první vlastní stroj, max. 15 000,-

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod BigglesO27 24. 1. 2014 15:44

Pokud se ti drží líp než konkurence a nevadí ti trochu omezenější příslušenství než na C a N, tak, ve smyslu kvality fotky, v této kategorii foťáků neprohloupíš. Všechny entry modely podávají obdobné výkony, každej je na něco šikovnější a opačně. Ovšem opravdový opruz by byl, kdyby člověku tělo nesedlo vůbec do rukou... z lámání prstů, jen proto, abych byl IN, jsem dávno vyrostl...
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fryw 30. 1. 2014 14:59

Já si koupil a58. Vlastně jediná věc která mě trošku vadila byl ten plastovej kroužek na čele bajonetu. No ale už to vůbec neřeším, a přitom na něm nosím tři čtvrtě kila vážící beercan 70-210/4, který má bajonet kovový. No a objektivy měním celkem často. Mám seťák, 50mm 1,7 a ten beercan. Jsem spokojenej. To co píšeš o hledáčku...s ním jsem měl problém a byl jsem z toho trošku neštastnej. Prvních pár dní si jaksi oči nemohly zvyknout. Normálně po focení jsem měl jakoby rozmazaný zrak. Uplně stejné pocity jsem zažíval když jsem přešel z klasického CRT monitoru na širokouhlé LCD. Prostě si to chce zvyknout, ted už je vše v pohodě.
No ale nedávno jsem narazil v jednom elektru na vystavené konkurenční výrobky od C a N (byl tam nějaký eos1100d a něco novějšího, od C 5100 a 3100 3200), jen tak ze zájmu jsem si opět prohlédl, podržel a kouknul do hledáčku - taková šmudla, to bych prostě nevyměnil za OLED u a58. Jo, pentaprism. na pentaxu, to už je jiný kafe....

Co se týče kvality/nekvality výstupu kvuli polopropustnému zrcátku. Je to jen teoretická věc. Bratr má pentax k-5II a ten by měl mít lepší čip , nestíní mu při exponování žádné zrcátko...a i při prohlížení fotografií na kvalitním 27" monitoru žádné zásadní rozdíly nevidím. No, a jelikož on se narozdíl ode mě už věnuje focení několik let, stejně tak jako grafice a foto editory má v malíku, tak když se kouknu na výsledky ze společné dovolené, tak ani nepoznám z čeho je to foceno (jen leda po paměti kdo co cvaknul). Troufám si říct, že dnes asi není vyloženě nekvalitní zrcadlovka na trhu. Vše to je o dovednostech fotografa, kvalitě objektivu a schopnostech následné upravy v PC...

No a mám tad v brašně a58, setovej 18-55 samII, pevnou minoltu 50mm 1,7 a zoom 70-210/f4. Investice cca 13500. Na tělo mám záruku 3 roky. Prostě za málo peněz hodně muziky a pro amatéra až až...
Fryw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod domesh 31. 1. 2014 23:50

taky jsem nakonec zvolil A58, od úterka ji mám doma.. tak se pomalu seznamujem, a zatím jsem spokojenej, hledáček mi vůbec problém nedělá :-)

akorát chodím za tmy do práce a za tmy z práce, tak zatím nebyla možnost nějak víc fotit, tak snad se mi poštěstí o víkendu.. :-) ale zatím spokojenost..
domesh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigglesO27 1. 2. 2014 01:12

Hlavně ať slouží ku potěše ;-)
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fryw 1. 2. 2014 17:30

Stáhni si z webu návod a proštuduj. Je mnohem obsáhlejší než ten co je dodávanej v tištěný formě. V tom tištěnym jsem třeba vůbec nenašel nic o tom že se má vypnout e-závěrka při použití starejch minoltích objektivů...
Fryw
Návštěvník

Předchozí stránka