Jaký plně manuální fotoaparát pro naučení?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Daemonius 6. 6. 2013 23:58

Polarizák a HDR jsou naprosto odlišné věci. A oboje má své využití, že to někdo neumí či nechápe jak využít je už jen jeho problém.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 7. 6. 2013 00:33

Radek71 píše:Na stupni legrace 1-100 je nazor, ze bez polarizaku se neda fotit asi na stupni 4. Nazor, ze polarizak neni potreba, protoze ma fotak implementovany HDR je 98, protoze je nutne si nechat rezervu. Podle me se TX smeje te 98ce.

:D :tleskani

Ganec nam opet dokazal, co je za fotografa. Akorat to tentokrat nedoplnil dnes jiz klasickou vetou, ze "to uz ma za sebou".
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod golem2 7. 6. 2013 00:47

Ganec píše:reign, nechápeš ten kontext?
Ja som nenavrhoval aby pomocou HDR nasimulovala efekt polarizáku, ale že funkciu ktorú polarizák spĺňa "aby sa dalo fotiť" zvláda HDR omnoho lepšie.

Si presvedčený, že HDR nasimuluje odstránenie odleskov na fotografovaných predmetoch a že túto funkciu HDR splňa omnoho lepšie?
Canon 6D, 17-40, 24-105,70-200/2,8,100/2,8 IS,
golem2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 7. 6. 2013 02:56

Radek71 píše:Ono se to da normalizovat tak, ze krajinar by nemel bez polarizaku nikam chodit. Krajina se bez nej fotit neda (rozumej jako bez moznosti ho nasadit), tretina, polovina fotek ale ano. Nicmene je jasne ze Flor nebo nekdo jiny nalinkuje velmi peknou krajinarskou fotku z pinhole a bez filtru a to bude ten dukaz.

Zrovna nedávno jsem koukal na stránky jednoho krajinare a ten filtry zásadně nepouziva, tak jak to vůbec je? Tvrdí, že nevýhody prevazujou. A nefoti pinholi. Je to tedy vůbec krajinar?:-)
Naposledy upravil rodri dne 7. 6. 2013 04:46, celkově upraveno 2
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 7. 6. 2013 03:24

No, nevyhoda filtru je snad jen jejich cena, pokud se nesmirime s "Hama kvalitou", pripadne problematickym pouzitim u ultra sirokouhlych objektivu. Polarizak softwarove nahradit nelze, stejne tak je nenahraditelny ND filtr. Samozrejme kazdy si foti krajinu po svem, takze tam kde jeden chce mit minutovou expozici, jiny naopak touzi po setinove.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metyn 7. 6. 2013 06:28

pánové nový moderátoři, debata se nám pomalu začíná odklánět od zadání, být tu petty tak vám již udělil žlutou kartu, tak už se pomalu zaučujte :-l
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 7. 6. 2013 06:43

rodri píše:
Radek71 píše:Ono se to da normalizovat tak, ze krajinar by nemel bez polarizaku nikam chodit. Krajina se bez nej fotit neda (rozumej jako bez moznosti ho nasadit), tretina, polovina fotek ale ano. Nicmene je jasne ze Flor nebo nekdo jiny nalinkuje velmi peknou krajinarskou fotku z pinhole a bez filtru a to bude ten dukaz.

Zrovna nedávno jsem koukal na stránky jednoho krajinare a ten filtry zásadně nepouziva, tak jak to vůbec je? Tvrdí, že nevýhody prevazujou. A nefoti pinholi. Je to tedy vůbec krajinar?:-)
Cela skupina lidi foti pouze 28mm objektivem (dokonce na to maji klub), a to dost pekne. Proc ale nekdo rika, ze na foceni jsou nutna ohniska od 24 do 200mm? Jak to tedy je, jsou jina ohniska potreba? Nekdy jsou ty mozkomisni laloky trochu v utlumu.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 7. 6. 2013 07:31

metyn: vidíš to, já si to nemyslím - sice to tu boptná, ale přece jenom ještě alespoň vzdáleně k tématu - možnost nasadit filtr. Ale je pravda, že Gance jsme už vykoupali dost a rozebírat jedno ohnisko vs větší rozsah už potřeba není.
Ganec: co takhle debatu na téma CPL vs HDR ukončit konstatováním, že jsi předjímal o co vlastně tazatelce jde?
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 7. 6. 2013 07:48

Což o to, já tady ještě jsem, ale už vám do toho nehodlám šťourat. Čekám jen na to, až mi zmizí u jména "Administrátor". A držím palce, ať to dokážete udržet.

Pak se budu s radostí zúčastňovat flamewarů, budu provokovat moderátory a budu ujíždět od témat, kdykoli to bude jen trošku možné. :mrgreen:
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod reign 7. 6. 2013 08:02

křemíkové nebesa s námi :-)
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 7. 6. 2013 08:28

reign píše:Ganec: co takhle debatu na téma CPL vs HDR ukončit konstatováním, že jsi předjímal o co vlastně tazatelce jde?
Blbě předjímat není vůbec žádný problém, stejně se nikdo neumí zeptat a postne obecnou poptávku a následně se pravidelně probírá 10 variant jak to autor myslel. Něco si z toho člověk vybrat musí, když to chce komentovat. Otázka je co má společného předjímání s Gancovou odpovědí. To přece není žádné předjímání, to je jako radit, že je možné skočit uřícenej do řeky ale pak je nutné se na břehu nastříkat repelentem, protože se Gancovi slepily dvě strany domácího lékaře kakaem. Společné to má akorát tu řeku, u které jsou komáři. Akorát TX to ***** tou nahrávkou na zobecnění použití HDR, mohli jsme teď číst rozvinutí teorie polarizák jako výsledek továrního engine FW. Napostování normální fotky s stíny, kontra zgarb s vyrovnaným histogramem, ze to vypadá minimálně na 4 slunce je slabá náplast, navíc je to bohužel ještě zkousnutelný HDR, lišácky sem nedal ty pohulený fotky co dělal třeba Fikáček. takže de facto legrace skončila.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 7. 6. 2013 08:50

Dobře, omlouvám se všem a konstatuji závěry:
1. Radek71 ví mnohem lépe, než já, co si myslím
2. Ganec tu přesvědčivě dokázal, že každý, kdo vlastní fotoaparát značky Nikon, nemá nárok ani vyslovit slovo HDR
3. Filtry jsou úplně k ničemu, protože máme HDR a repelent
4. Radek71 se mýlí, legrace teprve začíná
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 7. 6. 2013 08:58

To já nevím co si myslíš, mě jenom mrzí, že jsi ho nenechal to představení dokončit. Luňák je jiný frajer, ten několik stran vyžaduje dokončení koupele. A to je správně, vždyť jak málo je dnes na světě dobrého humoru?
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Calven 7. 6. 2013 09:00

Nooo, zábava začína... :-)
Calven
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 7. 6. 2013 09:14

Teď radí "v Zrkadlovka na šport do 1500€".
Radek71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka