a37, dobrá volba?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fryw 3. 6. 2013 13:53

metyn> díky moc za tu ukázku. První dvě fotky mají kvalitu se kterou bych byl naprosto spokojený. Třetí už dost šumí. Ale je otázka jestli by si jiný foťák co stojí těch 10 000 (takže snad jen d3100 a eos 1100d ) za takových podmínek poradil lépe...
Fryw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 3. 6. 2013 14:41

Já asi nikdy nepochopím z jakého důvodu někdo ukazuje kvalitu obrazu na ISO 6400 pomocí fotek, které vypadají jako soutěžící při mistrovství v žehlení. Tím chce demonstrovat co? Jak to ten který foťák vyžehlil?
Jakmile je žehlení vidět, tak je to špatně. No a tady je to samozřejmě o několik úrovní jinde, než že je to tak tak vidět. Jenže Fryw tomu dal korunu. Napsal, že už dost šumí. Jestli mu tam vadí přímo ten šum, tak potom mně vadí to, že je tam toho šumu naopak moc málo v důsledku žehlení. Kdyby napsal, že tam bylo moc šumu a něco či někdo to cítil potřebu vyžehlit, tak prosím, ale na té fotce není problém zbytkový šum, těch 10% šumu, který tam zůstal, tam je problém to, co udělal foťák s těmi 90%. Jak to rozpatlal.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metyn 3. 6. 2013 15:03

tady nešlo primárně ukázat žehlení nebo šum, mělo to být o tom, že ty vychytvky typu multiexpozice, noční soumrak z ruky, panoráma atd fungují, já jak jsem psal nesem tuner fotek a z vyfocené kočky nedělám tygra, mě k životu stačí zachytit události okolo sebe s přáteli, a jak sám tady doporučuješ, není vhodné pro každého pořizovat zrcadlovku pokud k ní člokvěk nekoupí kvalitní sklo a navyužije její potenciál, pokud chce někdo fotit kompaktem ať fotí, já jen ukazuju jak si člověk může pomoci když je málo světla a nemá zrovna světelný nebo jinak kval obj. fotoamatér posléze profík bude mít jinou techniku i skla a fotit bude jen do rawu, ano, každému co libo jest - ty máš aparaturu za 200litrů, já ji nepotřebuju. a žiju.
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 3. 6. 2013 15:40

metyn: Převádíš diskuzi někam jinam. Jde o to, že z těchto fotek absolutně nelze poznat, jestli fungují nebo nefungují nějaké vychytávky pro zlepšení kvalitu fotek. Na té fotce ISO 6400 totiž byly odšumem zlikvidovány jakékoliv známky toho, zda je nebo není obrazově kvalitní. Na té fotce dominuje kvalita nebo nekvalita odstraňování šumu, nic víc, na ní poznat není. Když ukážeš opravené auto po havárii, tak nevíš jestli bylo poškození malé nebo jestli je tak šikovný automechanik. Prostě ta fotka nese tak velké známky odstranění šumu, že je textura nebo struktura detailů totálně nepřirozená a my z té fotky nevíme, zda tam byl ten šum gigantický a ten opdšum ji poškodil jen takhle málo nebo tam byl šum malý a algoritmus odšumu ji relativně poškodil víc. Nemůžeš po divácích chtít, aby posoudili míru poškození po provedené opravě.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fryw 3. 6. 2013 18:04

Jako naprostý amatér si vyhrazuji právo nasazovat korunu :-) Jsem za ty fotky rád, rád jsem se podíval co se dá v jpgegu bez úpravy očekávat. Výřezy z rawu jsem už viděl v testech a po pravdě, nepřišly mi horší nebo lepší než u konkurence d3100 a eos 1100d. Naopak oproti d3200 byly lepší.
Máte někdo podobná témata vyfocená do jpegu z výše zmíněných fotoaparátů? Perfektně zmáknutý postprocesing z rawu mi toho moc neřekne, právě proto že nemám zkušenosti...
Takže spíš ta otázka, jestli je na tom konkurence ve stejné cenové hladině nějak lépe. I co se týče třeba toho žehlení...
Fryw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 3. 6. 2013 18:35

D3200 se ti ZDÁL horší kvůli rozlišení 24mpix - kdybys porovnával 16mpix obrázek, bude na tom lépe, než Sony.

Add postproces - i kdybys prostě jen nastavil hromadný převod z RAW do jpeg, tak to nebude tak vyžehlené, jako z foťáku. To je žel všeobecný neduh lowendu, že jpeg nejde nějak moc nastavit a jsi odkázán na vkus výrobce :-(
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fryw 3. 6. 2013 18:58

a37 iso 1600 - http://www.magezinepublishing.com/equip ... 200522.jpg

d3200 iso 1600 -
http://www.magezinepublishing.com/equip ... 261761.jpg

máš pravdu, asi je to ošidné porovnávat na obrazovce v pc.....

Tak ty jpegy z a37 jsou vyžehlený, kdyby se fotilo do rawu a převádělo v pc tak by výsledek byl jiný, a těžko teda říct jestli lepší nebo horší (co se šumu týče...)
Fryw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 3. 6. 2013 19:11

na těch vysokých ISO to nebude nikdy zázrak, mně spíš vadil nic moc výkon třeba i na ISO400 - a to mluvím o převodu z RAW, jpeg z foťáku by mně asi zabil :-)
nicméně, věř, že D3100+18-105 ti bude velmi dlouho stačit, sebelepší tělo s běžným seťákem 18-55 bude mít menší použitelnost, ten rozsah je k nezaplacení, u Sony doslova (16-105 Sony je sice drahá a bez stabilizace, zato obraz bída)
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fryw 3. 6. 2013 19:29

Chápu. Beru to jako dobrou volbu takový rozsah. Na aaronu jsem dal dotaz proč je ten set s červeným fotoaparátem levnější než černý o 3000 a najednou o ty 3000 podražil :-/
Fryw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metyn 3. 6. 2013 19:44

ano, reign má obecně pravdu, pokud koupíš nikona d3100 + 18-105 tak určitě chybu neuděláš, rozsah výborný pro začátečníka, za ty prachy jakš takš sklo, mě osobně se taky víc líbí pokud je ve fotce šum než vyžehená fotka ale mě přijde 37 více multifunkční, já být tebou tak zvážím raději bazarovou 5100 tělo i objektiv, každému pasuje něco jiného já osobně sem nepřenesl přes srdce to, že jsem si neustále nechtě přepínal ostřící body a nevěděl sem v auto iso na jaké iso fotím, neberu už v potaz exp braketing který 3100 taky nemá, nikomu nic nevnucuji pouze se dělím o svůj názor a to sem d3100 koupil 2x abych se ujistil, že mi opravdu nevyhovuje :-)
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 3. 6. 2013 19:51

Fryw: tos tomu dal...

metyn: aniž bych bral v potaz z tvých ukázek čím vezmež za vděk jako s dobrou fotkou, můžeš mi prosím napsat v čem je 18-105 po optické stránce "jakš takš" a co to znamená?
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metyn 3. 6. 2013 20:13

co mě osobně nejvíce vadilo tak při videu af přeostřuje a někdy ani nezaostřil, příšerně hlučné takové " stříhání" a občas se mi stávalo, že byla fotka jakoby v oparu, mlžném závoji, měl sem souběžně i 35 ku a ten af se až tak hlučně neprojevoval a u 16-85 byl af jednoznačně nejlepší. proto sem teď zakoupil panase g5 a zatím se zdá, že pro mou potřebu je to pravé ořechové
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 3. 6. 2013 20:25

Na video jasně, Panák rulez, ani SLT se nechytá - ale bavíme se o fotkách - nevím o srovnatelném sklu do 10000.

-- 3. 6. 2013 20:31 --

fryw: už se jich neptej, další nejlevnější verze z obchodu se sídlem v Čechách: http://www.k24.cz/product/118808/Foto_a ... D310018105
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fryw 3. 6. 2013 20:50

díky. já budu něco kupovat cca za měsíc, snad to vydrží než se rozhoupu. Ale ještě bych měl dotaz k sony, když je v nadpisu. Někde je za číslem Y, někde K, někde V. O co se jedná? Je to jen označení kitu?
Fryw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 3. 6. 2013 20:50

jj, buď tělo, nebo tělo + seťák
reign
Návštěvník

Předchozí stránka