Canon EOS 650D VS canon EOS 60D

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod zzalesak.foto 22. 1. 2013 19:11

Petr Luňák píše:Pritelkyne ma 1000D, da se to nejak u tohoto fotaku vypnout (tak, aby mohl byt blesk vyklopeny)? At jsem hledal jak jsem hledal v menu, nenasel jsem.

U 1000D s internim bleskem jsou jen tyto moznosti:
- bleskne je pro ostreni, hlavni zablesk zakazan (nastaveni interniho blesku - zablesk zakazat, pouze v rezimu AF-One Shot)
- bleskne pri zaostreni i pri expozici (zablesk povolit, pouze v rezimu AF-One Shot)
- nebleskne pro ostreni, bleskne pro expozici (zablesk povolit, rezim ostreni AF-Servo)

EDIT:
Samozřejmě JE tu možnost NEblesknutí pro ostření a blesknutí pro expozici v režimu AF-One Shot. Položka 6 v Uživatel. funkce C.Fn - nastavit na 1 - zakázat.
Naposledy upravil zzalesak.foto dne 22. 1. 2013 21:11, celkově upraveno 1
Canon EOS1000D + BG + YN460II (+odpalovače) + Canon 18-55IS + Sigma 24-60/2.8 EX DG + Sigma 70-200/2.8 APO II DG Macro + Canon 50/1.8II
zzalesak.foto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 22. 1. 2013 19:59

Ale dyť já nepopírám, že je to nahouby. 100% je 100%. Poukazuju na to, že co se velikosti týče, jsou hledáčky D3,D700,D600,D800 stejné.
Na 2. stranu pokud něco nestihneš zarovnat do hledáčku, pořád je tu malá možnost, že se to vejde do výsledné fotky, ale to je silně o úhlu pohledu.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 22. 1. 2013 20:37

zzalesak.foto píše:U 1000D s internim bleskem jsou jen tyto moznosti:
- bleskne je pro ostreni, hlavni zablesk zakazan (nastaveni interniho blesku - zablesk zakazat, pouze v rezimu AF-One Shot)
- bleskne pri zaostreni i pri expozici (zablesk povolit, pouze v rezimu AF-One Shot)
- nebleskne pro ostreni, bleskne pro expozici (zablesk povolit, rezim ostreni AF-Servo)

To je teda pekne pitomy, kdyz to je vypnuty jen u kontinualniho ostreni :/
Ale dik za info.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zzalesak.foto 22. 1. 2013 21:10

Petr Luňák - nakonec mi to nedalo a prolezl jsem znova menu, omlouvám se, moje chyba. :-)
Samozřejmě JE tu možnost NEblesknutí pro ostření a blesknutí pro expozici v režimu AF-One Shot. Položka 6 v Uživatel. funkce C.Fn - nastavit na 1 - zakázat. :-)
Canon EOS1000D + BG + YN460II (+odpalovače) + Canon 18-55IS + Sigma 24-60/2.8 EX DG + Sigma 70-200/2.8 APO II DG Macro + Canon 50/1.8II
zzalesak.foto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 22. 1. 2013 21:14

Diky :)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Předchozí stránka