Jaký plně manuální fotoaparát pro naučení?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod davemod 10. 6. 2013 12:40

Ano seženete, protože jsou na ně zvyklí místí! V zemích třetího světa i v těch nejchudších oblastech jsou k dostání naprosto běžně. Sehnal jsem je v zapadlé vesničce v rumunsku v obchodu kde je téměř všechno na objednávku, sehnal jsem je v odlehlé vesnici v africkém pralese, seženete je kdekoliv na benzínce aniž by jste museli složitě projíždět městem a zbytečně se zdržovat. Je to jedna z mála věcí, kterou seženete kdekoliv.
davemod
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 10. 6. 2013 15:00

Nj, ale ty mluvíš zřejmě o situacích, kde je elektřina k dostání.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod davemod 10. 6. 2013 16:03

Ano bavíme se o planetě Zemi. Tuškové baterie jsou k dostání naprosto všude. Od BC v Himalái, V Antaktidě, v oázách uprostřed pouští. Dnes už kdekoli
davemod
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 10. 6. 2013 16:18

To je prostě osud. Jednoho zástupce našeho dodavatele za posledních 5 let asi 10x přepadli a zmlátili, jednou 20m od domu, jednou na záchodech v práci, jednou v Liberci na nádraží, pak v Torontu na letišti atd, další člověk má ročně 6 autonehod i když třeba 5 nezaviněných, další člověk nesportuje, ale má 2x za rok něco zlomeného, někde neustále musí platit dívkám interupce a lidé z Pentax klubu mají velké problémy s deštivým počasím a napájením. Respektive nemají, ale měli by, kdyby neudělali to dobré rozhodnutí a to koupit aparát na tužkové baterie...
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zafod Bíblbrox 10. 6. 2013 16:34

Já nevím, co tu furt řešíte :D
Mám přes 3 roky Pentax K-x... Hned při koupi jsem si pořídil dvě sady Eneloopů - za cenu o málo nižší než by mě stál (hypotetický) další náhradní akumulátor...
Navíc sebou vždycky vozím jedno balení kvalitních lithiovek, takže mam jistotu, že budu mít VŽDYCKY energii...
Opravdu nevím, proč má s tužkovkama někdo nějaký problém :D
Zafod Bíblbrox
Návštěvník

Odeslat příspěvekod davemod 11. 6. 2013 12:39

Jasný mám to podobně. Ale pokud jedu nějak na několik měsíců cestovat tak s sebou tahám místo nabíječky vdě sady rezervních tužkovejch akumulátorů. a pokud dojdou tak to doplácám s tím co někde seženu. Občas najdu nějakého dobráka s nabíječkou na AA články a dobiju je u něj.
Jak bych to dělal kdybych měl li-on akumulátor to nevim. Buď s sebou vláčet nabíječku a doufat že někde budu moct dobít akumulátory a nebo jich mít hoodně sebou. Ta druhá varianta je dost drahá. Za rok za dva koupim nový tělo a budu muset investovat do dalších.

Jiná věc je když někdo jezdí po hotelých, ubytovnách a kempech a obráží spíše kratší akce. Tam pak je akumulátor výhodnější
davemod
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 11. 6. 2013 13:10

davemod píše:Občas najdu nějakého dobráka s nabíječkou na AA články a dobiju je u něj.
Nabíjačka na li-ion-ky je zvyčajne menšia (malá krabička + 30 cm napájací kábel).
Ja tú svoju nosím stále vo foto-batohu (prípadne inde, ak si batoh neberiem).
A nabíjať to dávam kdekomu .. na festivale napríklad stánkárom čo čapujú pivo.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Preter 13. 6. 2013 12:07

sanova píše:Děkuji všem diskuse mi moc pomohla, nakonec jsem sehnala za 190 euro tu 6500fd i s UV a polarizačním a 4ND filtrem. A doručen během jediného dne. Odmlčela jsem se, protože si mám zase s čím hrát :-). Jen ty rozměry mě trochu překvapily, ale kdybych šla do zrcadlovky tak na tom budu ještě hůře. Obávala jsem se že se bude blbě ostřit přes hledáček, který nevyniká zrovna vysokým rozlišením, ale je to v pohodě. Stabilizátor sice nemá, ale dobře se drží a to taky trochu pomůže. Navíc fotí naprosto překvapivé makro.

Jsem spokojená, ještě jednou děkuji
Martina


Rád bych věděl,jestli má 6500Fd nějakého nástupce do 5.-6.tis.Teď myslím bazarovou záležitost.Nehledám foťák pro sebe,já už jsem pořídil zrcadlovku.Ale pro přítulku bych chtěl něco podobného.
Preter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod revell 13. 6. 2013 15:01

celkem dulezite je, kolik zvladnete s temi tuzkovymi baterkami nafotit? Na akumulatory se bez problemu dosahuje tech min 500 snimku (xxD rada Canon) a taky by se nemelo zapominat na pam. efekt Ni-Mh akumulatoru.

Ted je otazka, kolik snimku jeste odfotite na nejakych obycejnych tuzkovkach z obchodu, takze ani ta zachrana nemusi byt vsespasna.
revell
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janfran 13. 6. 2013 15:04

Jak už tady padlo, možností je Fuji S100 nebo S200. Nejsou to sice přímí nástupci, ale mohou za ně být považováni svým zaměřením a konstrukcí. Jako vhodnější se mi jeví S200, která alespoň částečně koriguje vady objektivu a má zajímyvý režim zvýšení dynamického rozsahu. S100 má zase o něco detailnější fotky a menší šum na vysokých citlivostech, ale nemyslim že by to bylo patrné při normálním prohlížení (monitor, tisk do A4).
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Preter 14. 6. 2013 12:18

Ještě jsem se porozhlédnul a narazil jsem na bazarový Fujifilm FinePix HS30EXR za 5.tis.Určitě bude fotit hodně krajinu,uvnitř tak z venčí historických budov a sem tam nějaká rodinná akce.
Preter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janfran 14. 6. 2013 17:59

To je taky docela dobrá volba, vlastnostmi se hodně blíží S200. Pro co nejlepší obraz je ale potřeba nastavit poloviční (8mpix) rozlišení a snížit odšumování, jinak by zvlášť ty krajiny byly oproti S200 takové rozpatlané.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod davemod 17. 6. 2013 20:31

Na HS30EXR jsem se taky díval jako náhradu, ale papírové výsledky jsou dosti daleko těm skutečným. To sklo fotí de facto pouze na plnou díru, jakékoliv clonění spůsobuje šílenou difragtaci. Fotí se převážně na 8MPx díky rozumnější kvalitě. a delší ohniskové vzdálenosti jsou díky pomalosti jen těžko použitelné. Špatný není dobrý taky ne. jako náhradu za 6500 bych ho nechtěl. Kdybych neměl ani jeden a oba stáli stejně, pak možná a X100 a X200 je něco trochu dost jiného, A počkal bych si na X300 pokud bude. To co je super na X100 na X200 pos... a X100 má pár bohužel velmi velkých chyb, které více méně zase X200 opravila.
Náhrada za 6500 prostě není bůůůů. Tímto bych rád poslal nějaký impuls geniality a nekonečného osvícení výrobcům, aby zase pokračovali v tomto typu fotoaparátů...
davemod
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 18. 6. 2013 10:33

Tady je několik ukázek z HS30 se zmíněným nastavením- přijde mi to na tuhle třídu docela dobré: viewtopic.php?f=211&t=1165742&st=0&sk=t&sd=a&start=0&all=1
janfran
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků