Vyber skel k omd e-m5, velky cenovy rozdil

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod FotoABC 16. 11. 2012 12:12

Mně se líbí hlavně ten rozmach objektivů. Když to srovnám s tím, co Nikon udělal za 13 let pro DX, tak je to strašnej rozdíl. No a to bylo i v době, kdy měl pouze DX těla. Teď, když má 3 třídy FX, tak bude DX ještě větší chudinka.
Je to velké dilema - u Nikon DX by mně ke štěstí stačilo pouze, aby D300s měl ještě aspoň 2 následovníky po 4 letech a aby Nikon udělal něco jako DX 24/1.8 a nechybí mně vůbec nic. Po dalších 8-10 letech bych současnou hvězdnou sestavu objektivů považoval za "spotřebovanou, využitou" a pak můžu kupovat od nuly. Ovšem pokud DX skončí dříve, musím uvažovat o tom, že ze své výbavy musím něco dostat do začátku nové výbavy.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 16. 11. 2012 12:45

D300s dostane nasledovníka veľmi skoro. Tento rok sa budú výrobcovia venovať APSC modelom...
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 16. 11. 2012 17:53

ja na buduci tyzden cakam na kuriera so Zuiko 9-18 k mojmu PEN-u. Zakladak 14-42 je sice velmi dobry, ale chyba mi sirsie ohnisko.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tacos 18. 11. 2012 16:35

No, takze vlastne nakonec zase nic nevim, a vyvstala me otazka jestli radeji nepockam na m.zuiko 25mm, to ale nevim jak dlouho bych mohl cekat.
A taky se me do vyberu zamotal mnou opomijena novinka fujifilm x-e1, babo raď...
Tacos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 18. 11. 2012 17:11

Ja by som kludne počkal. Kúp telo s tým 12-50mm a dajme tomu tú pevnú 45-ku alebo 60-ku macro. Na začiatok si vystačíš a mal by si univerzálne sklo a aj ďalšie na lepší portrét. Medzitým by si na seťáku zistil či je tá 25-ka taká nutná a potom by si už nemal problém dokúpiť kedykoľvek, prípadne počkať s čím príde M.Zuiko (rátam to tak do pol roka).
HP: iMac > Roon (Tidal) + HQplayer > Chord Hugo TT2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
Speakers: Cambridge CXN + CXA80 > Wharfedale EVO 4.3 + REL t5i

Na predaj: PMC twenty.21
zino333
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 18. 11. 2012 17:12

to je o prioritách - Fuji bude mít lepší výstup, ale AF nesrovnatelně horší, takže nějaké akční věci asi nezachytíš - koupil bych set OM-D + 45/1,8 a k tomu třeba z druhé ruky 20/1,7 (vždy prodáš v pohodě s minimální ztrátou)

no a jestli tě pomalejší AF až tak netrápí, tak koukni na Samsung NX20 a hlavně na výběr skel. Má velmi slabý AA filtr, takže detailů má dost i na plném 20mpix rozlišení.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tacos 18. 11. 2012 22:23

No s tim AF by byl problem, me se na tom omd libi ta petiosa stabilizace a hlavne to rychle ostreni, ja se nehonim za uplne tim nejlepsim IQ, spise toho chci nafotit vice, kreativneji, a zrovna treba na candid fotografii na ulici bude omd o dost lepsi. Jen ta 12-50 kdyby nebyla takova krava, ja to asi vidim ze koupim ted set+ dvacitku pancake a 45 na portrety, makro me prilis nezajima, kdyz uz tak ten setak ho zvladne
Tacos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rodri 18. 11. 2012 22:37

Poláci teď dávají k OMD 45/1.8 zdarma - http://www.m43.eu/wydarzenia/kolejna-me ... -olympusa/
škoda že taková akce nebyla u nás :)
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tacos 18. 11. 2012 23:14

no vzhledem k tomu, ze jsem z Ostravy, tak si asi udelam vylet do polska :-)
Tacos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tacos 21. 11. 2012 09:27

Tak omd je doma, nakonec je to setak 12-50, 45 1.8 a 25 1.4, a uprimne, nejvice nadseny jsem prave z te 25tky, nemit ji, tak mam polovicni radost, pro me dokonale ohnisko 50mm, uzasny DOF a IQ, a vypada s cernym telem moc hezky, tak akorat, jako necha si za sebe zaplatit, ale opravdu nelituju jedine koruny
Tacos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 21. 11. 2012 11:59

tož kurňa gratulace :-)
reign
Návštěvník

Předchozí stránka