CSC misto zrcadlovky

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod alecX 5. 5. 2013 11:52

Dobry den,
chtel bych nahradit zrcadlovku nejakym CSC pristrojem, a prosim timto o radu. Vim, ze pro spoustu lidi nejen zde je to nepochopitelne a nesmyslne, presto doufam ze nekdo poradi.

Momentalne mam Canon 60D + Tamron 17-50/2.8 + Tamron 70-300 VC USD + pevnou 28ku + 50/1.8 + nekolik manualnich skel. S vystupem jsem spokojeny, to neni duvod k prechodu...
Tim duvodem je spise to, ze na foceni mam stale mene casu, aparat si casteji polezi ve skrini nez by byl v akci. A hlavnim duvodem je fakt, ze me prestava bavit tahat sebou cim dal tezsi vybavu - pri celodennich (nebo i delsich) vyletech je poznat kazde kilo navic. Oba duvody spolu souvisi, obcas z vlastni lenosti ozelim fotky z navstivenych mist, kdyz si predstavim ze bych sebou mel tahat plny batoh fototechniky. Fotim prevazne krajinu, sem tam koncerty v klubu (samozrejme amatersky), zbytek takove to normalni "cvakani".

V posledni dobe se objevuji bezzrcadlovky se slusnym vystupem (aspon podle recenzi), je tedy mozne moji vybavu nahradit necim skladnejsim? Nemam ani ted zadnou spicku, spis takovy zaklad, doufam tedy ze nejaka moznost existuje. Nechtel bych uz ale investovat nesmyslne castky, takze mi jde i o pomer cena/vykon.

Naroky nemam nijak vysoke - chtel bych slusny (pokud mozno svetelny) zakladak, nejake to slusne tele, a jedno pevne svetelne siroke sklo, nebo pripadne cast z toho nahradit manualnim starsim sklem s redukci, s tim uz urcite zkusenosti mam. Chtel bych pouzitelny vystup do ISO 1600, moznost elektronickeho hledacku (klidne i externi jako to ma Olympus). Obcas fotim i akce v klubech, takze moznost pripojit nejaky ten blesk - toto ale neni prioritou, na kluby mam stale mene casu. Idealni by bylo, kdyby telo bylo stabilizovane.

Zaujal me napriklad Olympus E-PL5, ale je mozne ze je vice podobnych nebo i lepsich pristroju. EM-5 nebo nove aparaty od Fuji uz jsou pro me dost drahe.

Za kazdy navrh nebo radu predem dekuji.
alecX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod feanoor 5. 5. 2013 12:05

Pokud překousneš to že Oly E-PL5 nemá hledáček (ale dá se přikoupit elektronický jako příslušenství), tak je to podle mě výborná volba. Má výkonnější snímač než starší generace PENů a hlavně na něj nasadíš palačinku Panasonic 20/1.7, což je dle mého názoru "must have" sklo pro systém m4/3.
Tradičně pěkné barvy od Olympusu a kvalitní JPG (pro ty co ho používají) jsou bonusem mavíc.
Jen si budeš samozřejmě muset zvyknout na jiný poměr stran fotek co zachytí snímač, než je 3:2 co máš u C 60D.
feanoor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavelDS 5. 5. 2013 12:19

Řešil jsem to samé, koupil nakonec OM-D (na které jsem původně nadával) + 12-50 mm (v setu) + 9-18mm,40-150mm ten v akci ze necelé 3, pak 75-300mm II, 20mm od pana a překvapivě jsem spokojen. Je to celé malé, přenosné a fotí to. A zrcadlo šlo z domu, nevzal jsem ho víc do ruky. Poznámka: nefotím rychlý věci jako tř. sport ale spíš přírodu a street..Podle mne má m4/3 nejkomplexnější systém, dá se vybrat. Zkoušel jsem i pen ale ten nesedl, externí hledáček mne nebere a nakonec místo zabere. Lepší je integrovaný.
PavelDS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 5. 5. 2013 12:47

světelná skla na m4/3 jsou velmi drahá, jestli existuje alespoň jeden dostupný a kvalitní širokáč o tom silně pochybuji

chtělo by to taky vyzkoušet držení E-PL5 s větším sklem, to je tragedie, malý displej jakbysmet

spíš než nahradit sestavu bych se pokusil ji doplnit - buď CSC s pancake sklem (jinak je to fakt děs) nebo univerzál Fuji X10
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cizekmiroslav 5. 5. 2013 13:17

A co vyměnit 60D za 100D ? Když si pořídíš co píšeš "chtel bych slusny (pokud mozno svetelny) zakladak, nejake to slusne tele, a jedno pevne svetelne siroke sklo, nebo pripadne cast z toho nahradit manualnim starsim sklem s redukci" tak budeš mít malé tělo bezzrcadlovky, ale ostatního taky dost. Takže přijdeš o peníze prodejem výbavy, nová levnější nebude a budeš mít doma zase dost krámů které stejně nebudeš s sebou nosit.

Nebo se zbav Tamronů a nech si pevnou 28 a 50, třeba zjistíš, že ti to stačí a nosí se to docela dobře, zejména na Canonu 100D ;)
cizekmiroslav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alecX 5. 5. 2013 14:56

Dekuji za vsechny odpovedi.

Uz jsem stihl zjistit, ze svetelna skla jsou opravdu velmi draha.
Jinak pokud bych bral v uvahu Olympus E-PL5, libi se mi ten pancake Panasonic 20/1,7, jako tele by snad sel vyuzit 50-200/2,8-3,5 v kombinaci s adapterem MMF. U teleobjektivu mi vetsi vaha nevadi, ten nenosim vsude. Pokud uz jsem sel fotit ven a mel potrebu vzit delsi sklo, misto Tamronu jsem radeji sahl po maualnim Jupiteru 37A ci Sonnaru 180. Prece jen, ta krajina vam tak snadno ze zaberu neutece...
Zakladni zoom je asi dostacujici ten setovy 14-42, nebo je lepsi 12-50? V recenzich nedopada zrovna dobre. Nebo je jeste jina moznost?

Dale bych casem uvazoval o rybim oku (asi od Samyangu?), to jsem ostatne chtel zrovna kupovat i na Canona a necem sirokem, neco jako 9-18.

A pokud vezmu v uvahu napr. kombinaci zakl. zoomu, 20/1.7 a fisheye, tak jsem vahou i rozmery nekde uplne jinde nez u zrcadla.
alecX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T-Lama 5. 5. 2013 15:47

Než se vrhneš na kombinaci E-PL5 + 50-200, doporučuju si to někde pořádně vyzkoušet na prodejně, osobně bych váhal používat objektiv této velikosti i na OMDčku s gripem, natož pak na PENu, jehož úchop je bídný. Ne, že by to nešlo, ale pohodlné to určitě nebude.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 5. 5. 2013 16:14

T-Lama: uplne na pohodu, vsak leva ruka drzi objektiv a prava ruka tuka na display. No a zoom objektivu ovlada ruka treti. Jak snadne :)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alecX 5. 5. 2013 16:38

Ok, tak jine aspon trochu slusne tele? V pripade te 50-200 bych urcite volil bazar, takze mi jde o cenu max. do 20000kc.
alecX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T-Lama 5. 5. 2013 17:20

Záleží na preferencích, pokud jde o dobrou světelnost, tak jsou zoomy buď velké/těžké a tudíž ne úplně šikovné pro používání s mrňavým foťíkem, nebo mají rozsah světelnosti cca 4-5.6 a pak už se dá u m4/3 vybrat celkem snadno, ať už některá z verzí 40-150, novější m.Zuiko 75-300 a nebo Panák 100-300.
Kdyby to měl být kompromis, tak bych bez váhání doporučil 40-150/3.5-4.5 pro 4/3, která je opticky naprosto skvělá a bazarová se dá sehnat za nějaké 3 tisíce, což prostě jiný systém v téhle kvalitě a při té světelnosti nemá, JENŽE na m4/3 s kontrastním ostřením AF prakticky nefunguje a tudíž doporučit nemůžu, pokud ovšem není chuť ostřit ručně.. :-|
Jinak bazarová 50-200: První verze tak od 12ti tisíc výš, druhá (SWD) tak cca 16-18 tisíc a víc.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 5. 5. 2013 17:39

...nebo ještě - pokud máš tu možnost - sledovat ceny v USA, cca 2 měsíce zpět měli v B&H photo Panasonic G5 se seťákem za 500$ a při souběžném zakoupení dlouhého zoomu byl tento za 50$. Prostě regulérní DZ kit za cenu těla. Pokud máš možnost nechat si to přivézt, tak v tom případě by to i cenově šlo.

-- 5. 5. 2013 18:45 --

...o Panasonicu G5 jsem psal proto, že na rozdíl od Penu se to drží výborně a hledáček má dokonce větší, než OM-D, plus plně polohovatelný diplej. Podobně vybavený je třeba i Samsung NX20, výstup podstatně lepší, cena žel vyšší a hlavně zatím jediné dlouhé zoomové sklo je sice velké jako kráva, ale kreslí opravdu mizerně
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 5. 5. 2013 18:36

Kup si NEX-6 pokud můžeš. Na manuální objektivy nic lepšího než věci od Sony s EVF hledáčkem není. A kvalita výstupu s přehledem vymete veškerou konkurenci (kromě Fuji X-E1 možná..).
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod alecX 5. 5. 2013 19:05

Kup si NEX-6 pokud můžeš. Na manuální objektivy nic lepšího než věci od Sony s EVF hledáčkem není. A kvalita výstupu s přehledem vymete veškerou konkurenci (kromě Fuji X-E1 možná..).

Dekuji za radu, ale pokud jsem ve stavu, ze mi na foceni zbyva stale mene casu, nechci investovat tolik penez do tela, navic mi prijdou i objektivy drazsi a je jich mene. Kvalita asi bude lepsi, ale to bych mohl pokracovat porad vys, az bych skoncil treba u Fuji X-Pro...

...nebo ještě - pokud máš tu možnost - sledovat ceny v USA, cca 2 měsíce zpět měli v B&H photo Panasonic G5 se seťákem za 500$ a při souběžném zakoupení dlouhého zoomu byl tento za 50$. Prostě regulérní DZ kit za cenu těla. Pokud máš možnost nechat si to přivézt, tak v tom případě by to i cenově šlo.

Shodou okolnosti jsem pred chvili docetl jeho recenzi v casopise Digitalni foto, pravdepodobne ho zaradim do uzsiho vyberu. Nevypada spatne, urcite se bude lepe drzet a ma hledacek. Jen by me zajimala kvalita vystupu jak RAW, tak JPEG. Je ovsem skoda, ze nema stabilizaci....
alecX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PavelDS 5. 5. 2013 19:13

Některé rady jsou šílené. Např. k m4/3 - nový m4/3 40-150mm R stojí aktuálně v akcích ca 3900 a je výrazně lepší než starý 4/3 40-150. Je proto šílené kupovat bazarový 4/3 za 3 tis. navíc který na na mikro 4/3 blbě ostří. 50-200 2,8-3,5 jsem prodal, na m4/3 se nedá byla by to další šílenost. Kdo chce velký sklo ať si fotí zrcadlem. M4/3 má podle mne význam v této kombinaci: lehký zumy + případně pevný skla a to jak m4/3 tak různé manuály, kterých je v bazarech spousta....skla m4/3 tady http://www.four-thirds.org/en/microft/lense.html . K fuji, dobrý systém pro toho kdo ví jak použít, ale už poměrně velký oproti m4/3. PS: na rozdíl od některých radilů mám vlastní zkušenosti.
PavelDS
Návštěvník

Další stránka