"Bezzrcadlo" pro focení sportu

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod reign 5. 11. 2013 21:50

to je zajímavý, jak dokážeš určit, kdy je něčí snaha bezmocná - buď jsme všichni slepí, nebo ty jsi zaujatý chudák
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 5. 11. 2013 21:54

No, já jsem chudák a ty ? Také se to rýmuje. Za osobní a zcela OT příspěvek.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 5. 11. 2013 22:12

to máš tak, já ti to napíšu přímo, ne v nekonečných zapšklých narážkách, jak to děláš ty na adresu Kozáka - vzhledem k tomu, cos tady předvedl, je to opravdu trapné a průhledné, čiší z toho komplex na sto honů
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 5. 11. 2013 22:19

Ano, jsi to, co se rýmuje. Nedělám narážky na Kozáka, naopak píšu o tom, že fotograf fěchto témat má poměrně velmi svázané ruce a těch pár fint, které na oživení fotky má, jsou okoukané už desetiletí. To, co si může dovolit fotograf při volné tvorbě, to bohužel.....
Tak ti to napíšu také přímo - ano, jsi to, co se rýmuje.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 5. 11. 2013 22:38

Kozák a Ganec jsou hodne daleko. Mozna to vic ani nejde. Tady ten oportunistickej pristup nema dlouhou historii. Otazka je jak to vlastne vznika. Jak nekoho treba napadne, ze nektarinky pro vezne by mely mit alespon 8cm v prumeru? Proc hledat jednu z 4000 fotek ktera vyjde? Nepockame 140 let az jich nafoti pouzitelnych treba polovinu?
Kdyz syn Babiše skočí do dálky 4m, je 3m skok skromného kluka z děcáku delší nebo kratší?
Od které fáze neschopnosti se to podporuje? Regulérně nemocným pomáháme, nicmochrům a lemplům nadržujeme od jakého stupně?
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 5. 11. 2013 22:52

Máš pravdu, Kozák a Ganec jsou hodně daleko. Natolik, že když se mluví o Gancovi, jen magor do toho zamotá Kozáka. Být Kozákem, radost z toho nemám.
A třímetrový skok malého kluka z děcáku ..?? Klobouk dolů..... :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 5. 11. 2013 23:03

Proc malýho? Má 18 a brzo půjde do světa.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 5. 11. 2013 23:03

Proc malýho? Má 18 a brzo půjde do světa.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 5. 11. 2013 23:08

Věk nehraje roli, ale jestli je to první pokus. Pokud už deset let trenuje, je to fakt slabota. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 5. 11. 2013 23:13

Puntík píše:Máš pravdu, Kozák a Ganec jsou hodně daleko. Natolik, že když se mluví o Gancovi, jen magor do toho zamotá Kozáka. Být Kozákem, radost z toho nemám.
A třímetrový skok malého kluka z děcáku ..?? Klobouk dolů..... :-)

Zdravím


Halo, kde je ted ten "spravedlivy" moderator, co tak bedlive brani diskuse, aby se nerozvinuly do flejmu? Ten, co ma ty jasnovidecke schopnosti a tak dopredu vi, kdo a jak bude reagovat a tak tomu s predstihem zamezi? To uz teda prosvihnul, ale jeste neni vsechno ztraceno, jeste je cas obhajit post nejmoderovatorovatejsiho moderatora ze vsech moderatoru.

-- 5. 11. 2013 23:17 --

reign píše:to máš tak, já ti to napíšu přímo, ne v nekonečných zapšklých narážkách, jak to děláš ty na adresu Kozáka - vzhledem k tomu, cos tady předvedl, je to opravdu trapné a průhledné, čiší z toho komplex na sto honů


To neni jen na Kozaka, on tady mistr fotografie psat ani jinak neumi, coz je takovyho jeho obranny mechanismus odvozeny od vlastniho neumetelstvi. Bohuzel moderatori nejsou asi tak bystri, aby tyhle osobni vylevy dokazali v jeho proslovu identifikovat a zkrotit.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 5. 11. 2013 23:33

Vite co je pekny... to mnozstvi casu tomu venovane. Pritom kdyby si PL a Puntikem potkali na workshopu "jak nastavit fotoaparat" tak se vyhnou obloukem a radeji pockaji na dalsi vytah.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 7. 11. 2013 01:32

Puntík píše:Bohužel takové je focení sportu. Když tam "nezahraje" výraz sportovce ve vrcholném vypětí, tak je to stále stejné.
U stolného tenisu je toto bohužiaľ veľký problém:
väčšina hráčov pri zahraní loptičky zatvorí oči, alebo urobí nepeknú grimasu (plnú "utrpenia")
Ale to sa dá vidieť až z nafotených fotiek, voľným okom to človek nestíha zaregistrovať.

Radek71 píše:No ja jsem znacne znaven fotkami skokana v doskoku do pisku a koularky co to prave pousti z dlane. Naopak trener co se rype v nosu, bezkyni co skace po jedne a hleda tretru, ridice buginy co mu nejde vylezt z sicu a leze z auta po 4rech... to mne bavi.
Čosi podobné som zažil keď som na zápase nehral, ale len fotil - zaujali ma viac nešportové zábery.
Konečne som sa odhodlal o tom čosi napísať: [Ganec bloguje] Fotenie stolného tenisu 2: ligový zápas

Puntík píše:A právě z Kozákových fotek občas čiší ta bezmocná snaha nafotit něco netradičně, jinak.
Plne ho chápem: aj mne sa už niektoré dobré fotky zdajú obyčajné
(hoci iným by sa určite nezdali "gýčové")

Mimochodom, nafotiť rozmazaný pohyb tak aby bol pozerateľný nie je až také jednoduché ako sa zdá.
Predpokladám že to, že sa to zložito fotí ho baví viac ako "fotenie na istotu".

-- 7. 11. 2013 01:35 --

Keď som už u fotenia mazaníc, akurát včera sa ma kolega (čo si práve kúpil Nikon V1) pýtal ako som spravil zábery (z firemného duatlonu) kde bol bicykel ostrý a pozadie v pohybe...
(a to sa mi zdalo že sa mi tie zábery moc nevydarili .. zrejme áno :-) )
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 7. 11. 2013 08:24

Nikdy bych nevěřil s tím, že to někdy řeknu/napíšu, ale snad stoprocentně souhlasím s posledním Gancovým příspěvkem. To je text z praxe, ne jak výplody nejmenovaného teoretika.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 7. 11. 2013 09:39

Já bych si spíš myslel, že se dá teoreticky naučit praxe. Já chodím do hospody s učitelama, ve škole jsem nebyl 20 let a mám velmi mnoho poznatků z praxe včetně poslední technologie šikanování učitelů žáky ;-)
Tedy kdyby mě BIS pověřila průnikem do mafiánských struktur ministerstva školství, tak nikdo nepozná že jsem nikdy neučil ;-)
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 7. 11. 2013 11:41

Ganec, no proto jsem napsal, co jsem napsal. Bylo to tak odjakživa, sporťák měl vždycky plný kapsy ruliček a teprve když to uschlo, hledal emotivno. A když ne, točil rámečkem na hřebíku, nebo tahal za výtah.
Anebo taky třikrát cvaknul a šel domů. Nebyl internet. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků