skoro univerzální foťák do 20 000

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kentus 25. 7. 2013 13:46

Lotrandor: Jenom malá poznámka. Dnešní integrované GPU v procákách od Intelu (i3, i5, i7) dokáží poskytnout i lepší výkon než dedikované grafiky pro výpočty přes GPU. Je to dáno zejména díky rychlé komunikaci s procesorem. Akcelerace OpenGl a OpenCl ve Photoshopu není problém.

Puntíku, nebalamuť, Pentax za konkurencí co se týče ostření opravdu dost zaostává.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 25. 7. 2013 14:11

Puntík: tak teď nevím, fotil jsi s tím, nebo ne? Vážně mám dojem, že vycházíš jen z parametrů - on totiž už nemá tak bezproblémový jpeg, zato RAWy má super. Zdá se mi to, nebo používáš jako argumenty bagatelizování? Jak si vysvětlit tvrzení o dani za rozlišení? Proč se u konkurence ve stejné kategorii taková daň neplatí? :-)
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 25. 7. 2013 14:14

kentus: tak já zkoušel i5 v notebooku (NVS 4200) a Nvidia 460 v PC. Skóre je 4x vs. 15x. Měřeno Zonerem.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod kentus 25. 7. 2013 14:28

Mně ale nezajímá, co říká nějaký benchmark v softwaru pro amatéry. Mně zajímá praxe a ta je taková jako říkám.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 25. 7. 2013 15:36

Btw, ten procesor to musí vykopírovat do video RAM, kam má ta karta přímý přístup. LR4 se co do výkonu chová velmi podobně. Co dál?
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod kozakm 25. 7. 2013 15:46

Petr Luňák píše:"Poslední modely Pentaxe ale ostří přes všechny řeči při nejmenším stejně dobře, jako konkurence."

Jasne. Tam kde je konkurence vybavena 51 body vedle sebe, aby bylo sledovani objektu co nejuspesnejsi, Pentax zvlada levou zadni jen s body 11. LOL

Ostatně stačí si přečíst diskuse na Pentaxfriends, jednu takovou jsem zde před časem dával...
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 25. 7. 2013 15:49

Callgaro, studovaný nejsi, jinak bys pochopil o čem píšu. A jestli korunovanej, posoudit neumím.

Ad 51 bodů, to mi připomíná historku o staré Blažkové, co bydlela ma Žižkově v pavlačovém domě, záchod na pavlači. Tři klíče od toho hajzlu pro jistotu měla - a nebyly jí nic platné. Vždycky než tam doběhla............ :-/

reign, nový čip ve staršim systému, který měl pohříchu příliš silný AA filtr.
Ano, spoustu věcí bagatelizuji, protože z hlediska výpovědní hodnoty snímku jsou nepodstatné. :-)

Vážený pane redaktore, nevím proč se nutně musíte stále chovat jako puberťák. Také bych Vám mohl snést stohy příspěvků s nářky na C / N a jiné. Vážně byste to pokládal za moudré?

Zdravím
Naposledy upravil Puntík dne 25. 7. 2013 16:16, celkově upraveno 2
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 25. 7. 2013 16:07

Studovanej exfotoreporter nemuze umet pracovat s 51 AF body, nebot ho to za a) nikdo nenaucil (tak jak by to mohl umet!), za b) jeho fotak ma o 40 AF bodu mene, c) fotku, kde se da naplno vyuzit tracking od nej nikdo nevidel a ani nikdy neuvidi, nebot viz bod A).
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 25. 7. 2013 16:39

Viděl jsem lidi, kteří s logaritmickým pravítkem zvládali dělat výpočty rychleji, než to kdokoliv stačil vyklepat na kalkulačce.
Tenhle fakt není důvodem pro:
a) plošné doporučování logaritmického pravítka místo kalkulačky i místo počítače
b) opovrhování logaritmickým pravítkem
c) tvrzení, že všechno, co umí kalkulačka navíc oproti logaritmickému pravítku, je naprostá zbytečnost a zhýralost nedůstojná studovaného matematika
d) boj na život a na smrt mezi majitelem logaritmického pravítka a kalkulačkou
e) blbnutí hlav lidem, kteří chtějí vědět, kolik je 15 * 347.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 25. 7. 2013 17:26

hoax píše:Omlouvám se za hloupej dotaz, ale to je něco divnýho že 1/1000 a 1/4000 při 2.8 a iso 100 vypadá jinak?

Nefotografoval si zo statívu, je to iná poloha, čiže poloha na stanovenie expozície :)

-- 25. 7. 2013 17:33 --

hoax píše:Omlouvám se za hloupej dotaz, ale to je něco divnýho že 1/1000 a 1/4000 při 2.8 a iso 100 vypadá jinak?
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Umbrella 25. 7. 2013 18:06

FotoABC píše:Viděl jsem lidi, kteří s logaritmickým pravítkem zvládali dělat výpočty rychleji, než to kdokoliv stačil vyklepat na kalkulačce.

nas profesor matematiky ze stredni nepotreboval ani to pravitko :)
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 25. 7. 2013 18:08

FXE1 píše:Nefotografoval si zo statívu, je to iná poloha, čiže poloha na stanovenie expozície :)

???
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 25. 7. 2013 19:25

Puntík: ač se snažíš působit nonšalantně, tak plácáš neskutečné nesmysly - to jen na margo těch Samsungů, protože na výsledném snímku se třeba projeví to, že ho prostě nepořídíš, na rozdíl od tebe s nimi mám zkušnost a i když byly pro mně srdcovka, tak vím, jak jiný přístup vyžadují a jaká mají omezení - když to opět bagatelizuješ tak děláš z tazatele blbce.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pe100 25. 7. 2013 21:25

FotoABC píše:Viděl jsem lidi, kteří s logaritmickým pravítkem zvládali dělat výpočty rychleji, než to kdokoliv stačil vyklepat na kalkulačce...

Jo, tohle je hezkej příměr.
Ale tomhle duchu bych si zase troufnul tvrdit, že je v současnosti víc těch, kteří mají programovatelnou kalkulačku s několikařádkovým displejem, vybavenou spoustou matematických, statistických, goniometrických a kdovíjakých funkcí, ale nakonec jí používají jen k přepočítání nákupu (Samozřejmě poté, co první týden, co ji měli, spočítali obsah a objem všech místností svého domu nebo bytu, spočítali tg, sin a cos sklonu ulice, kde bydlí, porovnali výsledky z kalkulačky s údaji v matematických tabulkách.. )

Pokud v téhle debatě řeší tazatel, jestli vybrat Fuji x20 nebo Nikon D5100, přijdou mi "detaily" o počtu zaostřovacích bodů, o kresbě v krajích atp až druhořadý.
Protože první a na fotkách okamžitě viditelný je rozdíl v možnosti rozmazávat pozadí. Zmíněný to tu bylo, ale jen lehce. Je to při focení dost zásadní věc a bohužel kompakty (i ty světelné) to dostatečně neumožňují.
A další hned viditelná věc je dynamika. Dosáhnout vyrovnané fotografie s prokreslenými stíny i světly je s malým čipem (včetně toho ve Fuji X10/20) mnohem obtížnější, než s velkým.
V kvalitě kresby, šumu (vzhledem ke světelnosti) a rychlosti (u některých) nejsou rozdíly až tak zásadní. Přispívající tohle samozřejmě ví, jen si nejsem jist, jestli si tohle uvědomuje mavla.
Takže otázka zní - je pro mě důležitější mít fotoaparát neustále u sebe a smířit se s tím, že bude ostrý i to co nechci a při prosvětlování stínů strávím při úpravách víc času (a stejně to nebude ono), anebo mít možnost pořídit mnohem lepší a takovou fotkovatější fotku něčím velkým a těžkým, teda pokud to budu mít zrovna s sebou ;-) Jinými slovy - jdu někam něco fotografovat nebo jdu někam a chci mít možnost fotografovat.
Těch rozdílů je samozřejmě víc, ale tyhle dva se mně osobně jeví jako hodně důležitý. (Pro někoho to ale zase může být třeba makro...)
A teprve po vyřešení tohoto dilematu bych se věnoval těm dalším. Ono to bylo zmíněný už někde v úvodu, ale pak to zapadlo mezi zaostřovací body.
Pe100
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 25. 7. 2013 21:49

Jen letmo k tomu "rozmazanemu pozadi":

Obrázek

A co se tyce te "dynamiky", tak v pripade X10 a jejiho EXR rezimu se o nejakem zaostavani za DSLR neda absolutne hovorit.

Obrázek

Jinak tazateli je predpokladam jasne, co ziska a zaroven ztrati nakupem kompaktu, to same u DSLR.
Petr Luňák
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka