí stačit když dnes už jogurt ve skle nekoupíš. :-)
A nebo nějaké zátiší z místní kuchyně, či pár detailů kolem místního potůčku.... :-)
Fotit se dá se vším. :-)

mas0n, kdybys koupil lepší tělo hned, nemusel bys časem nic vyměňovat. Z tohohle pohledu mi spíš příjde nesmyslné to tvoje řešení. Ale jsou to tvoje peníze. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mas0n 22. 3. 2014 17:08

Jasně, zato ty plast'áky z dvojsetů bych používal do konce života.

Právě proto, že jsou to moje peníze, udělal jsem to takhle. Spočítat si to není až zas tak složité.
mas0n
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snopa 22. 3. 2014 17:11

Já bych to viděl také tak. Když už mám dobré objektivy budu měnit jen tělo, mimochodem tělo se obměňuje častěji a rychleji stárne, kvalitní optika moc nestárne. ;)
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FotoABC 22. 3. 2014 17:59

Když někdo přechází z kompaktu na zrcadlovku, tak evidentně proto, aby to zlepšení zažil s tím, co si koupí a určitě nepřemýšlí takhle:

"Teď fotím krajiny s kompaktem, ale chtěl bych mít technicky kvalitnější obrázky, takže si koupím zrcadlovku (ano, technicky kvalitnější obrázky kdybych chtěl obsahově lepší obrázky, tak si místo zrcadlovky koupím výlet do Norska). Takže si koupím skvělou zrcadlovku s nejlevnějším objektivem, který bude mít na krajích horší prokreslenost, než ten můj kompakt, ale budu se těšit, že si třeba jednou koupím jiný objektiv, se kterým ta krajina už bude hezčí."

To je fakt jako když ten ředitel blázince udělal bláznům bazén, oni tam skáčou po hlavě a až jim to půjde, tak jim tam napustí vodu.

-- 22. 3. 2014 18:02 --

Tohle je ale Puntíkův stabilní problém, už v roce 2007 napsal:
"Objektivy přicházejí a odcházejí, tělo zůstává. Proto doporučuji koupit nadčasové tělo Pentax K10D."
.. a sám má od té doby už čtvrté. ;-)
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tygr36 22. 3. 2014 19:27

Tak ještě jednou všechny zdravím a děkuji za názory :) ikdyž se diskuze zvrhla trošku někam jinam.
Z této diskuze sem pochopil, které zrcadlovky stojí za úvahu a při koupi určitě neprohloupím. Tak nějak ste zde většinou opoměli že vlastním škodovku (starší řadu kompaktu) a chci koupit sporťák (zrcadlovku) a je mi už jedno jestli to bude lamborghiny, ferari nebo marcedes.
Jde o první zrcadlovku a teprve po nějakém čase používání můžu zase hodnotit co a jak. jakýkoliv fotoapárat co zde padl uspokojí moje touhy fotografa a po nějakém čase můžu začít dokupovat jiné objektivy atd.. teď potřebuju dobré tělo a univerzánlí objektiv s kterým se prozatím spokojím.

Dnes jsem byl také v prodejně si nějaké ošahat, bohužel obchod preferuje především zrcadlovky značky nikon.
Do ruky mě krásně padl a zvlášt se mi zalíbil nikon D7000
zde byl také zmíněn stejně jako na jiných forech na můj stejný dotaz a i sám prodejce mi ho doporučil jakožto majitel tohoto modelu.
tygr36
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Puntík 22. 3. 2014 19:28

Zrcdlovku si kupuji proto, že má vymakanou ergonomii, je vhodná pro rychlou práci a v závislosti na použitém objektivu i potřebné obrazové vlastnosti. Pokud půjde pouze o krajinu, koupím levnější, případně bezzrcátko a zbyde mi na výlet do Aše. Rodinný fototlamismus dále budu produkovat dosavadním kompaktem.
Myslet si, že lepším objektivem krajina zkrásní je naivita. Krajina zůstane stále stejná, zkrásní pouze fotka a to cílevědomým konáním páně fotografa. Nejde tedy o její obsah, ale o jeho formu.

Jj, objektivy přicházejí a odcházejí, kolik pak už jsem jich za tu dobu měl, ani nevím. Jenom si pamatuji, když měl makofoto zájem vzít do prodeje Samsungy - Pentax K-10, (který tehdy dostal, podobně jako K-3 cenu za technický přínos) jak po jeho prozkoumání napsal na Digineff: - Canon i Nikon by se od něj měli učit, tedy - kdyby se nestyděli......

Jo, pokrok v elektronice byl bouřlivý, už mám čtvrté tělo. Doufám už na delší dobu, než dva roky.
S tím bazénem je to nesmysl, skákat můžete, voda v něm je. Jen ten skokanský můstek budeme ještě postupně navyšovat..... :-)

Jinak skutečně kvalitní optika nestárne, jen vždycky nejde na nové tělo použít. Ostatně F-ABC také kdysi napsal :..."...U Nikonu mám velmi intenzivní pocit, že nejlépe spolu fungují těla a objektivy z přibližně stejné doby vývoje. Možná že to na sebe vývojáři ladí a zbytek je věcí náhody..."... :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 22. 3. 2014 19:50

Puntík píše:Mikeczcz, tak než jich pár urazíš, přeber si, kterých objektivů se prodá řádově nejvíc. A kolik znáš fotografů, kteří nikdy v životě žádný záklaďák neměli a dodnes se bez něj obejdou. ;-)

Zdravím


Koho nebo co urážím? No znám třeba sebe, 18-105 šla z domu poměrně rychle a od té doby to mám pokryté pevnou 35 a 50 a kolik jsem nafotil reportů jenom s 35 a proto je to můj asi nejoblíbenější objektiv, teď k tomu nosím ještě tokinu 11-16 a občas vytáhnu i 70-300 a říkám si jaký je to luxus. Já bych třeba někomu, kdo chce skutečně fotit pro radost doporučil jenom tu pevnou 35, já tak většinou chodím po výletech. Obešel jsem si tak Prahu, Budapešť, Berlín, Paderborn a Utrecht, co si pamatuju. Člověk toho tolik nenafotí občas z toho vypadne pěkný obrázek, ale je fakt, že to není na půlhodinovou promítačku na televizi.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 22. 3. 2014 20:08

Mikeczcz píše:Jo Puntík už má i patent na objektivní pravdu, tak to půjdem asi radši na pivo :)

Já na to - Mikeczcz, tak než jich pár urazíš, přeber si...... :-))
............

Taky chodím s palačinkami (15, 40 a 70) v kapsách vesty co je na ryby, někdy (spíš vzácně) k tomu ještě 8mm rybinu (je těžká). Zbytek je doma, v brašně, pro jiné příležitosti. Běžně s bezzrcátkem, na klíčence kolem krku (30/2). Seťák a redukce k ní také doma (v brašně). Zoomy spíš když se griluje a tak.... :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 22. 3. 2014 22:35

Tygr36: Jestli ti D7000 padla fajn do ruky, tak to neřeš a kup si jí (zvlášť jestli ti padla dobře v porovnání s dalšími těly). Chybu neuděláš, foťák je to kvalitní. Na Nikon koupíš objektivů, co hrdlo ráčí, a to jak nových, tak haldu jetých (třeba na Paladixu) za rozumný ceny... A hlavně, v konkrétní cenový relaci dneska mezi výrobcema není příliš velký rozdíl (takže se rozhodni podle toho, jak ti pasujou ruce na ovladače, co je ti sympatický a případně jak je kterej systém rozšířenej, protože se na něj jednak sežene spoustu haraburdí a jednak se dá i relativně slušně prodat), takže prohloupit v podstatě nemůžeš... A místní fanatiky "jediný správný cesty" v klidu vypouštěj...každej si holt mindrák ventiluje jinak...
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 23. 3. 2014 12:38

Tygr
tohle je sice trochu přes tvůj cenový limit, ale je to podle mě nabídka, kterou nelze za tu cenu odmítnout...
(nevím zda se nejedná o nějakou víkendovou akci)
Za své peníze získáš skvělé tělo s vynikajícím autofokusem a novou generaci univerzálního objektivu...

http://www.electroworld.cz/product/foto ... zrcadlovka
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 23. 3. 2014 13:19

To vypadá fakt dobře, akorát je potřeba mít na paměti, že pro zpracování dat z 24mpx snímače je potřeba silnější počítač.
Mikeczcz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků