Chcete zrkadlovku? Viete čo je to bezzrkadlovka?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Viete čo je to bezzrkadlovka?
Sú to všetky foťáky bez zrkadla 3 %  4%  [ 3 ]
Nezaujíma ma to, ja chcem zrkadlovku 5 %  8%  [ 5 ]
Viem že existujú, ale chcem zrkadlovku lebo to je profesionálny foťák 2 %  3%  [ 2 ]
Nikdy som o nich doteraz nepočul 0 %  0%  [ 0 ]
Neviem čo to je, ale viem kto je Ganec 20 %  32%  [ 20 ]
Dozvedel som sa o nich až na tomto fóre 0 %  0%  [ 0 ]
Už tu o nich aktívne diskutujem 1 %  1%  [ 1 ]
Poznám ich, ale vadí mi na nich .. (dopíš do diskusie ak to tam nie je) 14 %  22%  [ 14 ]
Bezzrkadlovky mi vyhovujú viac ako zrkadlovky lebo .. (dopíš prečo) 3 %  4%  [ 3 ]
Mám bezzrkadlovku a (alebo) som si vedomý jej výhod a nevýhod 14 %  22%  [ 14 ]
Celkem hlasů : 62

Odeslat příspěvekod Radek71 2. 9. 2013 22:30

Já s koukáním na LCD problém nemám, ale pánové co vcelku fotí mají na břichu toto: http://www.photoneurope.cz/nabidka/pris ... -pro-dlsr/
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 2. 9. 2013 23:00

Radek71 píše:Já s koukáním na LCD problém nemám, ale pánové co vcelku fotí mají na břichu toto: http://www.photoneurope.cz/nabidka/pris ... -pro-dlsr/

Treba takovyhle profici?

Cas napr. 10:45:

Po shlednuti tohodle "profika" uz se nedivim, proc vznikla od Sony ta parodie na uzivatele zrcadlovek a kde bere Ganec ty jeho teorie o foceni s DSLR. Peklo.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 2. 9. 2013 23:10

To je nějaká ochranka, ne?
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 2. 9. 2013 23:12

Ze zvedavosti jsem se mrknul, kolik si za tu "nadheru" uctuje a malem se mi podlomila kolena...

http://www.davidpurslow.com/wedding-photography-prices/

Kdyz ja si rekl za celodenni foceni svatby 5tis. Kc, tak jsem byl za blazna. Stehuju se...
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 2. 9. 2013 23:15

Co to je proboha? Hlavně se mi líbí to "M", to je přesně vono, nastaví F8 a neví proč, hlavně že na "M".
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 3. 9. 2013 07:24

Ganec píše:ltokar: máš proste veľmi starý foťák.
Nové modely vyššej triedy (s kvalitnejšími displejmi) sú už použiteľné aj na dennom svetle. Niektoré.

Ja som ale nic nepisal o probleme s displayom :-) .. oslobod sa uz od temnoty svojej mysle a zacni fotit namiesto teoretickych tliachanin, ktore sa rozpadnu v momente fotenia.

ps: ano, nove modely mavaju lepsie LCD, bohuzial horsie cipy :D (myslim teraz vacsinu kompaktov).
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 3. 9. 2013 07:45

mne, okrem použitia toho kukátka na displej, zaujalo ako to robí..
nastavil na skúšobnom zábere expozíciu na manuále a potom cvakal bez kontroly.. takto som to ešte nerobil.. radšej prioritu clony a regulujem DOFku..
niekedy dám M a ISO auto (keď sa nemenia moc svetelné podmienky a ISO behá od 400-1000)

RadekT1 - na tele a FF a na tú vzdialenosť sa mi to zdalo OK - DOF na celé šaty ak myslíme ten istý záber :)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 3. 9. 2013 09:02

1) kouka do toho kratce, za tu pulsekundu zkontroluje polovinu veci, co jsem videl fotit fashion, koukaj na to i 3-5s, tam sice zalezi na kazdym prstu, ale i tady je dobry aby nevesta mela vsechny nohy a nemela provreny levy oko.

2) manualem se foti bezne, korekce v prubehu foceni se nedelaji, na cudliky se saha vyjimecne, stojici fotograf s hlavou dole jak roluje a neco nastavuje je jasne znameni, ja na M nefotim, nebo vyjimecne, tady tomu ale to M neverim

3) Video je pro mne strasna krec, ma to moc closeup, F8 se foti pro pamatkare, nema nic nasiroko, nikde nema odrazky, za ty prachy by mel byt asistent, neco takoveho zvladne broumovska komunalni fotografka s D80 a 18-105. A bez vysilacky a ucha.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Umbrella 3. 9. 2013 09:10

Ganec píše:
Umbrella píše:Pokud ciste pres LCD display, tak to se hodne pletes, na slunci a vubec venku je na LCD videt 10x mene jak dopadne nebo dopadla fotka.
Keď tvrdíš že na LCD nič nevidno, tak ako dokážeš skontrolovať či to čo si odfotil je odfotené správne? ;-)

To je dlouhou praxi a to se jeste nepovazuji za znalce expozice, Ti maji expozicni hodnoty v hlave i bez expozimetru a je to na jejich praci sakra znat. To je to pravidlo jak jsi uz jiste slysel zde na foru, ze neumetel resi techniku a mistr svetlo.

Ganec píše:Možno mi to neuveríš, ale ešte nikdy som sa nedostal do situácie že by som kvôli displeju nevidel čo fotím. Je to asi preto, lebo sa môžem na LCD pozerať aj z uhlu a teda sa vždy môžem nastaviť tak aby sa mi priamo do očí neodrážalo slnečné svetlo. A to už na posúdenie správnej expozície stačí, navyše si môžem zapnúť aj histogram.

Ale viem o čom hovoríš: raz sme si s bráchom veselo fotili jedno jazierko (ani ma nenapadlo "že sa to vlastne nedá" lebo svietilo slnko) a keď sme dofotili tak som chcel aby mi ukázal čo nafotil. Odpovedal mi: "na mojom displeji nič nevidno, skontrolujem doma".

Teda: uvedom si aj ty, že nie je displej ako displej...

No pokud jsi nedostal LCD v darkovem baleni k vanocum od Martanu, tak na nem vidis na exterierem osvetlene scene (a nemusi to byt jen odraz slunecniho kotouce jak se domnivas) presne to same co miliony dalsich co foti pres LCD, nebo jen neco hledaji treba v mobilu. A znamena to ve vztahu k spravne expozici fotografie pozorovane vecer na PC "uplne prd" a muzes tomu verit, nebo si neco nalhavat, ale fotka venku na LCD vypada uplne jinak i na tom Tvem LCD, nejen na tech ostatnich.

-- 3. 9. 2013 09:14 --

Petr Luňák píše:Kdyz ja si rekl za celodenni foceni svatby 5tis. Kc, tak jsem byl za blazna. Stehuju se...

No cajickari jsou vubec degenerovani uz od stredoveku, tak se tomu ani nedivim. :D :D
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 3. 9. 2013 09:39

Ja videl v zivote tak dva mistry, tucet polomistru a asi tak +- zadny neresil svetlo, natoz techniku, pouze stal a obcas neco vyfotil. Nebo taky ne. 90% casu komunikoval. To je prave ta *****, ten kontrast k geekum. Dobre je to videt na nejakych vystavach kde je komercni stage, nasadi 200mm a schovaji se za stanek a parazitne foti, kdyz se jich obsluha zepta jestli nechteji jit dal, tak utecou. Hlavne ze maji vytendrovanou pametovou kartu 155x a baterie Enelop v blesku.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Umbrella 3. 9. 2013 11:36

tos jenom neslysel jeho mentalni signal, to svetlo resil uvnitr sebe, proto to stani a nefoceni :D, to je jako kdyz treba pracka ohriva vodu, jen stoji a nepere ale neni rozbita :D

Ted jsem nejak nepochopil s tou Eneloopou a plachosti jsou mistri, nebo geekove ?
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 3. 9. 2013 11:50

Kdo asi tady na site pořád tendruje to nejlepší... jinak mě dlouhodobě tvrdí dost lidí kterým věřím, že třeba jedou někam na Altaj a první týden, dva třeba vůbec nefotí, extrémní případ, že při první návštěvě nefotí vůbec.
Což je daleký sen v mlhách, jednak nejsem sluníčkově kontaktní, vždycky jsem ten druhej a jednak na to nemám čas, takže to vytáhnu už na letišti, podle toho to ale pak vypadá.
Je potřeba kamarádit, jinak tě místní nevezmou na piknik (není moje foto)
Obrázek
Nebo nepozvou domů na oslavu narozenin nebo dne prodavaček (není moje foto)
Obrázek
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 3. 9. 2013 11:51

Co/kdo je to "cajickar", ze jsem tak smely? Priste prosim vynechat hospodsky sleng, dekuji.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 3. 9. 2013 12:00

To bude pijak caje z ostrova. To neni urazka tebe :-)
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Umbrella 3. 9. 2013 12:13

Petr Lunak: To s Tebou fakt nemelo nic spolecneho i pres ty hadky o ho.. :)

To kdysi davno, kdyz jeste Anglicani meli vliv od Afriky po Indii se hodne rozchlastali v piti caje a od te doby se jim rika "cajickari" :D.

-- 3. 9. 2013 12:19 --

Radek71 píše:Kdo asi tady na site pořád tendruje to nejlepší... jinak mě dlouhodobě tvrdí dost lidí kterým věřím, že třeba jedou někam na Altaj a první týden, dva třeba vůbec nefotí, extrémní případ, že při první návštěvě nefotí vůbec.
Což je daleký sen v mlhách, jednak nejsem sluníčkově kontaktní, vždycky jsem ten druhej a jednak na to nemám čas, takže to vytáhnu už na letišti, podle toho to ale pak vypadá.

Ani se nedivim, my treba jezdime obcas na ruzne ostrovy, ale jestli vyndam fotak jednou, dvakrat za tyden, tak je to moc. Jednak mezi povalovanim se na plazi a zkoumanim ostrovnich obchodu neni moc cas na foceni a za druhe nechci poslouchat kde se zas s tim focenim flakam vzadu :D a jedine poradne foceni asi tak bylo kdyz si v noci vyslapl pesky na druhou cast ostrova a nafotil usvit, takze pokud neco poradneho nafotit, tak je nejlepsi si tam pak zajet jindy sam a venovat se tomu na plno v case kdy sam chces.
Umbrella
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka