první vlastní stroj, max. 15 000,-

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod BigglesO27 22. 1. 2014 10:45

No, prej by měl vydržet, ale taky se mi tohle šetření nelíbí. Každopádně těch slušnejch skel je víc. Minolta 50/1,7(1,4), zmiňovanej Beercan, Minolty 24 a 28/2,8, 135/2,8, z novějších plastový kyblíky (ovšem opticky velmi slušný) 35/1,8, 50/1,8 a 85/2,8...stačí project bazary a Dyxum.com ;-)
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 22. 1. 2014 11:05

Viděl jsem v Datartu D90 plus 18-105 za necelých patnáct, to. Je slušná nabídka.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mas0n 22. 1. 2014 11:13

Jo, tyhle starsi minolty jsou docela vyhoda pro Sony.

Jinak CSC mi prijde celkove drazsi, takze pokud je zasadni kriterium pro nakup nizka cena, nevim jestli je to dobry napad. Ale treba takovy panasonic g5 ted ve fotolabu za 10000 by mohl byt dobrou volbou. K tomu nejaky 45-150, a pro zacatek by to asi stacilo.
mas0n
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 22. 1. 2014 11:39

Plastové bajonety bych neodsuzoval, má ho třeba vřele doporučovaný N18-105 a jiné levné objektivy, u Sony bych viděl výhodu v množství (a kvalitě) starších velmi dobrých objektivů.
A jak už jsem napsal, nedoporučuji kupovat žádnou technicky zastaralou vykopávku z výprodejů (nejen elektrowordu), i když se s tím dá stále dobře fotit, nově implementované funkce mohou být k nezaplacení. I když připouštím, že je každý neocení. Z tohoto důvodu se mi zdá už zmíněný K-500 určitě lepší volbou, než třeba D-90, byť mu chybí stavový displej. Osahání o funkcích těla (a tedy budoucích možnostech focení) nic neřekne. Obzvlášť když jde o začínajícího fotografa, sedne na lep "prvnímu dojmu", který bývá, jak to známe, začasto mylný. :-)
Stále platí - koupíš laciné tělo, brzy poběžíš pro nové.... :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod domesh 22. 1. 2014 12:32

dík moc všem za návrhy, nápady a názory.. jsem teď na chvíli v Praze, tak zítra zkusím vyrazit někam, kde bych si je všechny osahal a uvidím..

o tom Pentaxu popřemýšlím, ale jinak se mi asi zatím nejvíc zamlouvá ten Sony - i když výstup možná nebude z nejkvalitnějších, tak se mi líbí stabilizace v těle a množství kompatibilních starších objektivů.. což je pro mě asi největší pozitivum..a pak taky výborná cena.. tak ho okouknu, hlavně to EVF a uvidím :-)
domesh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Puntík 22. 1. 2014 12:41

Pokud hned od počátku pochopíš, že za všechny nezdary si člověk může sám, nikoliv přístroj, budeš spokojen. To, a ještě hodně foto-nápadů přeju.... :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Atifanda 22. 1. 2014 13:26

snopa píše:Neboj se, tady se nic jiného než Nikony nedoporučuje, takže nehrozí, že by tě někdo nutil do jiných značek. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Taky jsem si všiml. :-D :-D

A58 je poslední v řadě - další už by neměla mít SLT technoligii. Oznámila Sony vlastně jakou cestou půjde dál? Co když uplně opustí bajonet A-mount, co tam pak k těm nakoupeným objektivům a příslušenství?
Atifanda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 1. 2014 14:33

Skulivert píše:Doporučoval bych právě systémový kompakt
takéto slovné spojenie čítam v diskusii prvý krát...
Nebolo by skôr výstižnejší preklad CSC ako "kompaktný systém?"

domesh píše:Na systemove kompakty jsem koukal, urcite bych ale chtel hledacek, coz je spis az u tech drazsich modelu
Panasonic G5 sa ti do limitu vojde.
Mne osobne hľadáčik nechýbal. Teraz ho už mám (externý ku E-P5: vybral som si set s ním aby som ho vyskúšal, nie že by som ho potreboval), ale aj tak nepoužívam.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod domesh 22. 1. 2014 14:34

Puntík píše:Pokud hned od počátku pochopíš, že za všechny nezdary si člověk může sám, nikoliv přístroj, budeš spokojen. To, a ještě hodně foto-nápadů přeju.... :-)

Zdravím

právěže to vím.. :-) proto si stejně myslím, že ať už si koupím Sony nebo Pentax, bude to pro moje potřeby víc než dostačující a stejně to bude záležet hlavně na mě :-D

Atifanda píše:A58 je poslední v řadě - další už by neměla mít SLT technoligii. Oznámila Sony vlastně jakou cestou půjde dál? Co když uplně opustí bajonet A-mount, co tam pak k těm nakoupeným objektivům a příslušenství?

tak to mě asi zas tak trápit nemusí.. pokud bych chtěl někdy přejít na jiný systém, tak bych si toto buď nechal, nebo případně prodal jako sadu.. ale hlavně to beru jako co nejlevnější výbavu na začátečnické focení - tj. důležitější je pro mě, že seženu starší objektivy za fajn ceny než řešit to, že SLT jako systém je slepá ulička..
domesh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigglesO27 22. 1. 2014 18:17

O konci A-mountu se spekuluje snad každý rok. Zatím bych ho příliš neřešil, koneckonců kdyžtak bude po bazarech ještě víc pěkných sklíček za super ceny :-)
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod domesh 22. 1. 2014 18:18

no právě.. :-) uvidíme, zatím A58 vede, zítra to půjdu někam zkouknout a pak se uvidí.. pak napíšu, jak jsem se rozhodl.. :-)
domesh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 22. 1. 2014 20:16

EVF je u A58 velmi dobrý - sice velikost pouze srovnatelná s levnými DSLR - není to klasický lcd, ale OLED a zobrazuje tak, že chvílemi člověk zapomene na to, že to není optický hledaček

výstup sice není tak dobrý jako třeba u A57, ale rozdíl je minimální... Co je jediný opravdový fail - provedení a čitelnost displeje, fórový a s nesmyslně malým fontem.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 22. 1. 2014 22:21

Zdravím. Ohledně systémových kompaktů jak se ptal Ganec, tak to je velmi prehledne a hlavne kratce vysvetleno zde: http://www.megapixel.cz/digitalni-fotoaparaty
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 23. 1. 2014 00:57

Pôsobí to na mňa ako delenie z roku 2004 dodané o kapitolu "Kompakt s výměnným objektivem".

Len čo som zbežne pozrel, dozvedel som sa že:
- bohatě stačí 5 megapixlov (načo to tam vôbec píšu, keď menej sa ani nevyrába)
- do kategórie kompakty patria aj elektronické zrkadlovky (inde zase spomínajú "EVF zrcadlovky")
- v kategórii zrkadlovky je aj Sony (a nie sú tam len SLT modely, ale aj A3000)
- zrkadlovky nie sú pre začiatočníkov (keďže sú určené pokročilým a profesionálom)

A aké "Kompakty s výměnným objektivem" sa podľa tej stránky dajú vybrať?
No samozrejme len: Nikon, Canon a Sony.

Ale aby som len nekritizoval, páčila sa mi veta:
Kompakty s výměnnými objektivy si vybírají většinou fotografové, kteří mají jasnou představu o tom, jak takový přístroj využít, a žádají po něm maximální výkon na úrovni zrcadlovek, ale také minimální rozměry.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod domesh 24. 1. 2014 15:16

tak jsem si je byl osahat v megapixelu, a musím teda říct, že pocitově se mi ta A58 líbila nejvíc.. už jen ten grip a komfort držení v ruce mi přišel lepší než u D3200 i D5100.. o Canonu 1100d nemluvě, ten mi přišel úplně prťavej..

EVF u A58 zvláštní, docela se mi to zalíbilo.. jen jsem měl trochu pocit, že se mi špatně zaostřuje na horní hranu hledáčku, kde jsou údaje třeba o baterii apod.. jakoby ta horní hrana byla moc na kraji a musel jsem se hodně snažit na to místo okem dohlédnout.. ale možná se jen neumím dívat :-D

každopádně A58 favorit, asi do ní půjdu.. :-)
domesh
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka