Jakou náhradu za Panasonic DMC-TZ7?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Grande 14. 7. 2012 20:53

Dívám se na foťáky, protože mou luxusní DMC-TZ7 deti rozbily {spadl na dlazbu na objektiv pri foceni, a ten prestal vyjizdet a zajizdet}, a ja to dorazil, kdyz sem ten objektiv chtel nasilim rozhejbat, ani do spravky sem to nezkousel dat. Mel jsem to dat, protoze jako naprosty lajk sem nabyl dojmu, ze tak dobrej fotak se dnes uz koupit vubec neda. Alespon takovy obrazek jsem si udelal pri cteni recenz - uplne v kazde recenzi noveho modelu napisou, ze ten lonskej fotil lepe.... agrrrrrrrrrrr :hmm: :kuk: >:-(

Nějak akutně na to nespěchám, bo když jsme to vloni rozbily, koupil sem nejaky levny vodotesny olympus, ale to je sunt, kterej TZ7 nesaha ani po kotniky. Nejsem zadny extra narocnej fotograf, ale proste chci jen neco, co je aspon stejne dobre, jako byla ta TZ7, protoze ta se mi osvedcila. A ono neni nic.

Existuje vubec neco, co je aspon srovnatelne s tou TZ7?
Grande
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 14. 7. 2012 22:47

stačí si zadat cenový strop a návrhy se jen pohrnou...
Ovšem je pravda, že zrovna v kategorii kapesních ultrazoomů jsou těžké časy-nejsnazší bude změna orientace na skromnější rozsah zoomu a za své peníze dostaneš ve výsledku více muziky. Výjimkou je cenově dostupný výprodejový Nikon P7000, kde je kvalita objektivu i při větším rozsahu velmi dobrá a výstup patří k tomu nejlepšímu...
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grande 14. 7. 2012 23:58

me zajima funkcnost, no ale jiste hranice nad ktere bych nerad sel s cenou samozrejme mam. Tou magickou hranici je cca 10 tisic Kc(to jeste neznamena, ze bych nepovolil na 12, kdyz by byl duvod, ale na 20 tisic uz urcite ne), pricemz optimum sem si pri pohledu na aktualni TZ radu predstavoval nekde okolo 6 az 8. Ale samozrejme, pokud je TZ30/25/20 tak silene horsi proti TZ7, tak si jeste pockam, az dostanou vyrobci rozum a zacnou delat neco, cim se fotit preci jenom da.

Proste chci si koupit TZ7, ktera se neprodava, to je cele. Jake to melo parametry se da najit snad i na google. Za me nejdulezitejsi jsou dostatecny zoom (od cca 8x), HD video, dostatecne sirokouhly, svizny, acu s externi nabijeckou, robusni - zadne plastove vrzatko, radeji dostatecne maly do kapsy i na sjezdovku, a to je co se tyka naroku cca vsechno.

no a vetsinou foti zena, asi to znate, takovou tu klasu:
* první dovolenou v jugoslávii
* první dítě
* prvního trabanta
* druhou dovolenou v jugoslávii
* druhé dítě
* třetí dovolenou v jugoslávii
* deti doma
* deti na hristi
* tatinka s detmi
* první hovínko
* kytičky, stromečky, a takové ty zahradnické záležitosti
* děti na lyžích
* detí v rybníce, v moři, v řece, v louži
* děti na lanovce
* támhleten pěknej balvan
* atd...
Grande
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 15. 7. 2012 00:24

Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 15. 7. 2012 02:28

http://elektro2000.cz/p/2/548/panasonic ... amery.html
podle recenzí by měl být lepší než předchůdce, jen jestli ho opravdu budou mít... Škoda že ti foťák nedosloužil dřív, dal se koupit za 5k (TZ8)

-- 15. 7. 2012 03:57 --

tady je rozebráno pár kousků, k některým jsou i recenze včetně testovacích snímků, tak si třeba udeláš obrázek http://www.digimanie.cz/art_doc-540003A ... 2BE3B.html
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grande 18. 7. 2012 20:46

mno, vidím to na tři varianty:
* FZ150, ale ty cca dva měsíce než klesne cena kvůli FZ200 si počkat, aspoň to bude k narozeninám
* TZ30, mno, proti TZ7 se bojím, že to bude z bláta do louže
* zkusit počkat na březen a následovníka TZ30, jestli Panasonic konečně neuvede něco použitelnějšího

z jiných značek zvažuji tak max. PowerShot SX240 HS, ale Canon a další značky mi nikdy nepřirostl k srdci, takže mu nevěřím...

Kdysi v době před Panasonicové jsem nedával dopustit na Olympus (zrpavidla mi vyhovovala rada Mju uz od kinofilmu), ale poté, co jsem se těřce spálil s tím vodotěsným Mju, tak od Olympusu davam ruce pryc...

PS: Stejně je prej krize, takže bude lepší šetřit...
Grande
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 18. 7. 2012 21:24

TZ30 je proti TZ7 o poznání horší.
http://www.digimanie.cz/art_doc-A3A3471 ... 7529C.html

+ diskuse
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Grande 4. 9. 2012 21:00

a co takovej FZ150? Stál by za nákup?
Uvazuji o nem (teoreticky i o FZ48, ale 150 mi prijde lepsi).
FZ200 uz mi pripada cenove moc na hracku, kterou v podstate nepotrebuji.
Grande
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AndrewJ 5. 9. 2012 11:04

Já bych si koupil tohle http://www.megapixel.cz/nikon-coolpix-p7100

za 9k je to výborný fotoaparát, který bude fotit lépe, než TZ7 má větší snímač, a lepší světelnost na širokém ohnisku.
AndrewJ
Návštěvník