Pomoc s výběrem digitální zrcadlovky

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod cross182 5. 6. 2012 14:25

Ahoj,

rád bych dostal nějaké tipy na zrcadlovky. Baví mě fotit a dosud jsem měl jen obyčejný digitál a pak ultrazoom. Ale přemýšlím teď o investici do zrcadlovky. Nemusí to být tedy nějaké "nabušené dělo", ani za tu cenu neočekávám něco takového.

Chtěl bych investovat tak do 10.000,- pokud je to možné. Rád fotím makro a chtěl bych zkusit i portréty. Značky Canon nebo Nikon.

Můžete mi, prosím, poslat nějaké tipy?
Děkuji.
cross182
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 5. 6. 2012 14:54

Tvůj rozpočet v podstatě rozhoduje za tebe. Mnoho možností není, hledej Canon 1100D + 18-55IS, nebo Nikon D3100 + 18-55 VR..

Nutno dodat, že i když se jedná o nejlevnější sety, jejich výstupní kvalita NENÍ nic, za co by ses měl stydět. Jako základ jsou snad jen kromě malého rozsahu "zůůůmu" zcela bez problému.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cross182 5. 6. 2012 15:31

Díky za reakci.

Ten Nikon se mi podařil najít jen dražší o cca 2.500.
Co tohle? http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1
cross182
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 5. 6. 2012 16:11

nebrat, je mnohem horší, než 3100
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cross182 5. 6. 2012 16:14

A horší v čem? Mně fakt stačí jen to, aby fotky byly "hezké, ostré". Prostě né takové ty z foťáků, které zaostřují automaticky a působí to spíše rozmazaně.
A taky to makro je pro mě důležité, to mám fakt rád.
cross182
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cross182 5. 6. 2012 18:20

Případně tato? Canon EOS 1100D + EF-S 18-55mm DC III http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0BE000152F

Pak je tam ještě i ta Canon 1100D + 18-55IS - ale je dražší už o litr.
cross182
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vulpes 5. 6. 2012 20:08

Na makro to ale bude chtít ještě mezikroužky, což docela zvedne rozpočet.
vulpes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kentus 5. 6. 2012 20:39

Pokud chceš fotit makro a portréty, tak šetři. Za 10 tisíc sice koupíš nějaké to nejhorší tělo se seťákem, ale nevyplatí se to. Makro tím nevyfotíš a na slušné portréty rovnou zapomeň. Až budeš mít na Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM + 10 000 Kč, čili o něco víc než jednou tolik kolik si schopný investovat teď, tak se ozvi znovu.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 5. 6. 2012 22:09

vulpes , kentus - Chlapi, pokud jezdíte v Mercedesu, tak logicky Oktávku neoceníte.

cross182 - 1100d je v pořádku, ale vždy vol set se stabilizovaným objektivem (IS, VR). Bomba makro ani bomba potrét z toho nebude. Ale běžné makro (seťák Canonu má poměrně slušné zvětšení) a běžný portrét samozřejmě vyfotíš.

Myšleno jako srovnání s běžným kompaktem - ten bude vždy za zrdcadlem.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 5. 6. 2012 22:23

pokud netoužíš po něčem extra a nevadil by ti bazar, tak cca za 6000 se dá koupit Sigma 17-70/2,8-4,5 macro, dělá se jak pro Canon tak i Nikon, za zbývající 4k koupíš jetej Nikon D40, slabší parametry foťáku s přehledem vyrovná objektiv a sestava bude určitě lepší, než nový foťák se setovým objektivem. Co se dá koupit za 4k u Canonu netuším.nějak mi přijde že asi nic lepšího, než ten Nikon D40. V případě nového foťáků - jak už psal Dave - určitě kup set se stabilizovaným objektivem.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kentus 5. 6. 2012 22:46

DAVE: srovnáváš jabka s hruškama, mercedes a oktávka by byla 1100D a 1DMKIV. Takže když použiju tvoji metaforu, tak seťák 18-55mm je jako jezdit na jednokole - sedneš na něho, kousek ujedeš, pak zjistíš, že to v praxi k ničemu není a zahodíš ho. 100mm macro je oproti tomu jako jezdit v Bavoráku.
Vzhledem k tomu, že má 10 tisíc na všechno, tak je to neschůdné a prostě nemá smysl, aby teď kupoval šunku tělo a šunku objektiv, když třeba za rok si může koupit Canona 100mm s lepším tělem, které bude stát stejně, co dnes stojí 1100D. O nic nepřijde, do té doby může v pohodě fotit s tím UZ, co má teď. Šlo to předtím, půjde to i potom. Ať se ti to zdá jakékoliv, tak stejně se ti počáteční investice do zrcadlovky prodraží okolo těch 20 táců, tomu nezabráníš. Buďme realisti.

reign: D40 je zastaralá šunka, která se na makro vůbec nehodí. Ubohé high ISO, ani nemá liveview který je na makro celkem důležitý. Ne, tudy cesta opravdu nevede, ale jestli to byl pokus o vtip, tak se ti to povedlo.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 6. 6. 2012 00:34

cross182 píše:Mně fakt stačí jen to, aby fotky byly "hezké, ostré".
cross182 píše:Chtěl bych investovat tak do 10.000,-
cross182 píše:Značky Canon nebo Nikon.
:oboze

tieto 3 podmienky (vlastne 4) spolu nezlucis
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 6. 6. 2012 05:26

kentus: makrofotografie existovala i před vynálezem liveview :-) add vtip/nevtip - do ISO800 fotí D40 perfektně, za cca 4k je to pořád víc než dobrá investice, myslím že sis trošku zapřeháněl (fotky z něj si snad viděl) a navíc jsem taky psal, že to ISO spolehlivě dohoni světelnost té Sigmy, tam kde s ní s půjde na 800, s obyčejným seťákem musí 1600. Takže špatný vtip spíš od tebe.

-- 6. 6. 2012 06:37 --

ještě by mě zajímalo, jak si fotil na kinofilm, jestli ti je ISO800 málo, nehledě na to, že neexistovala stabilizace a světelná skla byla podstatně dražší, než dnes... Dost mně štve ten přístup, to ani nezkoušej, to nepůjde, to si nepomůžeš... Blbost, jde to, a oproti kompaktu si i se starou DSLR pomůže výrazně.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 6. 6. 2012 06:39

pokud netoužíš po něčem extra a nevadil by ti bazar, tak cca za 6000 se dá koupit Sigma 17-70/2,8-4,5 macro


Prosím Sigmu 17-70, starou verzi nikomu nedoporučovat. Je opravdu velmi neostrá snad až do slony 5.6 - citelně horší než stabilizované seťáky..



Takže když použiju tvoji metaforu, tak seťák 18-55mm je jako jezdit na jednokole - sedneš na něho, kousek ujedeš, pak zjistíš, že to v praxi k ničemu není a zahodíš ho.


Seś úplněj blázen :-) Já osobně 18-55IS používal přes dva roky, a na kresbu si absolutně (v kategorii foťák za 12tis) stěžovat nelze. Nafotil jsem se s tím opravdu dost.
To je jen ta svoje zaujatost pro slovo "seťák" - ano, jsou hrozné seťáky, ale to snad nejsou všechny. Jo a mimochodem 24-105 F4L je taky typický seťák. ;-)
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cross182 6. 6. 2012 07:00

Ahoj. Děkuji všem za reakce, spíše mě to dovedlo k tomu, že asi raději ještě počkám, až půjdou ceny současných modelů dolů a až budu mít vyhrazeno více peněz.

Myslím si, že s těmi foťáky, které tu padly, bych si i tak polepšil proti současnému UZ. Ale zkusím teda počkat :)
cross182
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků