Pentax K-5 IIs nebo Nikon D7100

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod rodri 7. 7. 2013 19:13

Tak v diskuzích na dpreview.com převládá názor, že D 7100 má o něco pomalejší AF než D 300.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 7. 7. 2013 19:21

To je mozny, ma slabsi baterku ne? Jinak je v tehle tride porad dostatecne vykony a presny, pro me urcite :)
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 7. 7. 2013 19:34

Asi déle svítí LEDkou.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Puntík 7. 7. 2013 19:49

ggrand píše:

.."..Tak pojďme si přečíst, co píší lidi, co K-5II foťák skutečně měli v rukách(dpreview).."..

Milý grande, takového výsledku dosáhnu, když budu chtít, s každým foťákem. Ani D7100 není zázrak.
Popravdě - když jsem si kdysi přinesl K-5 domů, také jsem byl z výsledku AF-C rozpačitý. Pak jsem si přečetl, co píšou v návodu a odněkud jsem zachytil jak na to a od té doby spokojenost. Motocyklista jedoucí maximálkou (80, víc nesmí) - ani jeden nostrý snímek. Ano, když nestíhá, zpomalí. Ale zaostří. Pravda, zkoušel jsem pevnou palačinkou 70 mm na plnou díru. Excelentní a rychlé objektivy. :-)

Zdravím
Naposledy upravil Puntík dne 7. 7. 2013 19:52, celkově upraveno 1
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 7. 7. 2013 19:51

Puntík : By mě zajímalo, pro jaké informace jsi musel do návodu a co ti nakonec pomohlo?
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 7. 7. 2013 19:54

ggrand, už jsem to zde psal několikrát. To, že v návodu je napsáno, že v režimu jednotlivého snímku v kombinaci s AF-C spustí spoušť i když není zaostřeno, i jak na to. :-D

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 7. 7. 2013 19:56

Tak ja si muzu zvolit jestli u AF-C i AF-S bude priorita zaostreni nebo spouste, bezohledu na seriove snimani
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 7. 7. 2013 20:03

Njn, to jsou ty "profesionalni" stroje", hehe :D
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 7. 7. 2013 20:04

rodri: "Tak v diskuzích na dpreview.com převládá názor, že D 7100 má o něco pomalejší AF než D 300."

Jenže já mám už pár měsíců oba dva doma. A D7100 prostě má lepší AF, než D300. Dost těžko mě může přesvědčit diskuze na dpreview o opaku.
Já bych to exaktně definoval takto:

D7100 ostří pomaleji, než D300 POUZE v situacích, když D7100 zaostří přesně a D300 nikoliv. ;-) Těch situací není mnoho, ale jsou. Prakticky jsou to především situace s "klamnými cíly". Například pták v koruně stromů. D300 častěji, než D7100, zaostří rychle na větvičku jdoucí ze strany, D7100 nepatrně pomaleji na toho ptáka. .... když to trošku zeschématizuji.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 7. 7. 2013 20:04

qwerts - žádný přístroj není dokonalý. Důležité je, jestli s ním jeho majitel dosahuje uspokojivých výsledků. A někdy stačí, že z vlastního hodnocení. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 7. 7. 2013 20:06

Aha, no na to můžu dát opět odpověď z dpreview :
Frame rates went from a very fast seven-frames-per-second down to about four when I switched to continuous autofocus, then it got even slower when switching from center point autofocus to 11-point autofocus. In the Custom menu, setting menu item 16 AF.C Setting to FPS priority will maintain the frame rate regardless whether the camera attains focus; the default setting is what slows down the framerate as the camera attempts to lock focus.

Takle nějak si nepředstavuju lepší AF modul než má D7100.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 7. 7. 2013 20:23

ggrand - není důležité, co si kdo představuje. Důležité je to, zda lze nějakým zařízením dosáhnout předpokládaných výsledků za vynaložení přiměřeného úsilí.
Mně vůbec nevadí, že K-5 nemá každý AF modul signován osobně konstruktérem, ani předsedou správní rady. Stačí když s ním dokážu to, co dokázat mohu.
V další debatě už se nehodlám angažovat.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 7. 7. 2013 20:31

Puntík píše:K-5II rozhodně nemá ostření horší, než D7100. To jsou hlouposti. Zdravím

Punťo, co to zase kecáš za nesmyly ? Co? Když jsme ti opět ukázali, že tu vyprávíš pohádky, tak najednou je vlastně jedno, jaký má AF ten a ten foťák, když ti stačí.
Tak gratuluju, že si spokojený, ale nepiš tu bludy.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 7. 7. 2013 20:35

BoD: Tvůj první příspěvek byl:
"K-5II rozhodně nemá ostření horší, než D7100. To jsou hlouposti. Ovšem díky většímu bafru i menšímu rozlišení čipu při seriovém foceni - tam kde D7100 zatuhne, K-5 fotí dál."

Tenhle příspěvek čtu tak, že K-5 je celkově lepší. To jsi řekl. V takovém případě bys možná mohl snést argumenty a názory, které Tvé tvrzení nepodporují. I když někdy mohou být zase překmitnuté do druhého extrému.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod eoder 7. 7. 2013 21:01

Děkuju všem za rady a názory,

Jinak skla ještě nejsou na 100% vybrána, zatím to vypadá takto:
Pentax:
SMC DA 35mm f/2.4 AL
možná 50mm 1.4/1.8
Sigma 85 1.4

Nikon
35mm 1.8 G
možná 50mm 1.4/1.8
Nikkor AF-S 85mm f/1.4 G

Pak dále nějaký tele ale to vubec nevím ani jestli pevný nebo zoom.
A poslední uni zoom kterej bude priorita a budu ho kupovat jako první kvuli dráhe polovičce.
Zatím pro oba se mi líbí Sigma 17-70 mm F2.8-4 DC Macro HSM
nebo pak Pentax 17 - 70 mm F4 AL [IF] SDM a Nikon AF-S 24-85mm f/3.5-4.5G IF-ED
a nebo kračí Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di-II LD aspherical(IF)

Určitě si rád nechám poradit ani těla nejsou 100% klidně si dám poradit ale třeba od Cannonu mě nic nezaujalo, pak jsem ještě koukal na D300s a Sony A77 u te se mi nezdají objektivy.
Díky ,)
eoder
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka