Nový foťák pro nový začátek?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod reign 10. 12. 2013 19:27

základní dvojset je k ničemu, všichni výrobci v tom mají to nejvíc ošizené ze své nabídky - jak psal Tomáš, mizerný gumy na BMW si taky nikdo nekoupí
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 12. 2013 19:37

Tohle je bezcenná debata, tím BMW taky nikdo pro rohlíky k snídani nejezdí a když skončí závody, speciály F1 po vlastní ose domů také nejezdí. To, co jsem doporučil vstan-ovi, není to nejlevnější, naopak ve WR verzi to žádný jiný výrobce (tuším) nemá.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cindy557 10. 12. 2013 20:19

Puntík píše:Jen to, že v případě pomalého a nepřesného (i jinak nešikového) těla je špičkový objektiv slabou náplastí. Teprve když je tělo vyhovující, tak....


Když dám na špičkové tělo Sigmu, která správně zaostří jen na heslo, které ovšem nikdo nezná, tak je to lepší varianta?

Puntík píše:Dám příklad, objektiv soudobého mobilu je schopen v dobrých podmínkách produkovat velmi slušné (A4) fotky, nelze nic vytnout


Pokud si pod tím, že objektiv dělá fotku představíš mobil, tak už je mi to jasné. Už mlčím.
Cindy557
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 10. 12. 2013 20:46

Puntík píše: Tak špatné objektivy, aby deklasovaly formát A4 se neprodávají, přes všechna ujišťování a důkazy různých testů.


Bokeh, vinetace, sfericke zkresleni, prokreslenost kraju zaberu, odolnost vuci reflexum, axialni aberace...to vse jsou jevy, ktere jsou videt uz na pohlednicovem formatu. Samozrejme za predpokladu, ze ma divak v poradku zrak.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cindy557 10. 12. 2013 20:53

Petr Luňák: konečně, už jsem myslel, že budu usínat v depresích..... :-D
Cindy557
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 10. 12. 2013 21:17

Los Carlos píše:Lotrandor: a rozklikl sis field map pro jednotlivé clony a ohniska (záložka Measurements, volba Sharpness\Field map) a měl jsi nastavené vždy stejné tělo?


Právě že nic dramatickýho. Rozdíl jen v MPx, zbytek ve prospěch 16-85.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 12. 2013 21:20

cindy557, ano i mobil má objektiv. Možná větší, než třeba mikroskop. Jen to tělo toho umí málo.
Ale proč, když na Trabanta obuju gumy z Ferrari, stejně to pořád jede jako Trabant. ;-)
Nikdo si dnes nedovolí tvrdit, že je jedno, zda se fotí Nikonem D50, nebo D7100, že stačí jenom padesát klacků za jiný objektiv.... Tak nevím, k čemu tyhle debaty mají sloužit. :-)

Zdravím

edit - právě ta Sigma je přece pokládána za opticky špičkový objektiv. Jen vázne spolupráce s tělem. A jsme u problému zámku a klíče.... :-)
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 10. 12. 2013 21:35

Puntík píše:Ale proč, když na Trabanta obuju gumy z Ferrari, stejně to pořád jede jako Trabant. ;-)


Evidentne si tak dobry ridic, jaky si fotograf. Usetri toto forum tvych nazoru ohledne veci, kterym prokazatelne nerozumis. I Trabant totiz zmeni rapidne jizdni vlastnosti na kvalitnich pneumatikach.

Zdravim.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 12. 2013 21:47

Zřejmě stačí Trabantu pořídit kvalitní pneumatiky a kam se na něj bavorák hrabe.
Spíš tady ale hrabe někomu a někde.
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cindy557 10. 12. 2013 21:55

Milý Puntíku. Když jsem napsal, že fotku dělá objektiv, tak jsem nemyslel jen to, že ta fotka bude ostrá. Měl jsem na mysli fotky, kdy je atmosféra fotografie dána právě objektivem. Měl jsem asi před dvěma týdny půjčený na zkoušku EF 85/f1,2L II USM. Tu atmosféru dělají vlastnosti toho objektivu. Portrét pořízený jakýmkoliv seťákem, mobil raději nebudu brát v úvahu, tu atmosféru mít nebude. Prostě se dá obrazně říct, že fotku dělá ten objektiv. Snad jsem to napsal nějak srozumitelně.....
Cindy557
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 12. 2013 22:09

Milý Cindy 557, vlastním objektiv o světelnosti 1,2 a vím, co umí na plnou díru. I po zaclonění. Ale tyto objektivy jsou poměrně výjimečné a tak jejich jedinečnosti nelze generalizovat podobným rčením, obzvlášť když se při troše pečlivosti dají nasimulovat např. editorem.
Ano, teď's to napsal srozumitelně. :-)

Ovšem, moje doporučení vstan-ovi neznělo - zůstat pouze u seťáků, ale naopak, dokupovat právě takovéto individuality ..".... a další investice s rozumem, až podle další konkrétní potřeby. Tedy spíš dražší, kvalitnější (*Ltd), čím míň tím líp..."...

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 10. 12. 2013 22:29

Možná nejde poradit jaký auto na cestu do práce.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 12. 2013 22:36

:-) :-)
Bohužel problém je v tom, že málokdo tuší, co se za větou - začátečníci řeší těla.... skrývá.
Profík je neřeší, stejně jako neřeší objektivy. Má vyřešeno, jinak by nemohl být profík.
Profík řeší světlo. Může, protože má vyřešeny i ruce - a v hlavě jasno. :-)

Jistě, musí řešit berňák.....

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 10. 12. 2013 22:56

Měl jsem Canona 10D a k tomu 28-200 (nebyl špatný, taky se s ním dalo, ale chyběla mi světelnost) a šetřil, ne na nové tělo (mezi tím vyšla 30D i 40D) ale na eLková skla. pořídil jsem si 24-70/2.8 a 70-200/2.8 a pořád fotil s 6 Mpx několik let... Foťák šel do kytek ale tato skla mám pořád a vím, že to byla lepší incestice, než kdybych si nechal původní sklo a šel tenkrát do lepšího foťáku. Nedávno jsem si (k APSC) pořídil hodně jetého dědečka 5D a spokojenost veliká... Větší peníze budu opět raději investovat do nových skel.
P.

Jo, nejsem profík... :)
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 12. 2013 23:12

No, to je problém. Nejcennější věcí fotografa není jeho výbava, ale jeho archiv. A když se dneska probírám archivem ze šestimegové zrcadlovky, v podstatě je na vyhození........

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků