Výběr bazarové zrcadlovky do 6500 Kč

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Scarabeus 06 4. 6. 2013 17:30

Zdravím,
Chtěl bych si pořídit nějakou zrcadlovku na spíše rekreační focení- chtěl bych fotit převážně krajinky, přírodu, sem tam třeba nějaký to makro a pak takový ty dovolenkový mixy, ale to by snad neměl být problém. Vybírám mezi bazarovými kousky, protože se zase nechci tolik plácnout přes kapsu a do těch 6500,- bych chtěl i nějaký základní objektiv, abych do toho nemusel cpát hned další peníze, případně tělo a objektiv koupit zlášť, ale přesto se vejít do limitu.
Co jsem tak obhlížel tak z Canonů mi přišel vhodný jen 450D ostatní jsou buď drahý, nebo na ně je dost kritiky jako třeba na 1100D. U Nikonu pak D80 a pak D200 a D5000 ale tyhle dva bych musel asi dlouho hledat, aby se mi i s nějakým seťákem vešly do limitu.
Mohl bych poprosit o nějaké další tipy, případně rady kde hledat, co hledat,...
Předem děkuji za všechny rady.
Scarabeus 06
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kentus 7. 6. 2013 14:36

Canon 450D není do začátku špatná volba, ale se seťákem si dlouho nevystačíš.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod davemod 18. 6. 2013 10:39

nevim kdy hodláš dokupovat další skla, ale koupit tělo s mizeným setovým objektivem s tím že později něco přikoupím je nesmysl.
se setovým objektivem toho moc nenaotíš. Tak any jsi fotil zároveň makro a krajinky budeš muset mít další 2 skla (aby to stílo za to tak dalších cca 8-10k Kč) takže bych šel raději do nějakého nadstandardního kompaktu s dobrym sklem. idelálě tak od 26-28mm na široko. Takové stroje fotí makro mnohel lím než profi zrcadlovka se standardním objektivem.
Pokud ale pudeš do zrcadlovky tak nějaké pevné sklo 14-18mm na široko (crop 1,5) pak nějakej obyč zoom běžného rozsahu (ten asi dostaeš i s tělem) a makro objektiv. Nakonec nějakej jeden dva portretní objektivy cca 50-90 rozsahu s dobrou světelností.
davemod
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 18. 6. 2013 11:58

nevim kdy hodláš dokupovat další skla, ale koupit tělo s mizeným setovým objektivem s tím že později něco přikoupím je nesmysl.

Mizerným setovým sklem?? Ale di ty. :)

Bavíme se tu o foťáku do 6500, to je cena běžného UZ který má objektiv 3x horší než 18-55IS nebo 18-55VR.

Pro tazatele, v téhle ceně je téměř jisté že to bude DSLR se "seťákem". Jisté taky je to, že ty skla NEjsou mizerná. Proti prakticky jakémukoli kompaktu okamžitě poznáš rozdíl.
Na rady "profíků" bych v tomto případě až tak úplně nedával.

pro představu, tady je fotka z "mizerného" 18-55IS..
http://www.davesfoto.estranky.cz/img/or ... 53/120.jpg

Jinak koukej po 1000D,450D,1100D + 18-55IS
nebo D3000, D60, D3100 + 18-55VR..

A můj favorit?
http://eshop.fotolab.cz/product/digit-l ... fotoknihu/

A je to úplně nové.
_DAVE_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 18. 6. 2013 12:46

1000D bych nikomu nedoporučoval, cvakat se s tím dá, ale nad ISO 800 bych nešel ani s focením do RAWu. Za denního světla by se to dalo zkousnout, pakliže tazatel nemá moc velké ruce..

Vím, že teď dostanu čočku od ostatních a budu přiřazen do stejné skupiny pacientů ke Gancovi, ale..
Určitě to musí být zrcadlovka? Pokud není vysloveně požadavek na (u základních modelů dosti chabý) hledáček, tak za 6 a půl se dá vybrat i mezi beznosorožcema (bezzrcátka).

_DAVE_: Ono s tím brutálním doostřováním to v malém formátu vypadá poměrně použitelně... když se člověk nedívá na ty zubaté hrany, že...
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 18. 6. 2013 13:19

No je pravda že po zmenšení je ta fotka docela pošlapaná, ale na originál se dá koukat taky. A doostření se tam projevuje méně.
Ale není možné tvrdit že ta 18-55IS fotí stejně jako UZ za 5000, tan obraz musí být lepší.

1000D jsem shodou okolnosí měl, ano použitelné do ISO800, ale teď mám 550D popravě řečeno jsem z toho šumu rozladěn. Ono to umí odšumovat (patlat), ale není to tak že by to nešumělo.

To je chip + procesor ze 7D.
_DAVE_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod davemod 18. 6. 2013 16:48

to dave:
ja nemluvim o tom že by bylo vyloženě horší, ale rozsah použití je dost omezen. Což U nějakého lepšího kompaktu není, makro v zákadu moc nenafotim, blesk to taky nemá, sklo je v omezeném rozsahu 18-55 s mizernou světelností.
To že z toho jdou uděat pěkný fotky neznamení že s tím jde fotit všechno.
Je to dobrá volba když vím že za měsíc či dva dokoupím další skla, ale špatná volba pro někoho kdo ty skla hodlá dokupovat za rok nebo dokonce za dva!
davemod
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 18. 6. 2013 17:00

Nejsem fanoušek Pentaxu, ale v tomhle případě by to mooožná nebylo od věci.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vatrak 19. 6. 2013 21:56

Dobrý den,
v současnosti řeším podobný problém jako autor vlákna, mám ovšem o 500,- vyšší rozpočet. Hledal jsem na internetu a líbí se mi nikon d3000.
Doposud jsem fotil pouze levným kompaktem a to víceméně dokumentární fotky, ale nedávno jsem měl v ruce kamarádův canon 450d, až jsem neveřil co s nim lze "všechno" udělat.
Na internetu jsem našel pro mě dvě zajímavé nabídky:
http://aukro.cz/fotoaparat-nikon-d3000- ... 98004.html
http://aukro.cz/zrcadlovka-nikon-d3000-i3330261385.html
Prosím o zhodnocení odborným okem.
U prvního odkazu se mi líbí mimo setového navíc nabízený objektiv 55-200, ovšem cena už je hraniční, nehledě na to, že je to aukce. Druhý je pouze se setovým objektivem. Oba dva jsou stále ještě v záruce a mají málo nafoceno. Do jaké částky by jste byli ochotni zajít při případné koupi fotoapatátů z uvedených odkazů s přihlédnutím k tomu, že nový d3000 stojí na internetu 8000,-?
Děkuji předem za reakce.
vatrak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kentus 20. 6. 2013 10:28

Víc než 4-5 tisíc bych za bazarovou D3000 rozhodně nedal. A mimochodem nová se dá sehnat i za 6.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vatrak 20. 6. 2013 14:20

Nejspis jsme se spatne pochopili. Fotoaparaty uvedene v odkazu jsou se setovym objektivem a jeden z nich je jeste navic s objektivem 55-200 AF-S DX VR. Na internetu jsem nasel za 6000,- pouze samotne telo. D3000 s objektivem jsem nasel za cenu 7500,-.
vatrak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kentus 20. 6. 2013 15:00

No jako ona ani jedna z těch nabídek není vyloženě špatná, ale spíš bych doporučil sledovat paladix.cz, bývají tam lepší. U prvního navíc není v textu napsáno, kolik má nacvakáno.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 20. 6. 2013 15:39

_DAVE_ píše:Pro tazatele, v téhle ceně je téměř jisté že to bude DSLR se "seťákem". Jisté taky je to, že ty skla NEjsou mizerná.
Tie bez stabilizácie sú, takže pozor na to!

kentus píše:ale se seťákem si dlouho nevystačíš.
to je tiež pravda
Scarabeus 06 píše:do těch 6500,- bych chtěl i nějaký základní objektiv, abych do toho nemusel cpát hned další peníze
Tak si radšej kúp profi kompakt :-)
Kúpou zrkadlovky/bezzrkadlovky sa "upisuješ diablovi" a výdaje ešte len začínajú :twisted:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rousini 20. 6. 2013 16:38

Koupí entry levelu zrcadlovky si výstupem oproti profikompaktu moc nepolepšíš. Ergonomie bude samozřejmě jinde, jenomže filozofie zrcadlovky není o seťáku.
Tady mě přijde normální na začátek vyšpulit zásadní částku za komplet koncových vlastností a časem rozšiřovat. Prostě, když nemám na Ferrari, tak nelezu do showroomu a závodím s motokárou...
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Scarabeus 06 23. 6. 2013 19:40

Mockrát děkuji za odpovědi, zrcadlovku chci především kvůli tomu, že kdyby mě focení chytlo, tak bych do těch objektivů investoval.
Scarabeus 06
Kolemjdoucí

Další stránka