Profi kompakt

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod xmickey 6. 1. 2014 11:20

Po roce se zrcadlovkou Canon 450D porad nejsem spokojen. Fotky umi delat opravdu pekne, ale malokdy se mi s ni chce tahat. Hledam proto nejakou mensi, ale stale kvalitni nahradu.

Zaujal me svetelny profi kompakt Canon G15. Je to pro me dobra volba? Hledam neco, klidne z druhe ruky tak do 7-8 tisic. Fotim vylety, auto-moto srazy a podobne.
xmickey
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 6. 1. 2014 11:51

s kamarádem jsme otestovali G15 a G16 a je to velký rozdíl ve prospěch G16 - zejména v high iso, rychlosti AF, celkové rychlosti přístroje, lepší AF u videa. Pokud ovšem video nemusíš, tak ještě stále je v akci v electroworldu Fuji X-10 za osmičku a nic lepšího za ty prachy nekoupíš, na high iso remíza s G16 a navíc má EXR snímač skvělý na hardwarové rozšíření DR, nebojím se tvrdit, že starou zrcadlovku pošleš do důchodu :-)

-- 6. 1. 2014 11:57 --

jestli ti záleží i na videu, tak za stejné prachy jako G15 koupíš Panasonic LX7, ten má výborný AF jak na fotky tak i video, high iso stejné jako G15, akorát má výhodu f:1,4 na širokém ohnisku.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xmickey 6. 1. 2014 13:21

Na videu nezalezi vubec, ale ten LX7 vypada taky supr. Fuji se mi obecne moc nelibi, mel jsem jeden ultrazoom a mel hrozne ovladani, neprehledne menu atp.
xmickey
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 6. 1. 2014 14:07

LX7 myslím bude velmi dobrá volba.
_DAVE_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 6. 1. 2014 15:29

A co aspoň zkusit ten Fujifilm x10? Celkem velká šance, že ovládání bude jiný, než na staršm ultrazoomu. Sice o něco větší než ten Panasonic, ale zase má třeba ovládání zoomu kroužkem, což je moc příjemný, specielně když seš zvyklej na zrcadlo. A výstup je na kompakt parádní. O jedinejch problémech co u tohohle kompaktu vim bylo focení proti bodovejm zdrojům světla, kdy to snad mělo něco dělat. Ale osobně sem se s tim ani jednoho ze dvou nesetkal...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod reign 6. 1. 2014 15:49

...protože se to týká starších kusů :-)
Můžu zodpovědně prohlásit, že ergonomicky je Panasonic ve srovnání s Fuji chudák- jedna věc je ovládání zoomu a druhá, naprosto zásadní- opravdu nešikovná krytka objektivu. Fuji má ostřejší sklo, lepší barvy a hlavně ten DR, jeho skutečné možnosti člověk vyzkouší až v praxi. Panasonic taky rychle ztrácí kvalitu obrazu i s mírně vyšším iso. Mně se líbí jenom kvůli videu, ale jinak mně - v porovnání s Fuji a Canonem G16 - zklamal.
reign
Návštěvník