Chcete zrkadlovku? Viete čo je to bezzrkadlovka?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Viete čo je to bezzrkadlovka?
Sú to všetky foťáky bez zrkadla 3 %  4%  [ 3 ]
Nezaujíma ma to, ja chcem zrkadlovku 5 %  8%  [ 5 ]
Viem že existujú, ale chcem zrkadlovku lebo to je profesionálny foťák 2 %  3%  [ 2 ]
Nikdy som o nich doteraz nepočul 0 %  0%  [ 0 ]
Neviem čo to je, ale viem kto je Ganec 20 %  32%  [ 20 ]
Dozvedel som sa o nich až na tomto fóre 0 %  0%  [ 0 ]
Už tu o nich aktívne diskutujem 1 %  1%  [ 1 ]
Poznám ich, ale vadí mi na nich .. (dopíš do diskusie ak to tam nie je) 14 %  22%  [ 14 ]
Bezzrkadlovky mi vyhovujú viac ako zrkadlovky lebo .. (dopíš prečo) 3 %  4%  [ 3 ]
Mám bezzrkadlovku a (alebo) som si vedomý jej výhod a nevýhod 14 %  22%  [ 14 ]
Celkem hlasů : 62

Odeslat příspěvekod Umbrella 2. 9. 2013 09:28

Ganec píše:
Umbrella píše:Koukam jak konecky synova prostrednicku a prstenicku pekne belaji ve snaze o udrzeni bezgripacku.... nebo to nejsou synovy ? :)
Nečítaš čo som napísal?
Ganec píše:ľavou rukou som fotil foťák ktorý som držal v pravej ruke (a aby som nebol v pozadí ja, tak som to držal trošku viac od tela)

Prave ze ctu a v tom je ta moje smula, jinak tohle jsou presne situace, kdy prestane uvazovat vyssi smyslova soustava a vyhody a nevyhody propagovane ergonomie se projevi naplno samy. ;)
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 2. 9. 2013 12:15

Ganec píše:ltokar: ohľadom držania som sa tu už vyjadroval.

Ja zvyčajne foťák držím v 4 prstoch (a palcom ho ovládam alebo pridŕžam - tu som ho naschvál zdvihol):
DSC07042_drzanie_PEN.jpg

Držal si ho takto dáko?

Nema cenu porovnavat drzeni DSLR s CSC, ale kdyz to srovnam s kompaktem, tak si nemuzu pomoct, ale stale mi prijde, ze ten fotak drzis jako prase kost. Lamat si malicek me jaksi neba, radeji si opru hranu fotaku do dlane.
Obrázek
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 2. 9. 2013 12:22

Preco nemoze mat m4/3 fotak rovnaky/skoro rovnaky grip ako moj Lumix FZ18? Drzi sa mi uplne rovnako ako moja DSLR. Ostatne taky Samsung NX take nieco ma.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 2. 9. 2013 13:13

Petr Luňák píše:Nema cenu porovnavat drzeni DSLR s CSC, ale kdyz to srovnam s kompaktem, tak si nemuzu pomoct, ale stale mi prijde, ze ten fotak drzis jako prase kost. Lamat si malicek me jaksi neba, radeji si opru hranu fotaku do dlane.
Je mi jedno ako to vyzerá, ale funguje to a nebolí ma z toho ruka ani prsty ani po niekoľkých hodinách.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 2. 9. 2013 13:23

Ze jsem tak smely, co jsi nekolik hodin fotil?
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 2. 9. 2013 13:33

Ganec píše:ltokar: ohľadom držania som sa tu už vyjadroval.

Ja zvyčajne foťák držím v 4 prstoch (a palcom ho ovládam alebo pridŕžam - tu som ho naschvál zdvihol):
DSC07042_drzanie_PEN.jpg

Držal si ho takto dáko?

Ve mně ten snímek evokuje jediné: bolest. Už mi nikdo nevymluví že Gance platí Canon za hanobení CSC.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 2. 9. 2013 13:58

To jsou silný příběhy, aktuálně pokračující několika hodinovým focením. Zase jsem zašlapán do země, protože tříhodinové focení s vlajkovou lodi (tedy s integrovaným gripem) mi přivozuje křeče do prstů (protože takto fotím 5x za rok), s mobilem již 10minutové focení tahá za první signální soustavu. Několika hodinové focení s malíčkem pod sebou, to bych šel jednoznačně na párek.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 2. 9. 2013 14:21

Člověče, zkoušel jsem jakou silou bych musel působit na prsty, abych si takhle - viz Gancův snímek držení - odrkvil polovinu nehtových lůžek.
Nepovedlo se mně to. Tenhle PEN v kombinaci s Gancem je tedy v ničení prstů asi zcela unikátní. A Ganec je hrdina, že ho to nebolí. Obyčejným lidem bych radil to ani nezkoušet, na ortopedii by jim pak tu ruku nemuseli zachránit! :-D
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Umbrella 2. 9. 2013 15:00

reign píše:Ve mně ten snímek evokuje jediné: bolest. Už mi nikdo nevymluví že Gance platí Canon za hanobení CSC.

Tak to nemuzu slouzit, od Nas zadna platba neodesla :D :D

-- 2. 9. 2013 15:04 --

Radek71 píše:To jsou silný příběhy, aktuálně pokračující několika hodinovým focením. Zase jsem zašlapán do země, protože tříhodinové focení s vlajkovou lodi (tedy s integrovaným gripem) mi přivozuje křeče do prstů (protože takto fotím 5x za rok), s mobilem již 10minutové focení tahá za první signální soustavu. Několika hodinové focení s malíčkem pod sebou, to bych šel jednoznačně na párek.

neni foceni jako foceni, jeden cele hodiny dre a jiny vyfoti par fotek na pocatku, pak visi hodiny fotak na barevnem tlustem prusiku a valej se hrebiky do inlajnovek a pak zas par fotek na konci a je vydelano na pristi vecer. :D
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 2. 9. 2013 18:25

Ak ste si písaním týchto nezmyslov ešte neprivodili syndróm karpálneho tunela, tak Vám nikomu žiadny úchop akéhokoľvek fotoaparátu neuškodí :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Umbrella 2. 9. 2013 20:47

FXE1 píše:Ak ste si písaním týchto nezmyslov ešte neprivodili syndróm karpálneho tunela, tak Vám nikomu žiadny úchop akéhokoľvek fotoaparátu neuškodí :)

Jisteze, kdyz nekdo chce tak mu drzeni kvadru prijde ergonomictejsi nez podle prstu vytvarovana rukolet. Svet je naruby a voda tece zarucene nahoru. A nejdulezitejsi ze vsech uceni je Stehnova bagatelizace.
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 2. 9. 2013 21:16

Umbrella, keby si si to vyskúšal tak chytiť, zistil by si že sa ti tak odkrvia nechty aj keď vôbec nemusíš nič stláčať (len jemne pridŕžať).
(nechty takto obelejú aj vtedy keď si len tak prejdeš prstami po tvári akoby si sa chcel poškrabkať)

Vám sa zdá fotenie zrkadlovkou ergonomické?
Veď určite aj vám musí zavadzať nos:
Přílohy
DSC04359_fotografka.jpg
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 2. 9. 2013 21:33

Ganec: co robim zle, ze ja nemam taky problem ani s nosom, ani s odkrvovanim nechtov ? A btw, kam ma zaradis, ak sa priznam, ze pouzivam fotenie cez hladacik aj u kompaktu ? A ked dokonca si trufnem povedat, ze su situacie, kedy sa inak neda, ako cez hladacik.
Niekde je systemova chyba.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 2. 9. 2013 22:09

ltokar: máš proste veľmi starý foťák.
Nové modely vyššej triedy (s kvalitnejšími displejmi) sú už použiteľné aj na dennom svetle. Niektoré.

Umbrella píše:Pokud ciste pres LCD display, tak to se hodne pletes, na slunci a vubec venku je na LCD videt 10x mene jak dopadne nebo dopadla fotka.
Keď tvrdíš že na LCD nič nevidno, tak ako dokážeš skontrolovať či to čo si odfotil je odfotené správne? ;-)

Možno mi to neuveríš, ale ešte nikdy som sa nedostal do situácie že by som kvôli displeju nevidel čo fotím. Je to asi preto, lebo sa môžem na LCD pozerať aj z uhlu a teda sa vždy môžem nastaviť tak aby sa mi priamo do očí neodrážalo slnečné svetlo. A to už na posúdenie správnej expozície stačí, navyše si môžem zapnúť aj histogram.

Ale viem o čom hovoríš: raz sme si s bráchom veselo fotili jedno jazierko (ani ma nenapadlo "že sa to vlastne nedá" lebo svietilo slnko) a keď sme dofotili tak som chcel aby mi ukázal čo nafotil. Odpovedal mi: "na mojom displeji nič nevidno, skontrolujem doma".

Teda: uvedom si aj ty, že nie je displej ako displej...
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 2. 9. 2013 22:28

Ganec píše:Vám sa zdá fotenie zrkadlovkou ergonomické?
Veď určite aj vám musí zavadzať nos:

Ti, co nejsou uplne ... jak to rict diplomaticky ... no zkratka ti bystri davno zjistili, ze kdyz hlavu mirne natoci, tak tak nos nemiri na fotak, ale mimo nej. To plati i pri pohledu levym okem.
Petr Luňák
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka