Sony a57, Pentax K-30, Nikon D3200 nebo Fujifilm X100?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod mumuk 8. 10. 2012 23:53

GH1 už je prodaný - proto jsem se vůbec začal rozhlížet po fotoaparátu, navíc ten foťák nebyl špatný, ale měl spousty otravných chyb, které ovládání fotoaparátu dělaly frustrující. X100 se jeví jako dobrá volba, ale do budoucna bych asi přeci jenom dal přednost možnosti různých objektivů a a57 z 90% splňuje mé požadavky. Kdyžtak se znovu podívejte na můj flickr, doplnil jsem staronové fotografie. ( http://www.flickr.com/photos/martinpolak )
mumuk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zino333 9. 10. 2012 09:50

A tak ma napadlo. Ak ťa to ťahá k tomu Fujifilm-u, tak skús pozrieť ešte aj na X-E1 alebo X-Pro1. Alebo si počkať na Olympus PEN E-pl5.
Ak chceš kompaktné telo a vymeniteľné objektívy, tak je voľba jasná. Choď do CSC. O tom ten systém presne je...
HP: iMac > Chord 2Qute > Lyr3 (preamp) > Audio-gd C2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
Speakers: Cambridge CXN + CXA80 > PMC twenty.21 + REL t5i
zino333
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 9. 10. 2012 11:45

...skla jsou ale žel na CSC vždy dražší, zrovna na SLT jsou pevňáky levné, bazarové zoomy taky...
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mumuk 9. 10. 2012 21:54

No tak já jsem dneska brouzdal po netu a zjistil jsem, že a57 má LCD EVF, což mě znepokojilo, myslel jsem, že má taky ten OLED XGA Tru-Finder, takže jsem se spíš začal koukat po Sony a65, protože ta má ten lepší hledáček. Dost mi na tom záleží, už bych nedokázal fotit přes live-view
mumuk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 9. 10. 2012 23:04

co se EVF týká, vyzkoušej to, podle mně je supr i ten "obyčejnější", hlavně bych se vyhnul "úžasnému" 24 mpix snímači, který má už od základního ISO ve stínech šum jak prase. U SLT je Live view normální rychlík, to ale asi víš; i když si koupíš nejlevnější model, tak s hledáčkem budeš spokojen, měl jsem SLT A55 a na hledáček bych si teda nestěžoval.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mumuk 9. 10. 2012 23:08

No to je super zpráva, protože jsem koukal na dpreview na testy ISO a ta a65 šumí absolutně šíleně hrůzně v porovnání s a57. Navíc i ušetřím, tzn. že budu moct koupit víc skel :)
mumuk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mumuk 19. 10. 2012 22:33

UP: Zeptám se jak vypadá nadcházejicí Nex-6? Nějaké názory/zkušenosti? Díky, docela mě zaujal. Malý, EVF OLED, vypadá papírově dobře.
mumuk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 19. 10. 2012 23:21

na jútúbu je krátké vidéjo od Škody, dobrá zpráva je, že to má rychlý hybridní AF, horší bude cena, zvláště v setu s očekávaným pancake zoomem - jestliže je v USA starttovací cena 1000$, tak tady to může být klidně 25000.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mumuk 19. 10. 2012 23:57

Hmm to mi přijde docela hodně. Čekal bych to pod 20000kč, takhle podle mě hodně lidí ztratí zájem.
A nějaké info o Fuji X-E1? (Další zajímavý fotoaparát jež jsem našel :D)
mumuk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zino333 20. 10. 2012 01:25

Fuji X-E1 je krásny kus. Držal som v ruke iba X100, ale spracovaním na tom budú podobne. Objektívy Fujinon nie sú žiadny bakelit, ale sú to špičkové sklá s vynikajúcim spracovaním. V budúcnosti by som si vedel predstaviť Fuji ako jediný systém, ktorý sa začne približovať Leice. Systém Fuji má však nevýhodu v pomalom ostrení. A ak je ti NEX drahý, tak Fuji bude o to viac. NEX je super, ale nemá objektívy. Fuji vyzerá fajn, no je drahý a má ešte nejaké muchy. Po rozbehnutí predaja E-PL5 so snímačom z OMD EM-5, bude Olympus jednoznačne najlepšou voľbou v CSC segmente. Stabilizovaný snímač v tele a stále narastajúca ponuka objektívov a stále sa ohlasujú novinky.
HP: iMac > Chord 2Qute > Lyr3 (preamp) > Audio-gd C2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
Speakers: Cambridge CXN + CXA80 > PMC twenty.21 + REL t5i
zino333
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 20. 10. 2012 10:10

na prezentaci fotoškoda to vypadá, že i nejlevnější model nové generace- EPM2- má dotykový displej, to je taky solidní upgrade.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mumuk 20. 10. 2012 18:49

Dotykový displej je zrovna věc, která by mě odrazovala. Stejně 97% času fotím jen hledáčkem.
Ale mám teď takový zádrhel. Přestože už jsem byl prakticky rozhodnut pro a57, jsem teď objevil levnější model a37.
Vypadá prakticky shodně jako a57, v čem to spočívá? Horší kvalita fotek? 1080p 60fps (50fps) by měl taky a za tu cenu bych mohl ihned koupit blesk nebo fisheye objektiv.
mumuk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milav 20. 10. 2012 19:50

Mezi A37 a A57 rozdíl v kvalitě fotek není (čip stejný) - podstatnější je na A37 mizerný displej vzadu (hodně slabé rozlišení 230.000 bodů, A57 921.000 bodů) a A57 má podstatně rychlejší seriové snímání (12sn/s oproti A37 5/7 sn/s). Jinak jsou to vesměs drobnosti. Ve videu nemá A37 24p, A57 ano. Pokud Ti mohu poradit, ber A57 (určitě kvůli displeji - při LiveWiew a zvětšení bys na displeji A37 nezaostřil) - jinak hledáček mají oba foťáky stejný. Navíc A57 získala na Dpreview Gold award : http://www.dpreview.com/products/sony/slrs/sony_slta57
Sony Alpha A35, Sony 18-55 SAM II, Sigma 17-70 DC OS HSM, Sigma 70-300 DG OS, Minolta 50/2.8 Macro, Sony HVL-F42AM, Vanguard Alta+ 233AP
milav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 20. 10. 2012 19:54

já bych řekl že největší rozdíl je v úchopu - menší SLT jsou do ruky fakt blbý, A57 vypadá rozhodně lépe. Horší displej by mně netrápil, holt bych na manuál používal hledáček (manuální ostření s předpažením je stejně harakiri)
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milav 20. 10. 2012 20:05

Ono nejde ani o samotné manuální ostření (v tom máš absolutně pravdu), ale jde u SLT vybrat si na záběru místo a několikrát zvětšit na displeji obraz, (třeba při ostření na makru a na stativu to je k nezaplacení) a v tomhle případě je rozdíl bodů hodně znát :-). A máš pravdu, A57 padne do ruky určitě lépe.
Sony Alpha A35, Sony 18-55 SAM II, Sigma 17-70 DC OS HSM, Sigma 70-300 DG OS, Minolta 50/2.8 Macro, Sony HVL-F42AM, Vanguard Alta+ 233AP
milav
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka