Drahy objektiv nebo nove telo?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod martin2580 29. 5. 2012 19:39

Dobry vecer vsem.

Neda mi to a necham si od vas poradit, jelikoz resim dilema. Chci technicky zkvalitnit tvorbu, popripade si alespon zjedodusit zivot zoomem.

Nyni mam D90 a par skel (Sigma 105/2.8, Nikkor 50/1.8, Sigma 70-200/2.8 a nejpouzivanejsi Sigma 30/1.4)

Ted k otazce. Chtel bych kvalitni zakladni zoom napriklad Nikkor 17-55/2.8, ktery stoji 35.000Kc. Ma to smysl??? On je jen DX, ale moc se mi libi.
Nebo je lepsi skoro vsechno prodat a koupit D700? Bude kvalita fotek s D700 a 50/1.8 vyrazne lepsi nez D90+30/1.4 ci D90+nikkor 17-55/2.8?
Tou koupi D700 bych se omezil, jelikoz bych rozhodne zaroven k tomu nekoupil nejakej 2.8zoom za 30k a vic.

Fullframe nepotrebuju, jen se zase bojim zainvestovat pres 30000 do skla, ktere na ff nejde.
Zkratka se ptam, jestli to ma smysl? Nebo jinej zpusob jak za 20000 koupit lepsi technicky vybaveni, respektive nejakej zakladni lehkej zoom, ktery nahradi tu 30/1.4

Vsechny veci okolo mam (stativ, blesk, filtry atd)
Jde mi fakt jen o lepsi, respektive vyborny zoom sklo. Pouzivam predevsim clony f1.6-2.8. Krajinu nefotim.
martin2580
Návštěvník

Odeslat příspěvekod daikatana_ 29. 5. 2012 19:55

No když budu mluvit za sebe, tak bych určitě do D700 šel. Navíc jestli používáš ty skla na plnou díru, tak s full framem z tý 1.4ky dostaneš lepší bokeh. Ta 17-55mm je jinak super sklo, ale pokud ten zoom nepotřebuješ naprosto nutně, nebo těch 17mm, tak ta 50ka udělá lepší službu.
https://www.foto-pro.cz
https://www.karlsitretro.com
https://www.youtube.com/channel/UC8W-uMYsZewyFiKl4WrxcXQ
daikatana_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod martin2580 29. 5. 2012 20:03

No prave ta 1.4 co mam neni na FF a koupit d700 a jeste 1.4sklo, na to uz nemam.
martin2580
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zzalesak.foto 29. 5. 2012 20:19

Ano, potenciální kvalita fotografií bude s D700 oproti D90 lepší. Asi by bylo dobré, dát sem odkaz na tvoji tvorbu, získat nějaký feedback (neříkám, že já sám jsem ten nejfundovanjěší :) ), aby ti lidi řekli: jo, běž do toho, někam tě to posune. A nebo: ne, zapracuj na post-procesu a kup si pěknou širočinu, čímž si pokryješ všechna ohniska a vesele foť. :)
Taky jde o to, jestli máš fotky pro sebe, nebo děláš tisky, prezentace. Někdy je potřeba si uvědomit, jestli vynaložené peníze jsou účelně investovány. Ale narovinu, 3D efekt a obrazový výkon fullfrejmu je "hmatatelný". :)
Takže jestli naznáš, že s FF nastane posun, tak ano a hned. :)
Canon EOS1000D + BG + YN460II (+odpalovače) + Canon 18-55IS + Sigma 24-60/2.8 EX DG + Sigma 70-200/2.8 APO II DG Macro + Canon 50/1.8II
zzalesak.foto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kentus 29. 5. 2012 20:36

Právě naopak, kvalita fotek určitě nebude lepší. Budeš mít co dělat, abys FF nakrmil až do okrajů. Třeba s tou Sigmou 70-200mm na to rovnou zapomeň. Pokud nehodláš prodat vše, tak se na to vykašli.
Nikkor 17-55mm f/2.8 je jistě skvělý objektiv, bohužel dle mého názoru ne až tak, aby stál tolik, kolik stojí. Dobrý kus Tamronu 17-50mm se mu vyrovná a možná ho dokonce i překoná. A to prosím za téměř 4x nižší cenu! Být tebou, tak zajdu třeba do Škody nebo jiného kamenného obchodu a vyzkouším, který kus bude nejlíp ostřit, případně ho nechat seřídit a koupit ho. Za ten Nikkor jsou to podle mě opravdu vyhozené prachy, které můžeš investovat do dalšího skla. Kdyby byl fullframový, neřeknu ani ň, ale takto...
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod daikatana_ 29. 5. 2012 20:51

Pokud můžeš, klidně všechno co máš prodej a jdi do D700, za tu cenu lepší foťák neni. Pokud nejvíc fotíš 30/1.4 tak si nech tu 50ku a máš vystaráno.

Pokud si necháš D90, v žádnym případě neber tamrona, měl jsem to, je to snad nejhorší šunt, co vůbec existuje. Rozplizlý, nekontrastní a pomalej autofocus. Možná bych z toho našel ještě nějakou fotku na ukázku hrůzy, kterou jsem zažil, když jsem se prvně podíval na fotky v pc. Ihned šel z domu, koupil jsem 17-55 nikkora a je to naprosto nesrovnatelný.
https://www.foto-pro.cz
https://www.karlsitretro.com
https://www.youtube.com/channel/UC8W-uMYsZewyFiKl4WrxcXQ
daikatana_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod honzinulanek 29. 5. 2012 20:54

fotak mas dobrej, skla mas taky dobry. zalezi co fotis...
telo ti lepsi fotky neudela, objektivy mas. pokud fotis krajinky, za penize jed do atraktivnich lokalit, pokud fotis holky, za penize kup atraktivnejsi holky:-)
honzinulanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 29. 5. 2012 21:13

kentus píše:Nikkor 17-55mm f/2.8 je jistě skvělý objektiv, bohužel dle mého názoru ne až tak, aby stál tolik, kolik stojí. Dobrý kus Tamronu 17-50mm se mu vyrovná a možná ho dokonce i překoná.


Nemelo by byt sireni blbosti nejak trestne, jakoz treba tydeni ban? Protoze to co pravidelne predvadi tento uzivatel je jiz za hranici tolerovatelnosti. Opet mluvi o necem, co zcela nepochybne vubec nezna. Je mi lito tech, kteri tomuto uzivateli cokoliv uveri.

martin2580: pokud rad pracujes s malou hloubkou ostrosti ci vyuzivas vysokych citlivosti, pripadne bys vyuzil flexibilnejsi AF, tak te D700 nepochybne posune. Pokud ti az tak o vyse napsane nejde, klidne kup bazarovy Nikkor 17-55/2.8 (za 25k se da najit v supr stavu), v rozsahu 17-35mm je to nekompromisni sklo (pri 17mm na 2.8 jsou ostre i rohy!), ktere setre nejedno pevne sklo. Na 55m je mekkej, ale to je Tamron na 50mm zrovna tak. Oproti Tamronu ziskas tiche a rychle ostreni, bytelnou a utesnenou konstrukci (ti, kterym odpadl predni clen u Tamronu vedi o cem to je-ano i ja jsem ten pripad) a hlavne krasne mekkej bokeh.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kentus 29. 5. 2012 21:17

player: Je to můj osobní názor, za tu cenu prostě nestojí. Navíc si nepředložil jediný důkaz, který by to vyvrátil. Jsi ubohý.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod martin2580 29. 5. 2012 21:17

No, mne spis nez kvalita chybi asi ten zoom. Kdyz ja bych chtel zoom alespon na urovni ty pevny sigmy.

Menit vsechno by bylo strasne ztratovy..... Spis se chci technicky posunout, jelikoz pevny ohnisko mne obcas omezuje, ono se preci jenom neda vsude jit dal ci bliz..... Ho bude asi podobna 30/1.4 a 55/2.8 ne?
martin2580
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kentus 29. 5. 2012 21:20

Hloubka ostrosti je při odpovídající vzdálenosti, kdy předmět vyplní stejnou plochu snímače, přibližně stejná, ale při delších ohnicích je více rozmazané pozadí než na kratších. Tedy 35mm f/1.4 teoreticky poskytne užší HO, než ta 55mm f/2.8, ale nebude mít tolik rozmazané pozadí.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 29. 5. 2012 21:25

kentus píše:player: Je to můj osobní názor, za tu cenu prostě nestojí. Navíc si nepředložil jediný důkaz, který by to vyvrátil. Jsi ubohý.


Uz davno synek, uz davno...
http://www.youtube.com/watch?v=_ESr7ld6dSQ
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honzinulanek 29. 5. 2012 21:26

martin: mas nekde fotky? vybavu mas fakt dobrou na to, aby bylo kam se "technicky" posunout. Tj. nevidim prostor pro utraceni 20 000 aby to bylo realne na fotkach videt.

-- 29. 5. 2012 22:27 --

btw. proc se jakekoli forum musi zvrhnout v playerovu obhajobu slova "bokeh"?
honzinulanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 29. 5. 2012 21:27

martin2580 píše:Ho bude asi podobna 30/1.4 a 55/2.8 ne?


Pokud tu Sigmu clonis na f2,8, tak bude HO uplne stejna.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zzalesak.foto 29. 5. 2012 21:36

Prvně moje chybka, nepřečetl jsem uplně, že bys musel většinu výbavy prodat a poté koupit D700. :) Bral jsem to jako výměna těl+doplatek nebo zoom.

K tvému poslednímu příspěvku - no asi jsi si tím odpověděl ne? :)

Asi ti lépe poradí nikoňáci, já bych se teda podíval po sigmě 17-50/2.8OS, která vypadá hodně slušně a v bazaru by mohla být za rozumný peníz.

Ale přicloněnou sigmu 30 na f2.8 zoom na 2.8 asi neporazí. Možná ten nikkor, nevím, neznám.
Canon EOS1000D + BG + YN460II (+odpalovače) + Canon 18-55IS + Sigma 24-60/2.8 EX DG + Sigma 70-200/2.8 APO II DG Macro + Canon 50/1.8II
zzalesak.foto
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků