CSC misto zrcadlovky

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod reign 5. 5. 2013 19:31

Kvalitu výstupu nejlépe posoudíš, když si z nějaké recenze stáhneš ukázkové snímky. U Panasonicu žel všeobecně platí, že jpeg nic moc, raw nutnost. Výkon snímače je o dost slabší jak u E-PL5, nicméně v ruce je to jedna báseň.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 5. 5. 2013 19:46

PavelDS: Zmiňoval jsem to s ohledem na světelnost. Pro někoho rozdíl 2/3 EV (mezi 40-150 mk.I a ostatními verzemi) či 1.3 EV (50-200 oproti 40-150/4-5.6) důležitý není, pro někoho ano..
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alecX 5. 5. 2013 20:06

Tak samozrejme bych radsi svetelny, ale ten 50-200 by asi opravdu nebyla dobra volba, vzhledem k velikosti. Jeste jsem videl Panasonic 35-100, ale cena je dost vysoka. Vidim to tedy na pancake 20/1,7, k tomu 40-150 m4/3 (ta je za par kacek), a pripadne bych zkusil neco manualniho pres redukci. A co zakladni zoom? Ma cenu vymyslet neco jineho nez 14-42 ze setu?
Telo budu asi vybirat mezi Olympusem E-PL5 a Panasonicem G5.
alecX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PavelDS 6. 5. 2013 05:12

Pro někoho možná detail - Oly má stabil. v těle. Pana ne. Z mých zkuš. je stab. v těle praktická (všechny obj.). Pokud tedy Oly pen epl-5 (bez hledáčku) je možná optimální cena za set (5+14-42 + 40-150 za 19). Ten dplnit VF3 z bazaru (VF2 ne, slabý), případně pana 20mm.
PavelDS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alecX 6. 5. 2013 13:44

Pro me to urcite neni detail, je to jedna z veci , ktere hraji ve prospech Olyho. Porovnani ukazkovych snimku take vyzniva lehce ve prospech Olympusu. Jedine co mi hraje pro Panasonic je hledacek a grip. Zitra bych mel oba mit moznost vyzkouset v ruce, pokud me ta G5 nazivo uplne neohromi, pravdepodobne to dopadne takto: Oly E-PL5, 14-42, 40-150, panasonic 20/1,7, VF3, pozdeji fisheye samyang.

Vyhoda Olyho je pro me i v tom, ze pokud v budoucnu zjistim, ze mam zase na foceni vice casu a chuti, muzu pouzit skla, dokoupit EM-5 a E-PL5 nechat pritelkyni, ktere jsem nedavno poridil prvni slusnejsi kompakt a mensi PEN by pro ni mohl byt dalsi krok.

Dekuji vsem za rady, mel jsem trochu strach se vubec ptat, pro spoustu pravovernych priznivcu zrcadlovek je nemyslitelne vymenit DSLR za kompakt a kazdeho, kdo by o tom premyslel, povazuji prinejmensim za blazna....
alecX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 6. 5. 2013 14:06

klid, já jsem redukoval z Nikonu D7000 na Samsung NX200 :-)
pokud budeš vážně kupovat hlavně zoomy, tak bych řekl, že stabilizace ve sklech Panasonicu je minimálně na stejné úrovni, jako v těle E-PL5 a v případě použití na OM-D se dá samozřejmě vypnout. G5 je o třídu lepší na video než cokoliv od Olympusu. Sám bych asi volil Panasonic, ale taky až poté, co jsem si vše osahal
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 6. 5. 2013 17:58

Přestože jsem majitelem OMD a fandou Olyho, tak bych šel do G 5. U mě by prevazil Hledacek nad stabilizaci (v obektivech Pan, mimo 20/1.7 je ), údajně má o něco rychlejší AF než Pen a čip z GH2, takže obraz spatnej nebude. A o videu už bylá řeč, tam je Pan daleko před Olym, přestože mě se zda video v OMD dobrý.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alecX 6. 5. 2013 18:48

Tak jsem to nevydrzel a vyzkousel dnes Olympus. Sice to nebyl primo E_PL5, ale od znameho jsem zapujcil EP-3 a nevim co si o tom myslet.
Oko mi skoro pokazde sklouzlo k mistu, kde jsem ocekaval hledacek, ale to je asi jen o zvyku.
Horsi to bylo s ovladanim, tech tlacitek je na tele zoufale malo.... Pry se daji skoro vsechny dulezite veci nastavit na funkcni tlacitka, ale k tomu jsem se uz nedostal. Nefoti to spatne, video jsem nezkousel (ale to pro me neni az tak dulezite), cip v E-PL5 by mel byt jeste lepsi, ale po letech s EVF a DSLR to byl docela sok.... Ale snad je to vsechno jen o zvyku.
Jeste vyzkousim ten Panasonic, tam by melo byt drzeni a ovladani snad blizsi zrcadlovce.
alecX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ganec 6. 5. 2013 20:52

Ovládanie E-P1 bolo pre mňa spočiatku trošku divné:
Dá sa totižto ovládať cez SCP (super control panel) alebo cez "bočné menu".
(spočiatku som nevedel čím sa to prepína a nevedel som si SCP navoliť)
Až keď som si pozrel manuál tak som to ovládanie pochopil a mal ho plne pod kontrolou:
- je navrhnuté tak aby sa všetko dalo ovládať jediným palcom
(no niektoré nastavenia, napríklad bracketing, sú dostupné až v hlavnom menu)
- krížový roller neuveriteľne zrýchľuje nastavovanie parametrov, alebo prehľadávanie menu

S príchodom E-P3 a dotykového ovládania sa ovládanie ešte zlepšilo a stalo pohodlnejším
(zrýchlilo sa: už sa nezdržujem prekomponovávaním alebo zdĺhavou voľbou ostriaceho bodu)

Suma sumárum: je pre mňa také dokonalé že si neviem predstaviť že by som používal iné
(OM-D som si nekúpil lebo nemá krížový roller, ovládanie mojich kompaktov mi pripadá nemotorné)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alecX 18. 5. 2013 19:12

Tak přidám pár postřehů těsně po koupi, třeba to někomu pomůže. Panasonic G5 může být držením asi nejblíž DSLR, ale jinak mě moc nezaujal. Měl jsem ho ale v ruce jen chvíli, po delší době bych třeba změnil názor...
Nakonec ale vyhrál Olympus OM-D, i když jsem ho původně kvůli vyšší ceně nechtěl. Dva rollery, spousta možností nastavení, a v neposlední řadě i design mě zaujal, a tak jsem radši nějakou tu korunu připlatil. Koupil jsem se zoomem 12-50 a dokoupil 40-150. Základní zoom potěšil velmi slušným makrem a kvalitou zpracování, ale jinak v přímém srovnání asi o kousek vyhrál 14-42, takže ten si nechám a 12-50 půjde z domu. Tele je tak nějak dostačující, ale člověk si snad zvykne...
Celkově ale musím říct, že už se dají nejnovější CSC považovat za slušnou náhradu zrcadlovek, a zatím mi nic až tak moc nechybí (kromě gripu).

Nemáte někdo zkušenost s blesky pro podobné fotoaparáty? Je jasné, že tam nenarvu něco podobného jako na zrcadlovku - s Canonem jsem používal Nissin Di866, ale jde mi o velikost, která je ještě pohodlná pro focení a nevypadne mi při prudším pohybu i se sáňkami... Předem děkuji za případné rady.
alecX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qwerts 18. 5. 2013 22:01

Narves tam jakykoliv blesk jako na zrcadlovku, ma to standardni sanky
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alecX 19. 5. 2013 09:47

Jasně, to chápu. Spíš mi šlo o to, jestli se bude tak malej fot'áček dobře držet s bleskem, kterej váží o polovinu víc než samotný tělo. Prostě jestli někdo zkušenost s co největším výkonem v co nejmenším obalu....
alecX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 19. 5. 2013 10:39

přinejmenším je to nepohodlné - já jsem třeba vyzkoušel na Samsungu NX200 relativně malý blesk Yongnuo YN460II a pak už jsem ho raději používal jenom ve stojánku v slave režimu, no a to bych řekl že NX200 se drží lépe než jakýkoliv CSC Olympus
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 19. 5. 2013 11:13

Já na OMD pouzivam blesk YN 560 naprosto v pohodě, ale mám foťák ogripovanej. Bez gripu jsem to ještě nezkusil, ale předpokládám, že by to bylo horší.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 19. 5. 2013 11:20

ale to ho stejné držíš bleskem dolů, ne? :-)
reign
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka