Sony a57, Pentax K-30, Nikon D3200 nebo Fujifilm X100?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod reign 4. 10. 2012 15:21

mezi náma, kde se poděl tvůj GH1? Na video pecka, 20/1,7 zase na ten štrýt, + možnost koupit jiné pancaky i od Olyho... U SLT bacha - jak tam chceš dát 16-ku (navíc opravdu mizernou) určenou pro NEX-e? Obráceně to jde, ale takhle... SLT má parádní EVF a AF u videa je bomba, ale pokud nechceš mít u videa přeostřování přískokama, doporučuji objektiv s vlastním motorkem a i stabilizací, řešilo se to tady: viewtopic.php?f=209&t=1175999&st=0&sk=t&sd=a&start=15 Na SLT máš k dispozici sice plastové Soňácké pevňáky, ale opticky solidní a za levný peníz.

add street- s pevňákem přes displej můžeš fotit bleskový street i s SLT A99, určitě bych si na to koupil Sony 35/2,8

a hele, co je k mání: http://paladix.cz/bazar/index.php?adid=110747
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mumuk 4. 10. 2012 16:47

GH1 bohužel technicky nedostačuje - ve tmě prakticky nepoužitelný, šum a ztráta detailu se projevuje už na 400 ISO a 1600 ISO je fotka zašuměná. Navíc byl to foťák tátův(ikdyž jsem fotil já), ale chci vlastní, takže se rozhoduju.
Prakticky bych se zeptal takhle: Když koupím a57 tak chybu neudělám že?
Aha já myslel, že a57 má E-Mount bajonet, tak to pardon moje chyba :)
mumuk
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 4. 10. 2012 18:18

E-mount mají NEXy, SLT mají A-mount.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mumuk 4. 10. 2012 19:42

Ano, už jsem si to našel :)
Ještě si asi projdu nějaké české recenze fotoaparátu a pokud nepřijdu na něco co by mě odradilo (zatím nic), tak už asi budu mít dárek pod stromeček :D 8-P
mumuk
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 4. 10. 2012 20:17

mumuk píše:Proto mě láká Sony a57, kde bych si trochu našetřil a koupil SEL 16mm f2.8 a k tomu konvertory Sony VCLECU1 a Sony VCLECF1 a měl bych vystaráno.


A ten objektiv jde nasadit na a57?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 5. 10. 2012 11:23

Alebo si nechaj tú 20mm palacinku od Panasonic a počkaj si na nové telo Olympus e-pl5, ktoré bude mať snímač z OM-D EM5. Na street podľa môjho názoru skvelá voľba. Alebo skúsiť zohnať Zuiko 12mm/f2.0.

No a inak by som si na tvojom mieste najskôr presne určil, či chcem ísť do zrkadlovky alebo CSC. Je to podstatný rozdiel. Osobne v prípade zrkadlovky by som volil Nikon (dostupné lacné a kvalitné sklá, kvalitné snímače). No a v prípade voľby CSC by som šiel do m4/3 a to najmä kvôli objektívom Olympus a Panasonic. Navyše teraz Olympus začal používať Sony snímače, ktoré zvládajú aj vysoké ISO.

Sony má výborné telá s výbornými parametrami, ale neviem ako je na tom s objektívami. Pentax a najmä nová K-30 mi je veľmi sympatická a dostaneš na to aj kopu skiel. Fujifilm X100 je dosť špecifická záležitosť. Ak ti bude stačiť hento ohnisko, chceš mať kompaktné rozmery, krásny dizajn a neplánuješ používať viac skiel, ber ho. Na ulicu ako stvorený. Ale ty si spomenul aj šport a to už by nebolo najlepšie riešenie. Byť tebou, najskôr si určím čo vlastne chcem a potom podľa konkrétnych objektívov volil.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mumuk 5. 10. 2012 12:44

Petr Luňák píše:
mumuk píše:Proto mě láká Sony a57, kde bych si trochu našetřil a koupil SEL 16mm f2.8 a k tomu konvertory Sony VCLECU1 a Sony VCLECF1 a měl bych vystaráno.


A ten objektiv jde nasadit na a57?

Už se to tu řešilo, ne nejde, zmýlil jsem se

zino333 píše: Byť tebou, najskôr si určím čo vlastne chcem a potom podľa konkrétnych objektívov volil.

No nejspíš půjdu do a57 a časem bych si mohl našetřit na X100. a57 bude všestranější než X100 a určitě to nebude špatná volba. Do tý ceny jsem nic lepšího nenašel. (Lepšího ve smyslu obecně všech funkčí)
mumuk
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kentus 7. 10. 2012 10:09

reign píše:chtít za takováto skla víc jak 5k je přehnané

Je vidět, že jsi ta skla v životě neměl v ruce.

K původnímu tazateli:
Být tebou, tak nad ničím nepřemýšlím a jdu do X100. Tak skvělý fotoaparát s tak perfektním objektivem seženeš za 23 tisíc opravdu jen hodně těžko. A sorry, ale Sony A-mount je v mých očích téměř mrtvý systém.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 7. 10. 2012 12:13

milý kentusi, jestli ti přijde Pentax pancake 40mm jako nějaký výjimečný objektiv zasluhující vyšší cenu, je to tvůj problém, ale nám ostatním už pohádky o skvělých objektivech Pentaxu už vyprávět nemusíš a pokud by tě zajímalo, co se dá koupit za cca 5k u konkurence , tak se podívej- a vezmi do ruky- Nikkor 35 a 50 AF-S. Pancaky jsou vždy kompromisní skla s jednoduchou konstrukcí, takže opravdu není důvod nějak cenu šroubovat.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kentus 7. 10. 2012 12:42

reign: Já jsem narážel hlavně na DA 15, 21 a 70. Ale ty si samozřejmě vybereš tu 40 a snažíš se dokázat, že Nikon má něco podobného taky. Přitom to ani není pancake, tak se probuď. Faktem je, že taková skla Nikon prostě NEMÁ. Ani jedno z nich.
"Pancaky jsou vždy kompromisní skla" - je vidět, že jsi opravdu v životě žádný od Pentaxu neměl tak tady laskavě neřiš nepravdy. Že sis vyčetl nějaké rozumy z photozone mě vůbec nezajímá. Tvoje praktické zkušenosti s němi jsou nulové.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 7. 10. 2012 13:00

kentus: sorry, u většiny skel jde jaksi od pohledu poznat, jestli platíš za pořádnou konstrukci anebo za něco, o čem výrobce usoudil že to je přidaná hodnota. Kdybys neviděl hned rudě, tak by sis všiml, že řeč byla o 40-ce a o tom, co je přijatelná cena, můj odkaz na Nikon se vůbec netýkal pancaků, ale toho, co můžeš za svoje prachy dostat u konkurence, takže laskavě nepřekrucuj. Mimochodem, pancake na DSL-R bych tolik neřešil, původní řeč byla o tom, že jsou nutností na CSC. Zajímavé je, že i v tomto potřebují pentax fan/fun boys trumfovat a tasit se s tím, že Pentax to má. Má, ale smysl to nemá. Jako i debata s tebou. Mimochodem, vážně jsi schopen někomu doporučit Fuji X-100 jako univerzál? Na street budiž, ale ten kluk měl širokorozsahové sklo, tak aby ho to nezabilo.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kentus 7. 10. 2012 15:24

Myslím, že vzhledem k tomu že zmínil street a každodenní používání, tak není lepší volba než X100. Rozdíl nosit X100 a tahat se se zrcadlovkou je dost podstatný.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod riman 8. 10. 2012 12:40

Sony A57 bude univerzálnější volba. A rozhodně to není mrtvý systém.
riman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 8. 10. 2012 14:26

Hmm, ja by som to asi spravil inak. Teda nie asi, ale určite! Ak máš možnosť bez problémov fotiť s otcovým GH1 + 20mm/f1.7, tak potom veľký význam v investícii cca 850€ do X100 naozaj nevidím. Iste, progrss v kvalite výstupu by tam bol, ale nie tak zásadný aby stál za toľko peňazí (môj názor). Skôr by som šiel potom do zrkadlovky a to s najväčšou pravdepodobnosťou do Nikonu (kvôli výstupu, cenám a dostupnosti ďalších skiel /aj z druhej ruky/). A mal by si tak aj zrkadlo a možnosť experimentovať s tým a tiež by ti v zálohe stále ostal ten Panasonic so skvelým pancake-om, ako alternatíva k X100. A kupovať X100, len kvôli tomu aby si si mohol povedať že to je tvoj aparát a nie otcov (keď ti nebráni v používaní GH1), vidím ako príliš drahú investíciu. A nech je X100 akokoľvek vydarený aparát.

Navyše si spomenul fotenie športu. X100 je krásna voľba na street. Nikoho s tým nevystrašíš a nadšenci fotografie ten dizajn budú jednoducho obdivovať (Aj keď ja som ho teraz držal cez víkend v ruke a prišiel mi v ruke trochu nemotorný. Napríklad PEN-y sa mi držia lepšie). A keď rozmýšľaš nad zrkadlovkou, zvážil by som ešte investíciu do D7000. Cez víkend som sa hral s D3200, D5100 a D7000 a s Canon 7D (60D tam nemali). Utvrdil som sa v tom, že priplatiť si za D7000 sa oproti D5100 alebo D3200 určite vyplatí. Krásne mi padol do ruky a aj spracovaním je to poctivý kus fotoaparátu. Chrobáka do hlavy som dostal pri vyskúšaní 7D, ktorý je tiež veľmi poctivo spracovaný a navyše mi ergonomicky lepšie sadol do ruky ako D7000. Avšak zasa výkon snímača hovorí v prospech Nikonu. Ak by som sa rozhodol ísť do zrkadla, kúpim si zvlášť telo a k tomu objektív. Seťák sa nevyplatí žiadny. Zo začiatku možno ok, ale akonáhle potom na to nasadíš nejaké pevné sklo alebo kvalitnejší širokáč napr. na krajinku, tak ten seťák ostane ležať v skrini alebo ho využiješ len veľmi málo. Ale čo som chcel hlavne povedať, ak by si šiel do zrkadla, oplatí sa priplatiť za lepšie telo, naozaj. Tiež som toho nebol zástancom až pokým som sa sám nepresvedčil.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pufko 8. 10. 2012 20:14

Netvrdil by som že seťák nemá význam... Má a dosť podstatný, ja som robil upgrade a keby som tie seťáky strelil dávno tak by mi ostalo na predaj holé telo, a to sa predáva velmi zle, zvlášť ak to je entry level, ten seťák stojí pár šupov a svoju službu si odvedie dobre, zvlášť ten Nikonácky 18-105
pufko
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků