názor na foťák s dotyk. displayem

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kobukson 27. 11. 2012 19:49

Ahoj, zajímal by mě váš názor na foťák - konkrétně canon ixus 240 HS s dotyk. displ.
Je to k něčemu nebo akorát na budoucí problémy jak u telefonů? Dále názor na foťáky od samsungu , pnasonic, olympus nebo sony do 5000 kč? Chtěl jsem ixus 230, ale už je problém sehnat za rozumnou cenu.
kobukson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bartyx 27. 11. 2012 22:40

Jak myslíš budoucí problémy, jak u telefonů?

Jinak dost dobrý je to na výběr ostřících bodů. Celkově to usnadňuje ovládání.

Ovšem opačný názor mám na foťáky s Androidem, který mi přijdou zbytečný.
Bartyx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kobukson 27. 11. 2012 22:52

všichni kdo mají telefon s dot. displ. tak mají po dvou letech trochu problémy s citlivostí a přesností. Vím, že by to nebylo tak používané, ale přijde mi, že manuál je nezničitelný a přesný :) pravdou je, že jsem ale foťák s dot. disp. nikdy nezkoušel. ..ještě uvažuji nad canon ixus 300hs...prosím poraďte :)
kobukson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bartyx 28. 11. 2012 17:49

Tyhle problémy měly displeje s rezistentní technologií. Dneska už se používá kapacitní technologie (poznáš tak, že na kapacitní displej nejde klepat například tužkou, nebo nehtem), která tyhle problémy nemá. Dokud nerozbiješ dotykovou desku (to sklo, které je úplně nahoře nad displejem a dotýkáš se ho), tak nemáš problém.
Bartyx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kobukson 28. 11. 2012 20:44

ok , dik za radu. Je rozhodnuto. Bude to ixus 240 hs :)
kobukson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 28. 11. 2012 21:41

1.) levný kompakt - Canon 10-12mpix nejlepší volba, ten tvůj Ixus má už 16, což je zle
2.) dotykáč - vzhledem k tomu, ja očesané mají kompakty ovládání je dotykáč velký přínos, dolslova po ruce máš funkce, pro které bys musel zanořovat do menu

můj tip: http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz ... us-310-hs/
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bartyx 29. 11. 2012 14:19

Ještě jen doplním, že si musíš uvědomit, že to nepůjde ovládat v rukavicích (pokud nekoupíš speciální rukavice pro dotykové displeje), ani standartním stylusem (zase řeší stylus pro kapacitní displeje), takže v zimě trochu nepříjemné :D
Bartyx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 29. 11. 2012 17:54

Další postřeh alespoň z používání mobilu - stačí pár kapek na displeji k tomu vlhké ruce a ovládání nefunguje >:-(
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kentus 30. 11. 2012 21:59

Osobně bych dotykové ovládání moc nedoporučoval. Často ťupneš na něco, co nechceš, třeba i vyfotíš snímek aniž bys chtěl. U kapacitních displejů stačí, když máš ruku v těsné blízkosti. Pohneš trochu rukou z gripu a foťák ti vyfotí scénu, aniž bys chtěl. Spíš bych se poohlédnul po něčem, co má více tlačítek, pokud je pohodlnost ovládání prioritou.
kentus
Návštěvník