Zrcadlovka pro začátečníka bez zkušeností

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Bartyx 2. 11. 2012 17:11

Zdravím,

plánuju koupit zrcadlovku tak do těch 15.000,- Jsem začátečník, takže se v tom zatím moc neorientuju.

Přemýšlel jsem o těchto dvou:
Buďto Nikon D3100 s objektivem 18-105mm
nebo Nikon D5100 s objektivem 18-55mm.

Často taky natáčím videa oprav mobilů, nebo různý unboxingy, tak bych to chtěl točit potom tímhle, protože obraz je z obou super.
Jen nevím jak se rozhodnout. Je pro začátečníka lepší zainvestovat do toho 18-105mm objektivu, nebo stačí ten 55mm a získat tak lepší foťák?

Nejsem úplně rozhodnutej co přesně fotit. Proto bych chtěl objektiv, kterej je co nejuniverzálnější.

Nejvíc ale asi budu fotit krajiny, který už trochu fotím kompaktem, dokonce jsem si koupil i velkej stativ (stolní na natáčení mám taky), takže spíš aby ten objektiv byl dobrej na tohle.

Díky za všechny odpovědi a rady. Úplně jinému foťáku se taky nebráním, ale ať se tak nějak vejdu do těch 15.000,- i s kartou a nějakou brašnou.
Bartyx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 2. 11. 2012 17:41

Ja bych vzal tu variantu lepsi telo, "horsi" objektiv. On ten 18-105 je totiz o neco lepsi pouze konstrukcne (+teda nabizi vetsi rozsah), obrazove je setak 18-55 povedenej. Rozliseni ma dobre a soudkovitost na 18mm ohnisku ma podstatne mensi, nez drazsi 18-105.
Casem stejne prikoupis neco jako 35/1.8G ci 85/1.8G ;)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bartyx 2. 11. 2012 17:45

To mě docela potěšilo, protože výklopnej displej a možnost připojit externí mikrofon je pro moje natáčecí účely dost výhodné. Uvidíme tedy. :-)
Bartyx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 2. 11. 2012 18:00

Ten 18-55 má otáčecí přední člen, takže použití polarizáku a přechodových filtrů je značně nepohodlné.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 2. 11. 2012 18:29

Daf: Viděls někdy, o kolik se otáčí přední člen ? Zvlášť při focení témat, které vyžadují polarizační/přechodový filtr je to opravdu "značný" problém.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 2. 11. 2012 18:31

nakonec, D5100+18-105 z české distribuce lze koupit za 15400Kč, takže rozpočet nepřekročíš
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 2. 11. 2012 20:07

"Jen" asi o litr(karta+brašna).
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 2. 11. 2012 20:18

Nejlepší zrcadlovka pro začátečníka je ta bez zrcátka, obzvlášť pokud někdy fotil kompaktem. :)
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pufko 2. 11. 2012 20:44

Daf píše:Ten 18-55 má otáčecí přední člen, takže použití polarizáku a přechodových filtrů je značně nepohodlné.
Aj tak by si nekúpil kvalitný polarizák, a s lacným si môže viac uškodiť ako pomôcť
pufko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bartyx 3. 11. 2012 08:06

Všechny solidní shopy mají 5100 + 18-105 kolem 16.400, což už je pro mě dost, když si vezmu, že musím koupit ještě nějakou solidní kartu a brašnu. To bych se potom dostal někam k 19k a to už je hodně.

Asi tedy koupím D5100 + 18-55mm a jinej objektiv dokoupím časem.

EDIT: Ještě mě zajímá. Je v tomhle setu k objektivu i sluneční clona?
Bartyx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pufko 3. 11. 2012 08:21

Nešetri tam kde sa nedá, radšej zober na splátky, na SK býva aj možnosť že nepreplatíš ani cent.... A vždy lepšie preplatiť ako neskôr zistiť že som pre pár ušetrených korun kúpil niečo "mizerné". Bez tak do toho nasypeš ešte pár tisíc, karta nestojí milion, stačí akákolvek s označením UHS-1 za cca 500-600Kč, brašnu kúp takú aby si tam mal aj rezervu na dalšie príslušenstvo
pufko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 3. 11. 2012 09:04

Bartyx: je to náročné hledání, ale jedno z vodítek je to, když v popisu zboží najdeš kupon na čištění snímače - to je znak oficiální české distribuce. Takhle jsem si třeba vytipoval zdroj na D5100+18-105 - je to dokonce i kamený krám, což je zjevně další plus http://www.elektroplus.cz/8-fotoaparaty ... kc-zdarma/
Nejlevnější nabídka s 18-55 VR se zmínkou o kuponu je tady http://domaci-technika.eu/index.php?mai ... ts_id=4728
Při výběru levnějšího setu pozor na značení skla - verze bez VR znamená bez stabilizace, nebrat.

z vlastní zkušenosti ti můžu doporučit kartu Sandisk 16GB class 10 30Mb/s - mám 32GB, což je zbytečně moc a ta rychlost 30Mb/s je sice taky pro foťák zdánlivě zbytečná, ale je to přesně rychlostní limit USB II, takže tě nebude zdržovat stahování fotek do PC. Add značka - na nikon fóru jeden kluk fotoprodejce psal, že na Sandisk ještě nikdy neměli reklamaci a není to předražená značka.

Každopádně karta a brašna ti vycucne ze šrajtofle v součtu litr.

Clona se k 18-55 nedodává, musíš ji koupit zvlášť, k 18-105 ji máš automaticky.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bartyx 3. 11. 2012 10:20

Tak já nevim. Nakonec asi fakt budu muset sáhnout hlouběji do kapsy a koupit D5100 + 18-105mm. Ptal jsem se na více místech, více lidí a většinou mi doporučují tohle.
Tak snad neprohloupím.

EDIT: Ještě se zeptám, nevíte někdo jak je na tom s odolností proti povětrnostním vlivům. Kamarád má D70 a fotí blesky občas klidně i v mírném dešti a v pohodě, prostě do ní nezateče. Tady asi takovou kvalitu čekat nemůžu, co?
Bartyx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 3. 11. 2012 10:44

přijde na to, co potřebuješ, jestli předpokládáš, že ten větší rozsah není pro tebe, tak vezmi 18-55 VR, je menší, lehčí, opticky o kousek lepší a i o něco rychlejší v ostření.
Add odolnost- žel, veškerá žádná
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aiax10 3. 11. 2012 11:00

No já jsem si před pár týdny koupil D5100 + 18-105mm za 14000,- (15% sleva) přes Vodafone:
Kód: Vybrat vše
http://menu.vodafone.cz/vf-club/

Takže pokud máš nějaké číslo od Vodafonu, tak by neměl být problém získat tuhle slevu.
aiax10
Kolemjdoucí

Další stránka