Samsung NX11

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Skulivert 5. 5. 2012 17:19

2 Daemonius - mam takový pocit, z tvých příspěvků, že až moc řešíš techniku, resp. technickou "hi-endovost" střev fotoaparátů, řekl bych možná že i na úkor samotného focení... per pixel ostrost atp. .. ale nechci ti křivdit a ani se tě dotknout....
"Jedna z věcí co mi na NX200 dost vadila je, že je bez hledáčku.. ani dokoupit nejde, protože prostě nemá slot..." - hlavně samsung nemá žádný přídavný hledáček, že - když chceš hledáček - koupíš nx 20, nechceš-li koupíš nx 210/1000, jak jednoduché... a ostatně slot nepovažuji za šťastné řešení ani u jednoho výrobce, sony to má vyřešeno zcela nejhůře, tím že nemá standardní (alfa/minolta) sáňky a u oly a pan by to šlo jistě řešit i jinak než "bradou" pod sáňky navíc...
"jinak NEX má přídavné adaptéry/sáňky na blesk" - ano to je samozřejmě řešení, ale jak kvalitní, použitelné a praktické? řešit něco přes adaptéry mi zrovna nepřijde jako moc šťastné, ani použitelné, řešení - spíš nouzovka a další starosti navíc...
"kromě dvou posledních modelů (hlavně OM-D) jsou barvy fuj,..." pokud je mi známo, co se týká např. focení do jpeg patří již léta Olympus svým podáním ke špičce...
"Což něco vypovídá hlavně o m4/3. " ano, pouze ale jen o jeho kvalitách když už (což mimochodem dokládá i EM-5), tj. že m4/3 dokáže držet krok s vetším (potencionálně lepším) čipem - bohužel, sráží to spíš samsung než m4/3...
"limity své techniky..." - dle mého názoru většinou nelimituje technika fotografa, ale spíše naopak - fotografovy schopnosti techniku... osobně bych ale do EPL1 už nešel, snad jedině kvůli ceně, jinak bych dal přednost novějším modelům - tj. v ceně do 1O tisíc EPM1...
"při focení přes hledáček je foťák "stabilizovaný" opřením o čelo..." tohle bych rád někdy viděl v praxi, nemáte nějakou názornou fotku - nejlépe z profilu? :)
a dalo by se takhle polemizovat dál - např. nad tímto postupem 20 mpix > odšumit > zmenšit na 8 mpix, ale myslím si, že je zbytečné tohle vlákno více oddalovat od tématu...

jinak dle mého názoru sony též zaspalo, je sice pěkné vědět že možná na konci roku či příští rok přijde to či ono (pokud sony nezmění názor), ale k čemu mi to je když chci fotit již dnes... dnes má sony nabídku poměrně chudou a na můj vkus možná i předraženou, ostatně to třeba oly taky, ale zas ta nabídka je již dosti široká... (e.p. nejvýhodnější příslušenství mi přijde u samsungu)
Skulivert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 5. 5. 2012 19:56

1.) fixace o čelo - to je vážně otázka, ne vtip?
2.) http://www.thinkdigit.com/FCKeditor/uploads/EVF.jpg - a v tomto smyslu je absence konektoru třeba na tentýž hledáček u NX200 určitě krokem zpátky
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 5. 5. 2012 21:47

Mam dojem, že někteří účastníci diskuze jsou natolik mimo, že je ztrátou času argumentovat.

Pokud někomu nezáleží na technické stránce věci, tak prosím.. je tu Holga. Každému co jeho jest. :)
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Skulivert 6. 5. 2012 08:23

pravda, muj omyl... na samsung nx100, resp. jeho port s hledackem jsem uplne zapomel... pritom jsem ho mel jednu chvili pujceny na test a docela dlouhou dobu o nem uvazoval... jinak se ale stale domnivam, ze bezneho uzivatele "hobby fotografa do rodineho alba" neco jako co nejlepsi per pixel ostrost zajimat nebude...
Skulivert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 6. 5. 2012 12:39

To nebude. Pojem Hobby fotograf neznám. Jen běžný uživatel.95%
Rattus rattus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zennie 7. 5. 2012 03:31

Diky moc za vsechny odpovedi. Vse jsem nekolikrat precetl, bohuzel se v oblasti tolik neorientuju (proto jsem ostatne polozil sve dotazy), tak se v druhe pulce diskuze trochu ztracim :)

Kazdopadne vysledkem vasich postu pro me je vicemene to, ze za cenu NX11 se nejedna o spatnou koupi (zvlaste pri dokoupeni pancake), par alternativ, co mi tady bylo navrhnuto, se pohybuje v jinych cenovych kategoriich. Kdyby mel jeste nekdo navrh na nejakou alternativu NX11 ve stejne cenove relaci, rad uvitam tip, at mam s cim srovnat. Jinak to stale vidim na koupi prave NX11, pokud mi to nekdo nevymluvi.

Videl jsem dost srovnani s bezzrcadlovymi Nikony, pro ktere mluvil lepsi snimac a rychlejsi ostreni/snimani, nicmene oproti NX je minusem vyssi cena. Samsung je vetsi, ale to beru spis jako vyhodu, protoze soude podle vzhledu se bude prijemneji drzet (pred koupi ho samozrejme planuju osahat) a ani ten Nikon uz neni "do kapsy", takze casto zminovanou vyhodu, ze je Nikon mensi, beru spis za nevyhodu. A pry ma vsechno nastaveni v menu, coz celkovou praci zpomaluje (tim spis, pokud je iFn fakt tak fajn, jak jsem cetl). Krome toho se mi teda ty Nikony oproti Samsungu designove vubec nelibi, i kdyz to uz jen ten nejmene podstatny detail.

Jestli se divam dobre, 30mm pancake neni stabilizovany (a neni iFn, ale to je detail). To je bezna praxe u pancake? Predpokladam, ze kvuli dobre svetelnosti je stabilizace potreba o to mene, ale neni to zasadni problem?
zennie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Skulivert 7. 5. 2012 07:38

iFn chybi z toho duvodu, ze je to tusim jeden z prvnich trech skel systemu, u kterych tato funkce jeste nebyla...
stabilizace se u pancake bezne nevyskytuje, nejen kvuli svetelnosti, ale i kvuli rozsahu, ohniska (16-30) lze celkem dobre udrzet i z ruky, konstrukci, rozmerum a vaze...
z cenove relace do 10 tisic bych vybiral ze samsungu nx11 a olympusu epm1
do 13 tisic + olympus epl3, panasonic g3, samsung nx200, sony nex c3 a nikon 1

sony nex:
+ vyborna kvalita vystupu,
- mensi nabidka skel, nestandardni patice na blesk
+/- ovladani
nikon 1:
+ dobra obrazova kvalita (vzhledem k velikosti snimace), rychlost
- nejmensi snimac ze vsech jmenovanych,mala nabidka skel, nestandardni patice na blesk
+/- snimac 10 mpx
panasonic g3:
+ dobra obrazova kvalita, hledacek v tele, standardni patice pro blesk
+/- stabilizace v objektivech (resp. jinak nez u olympusu) a jiny systemovy konektor pro prislusenstvi nez ma olympus - oly skla budou na panasonicu nestabilizovanana a nektere prislusenstvi bude nekompatibilni (treba panasonic hledacek na olympus tele pouzit nepujde)...

jinak pro zajimavis prepocet ohniskovych vzdalenosti je nasledujici:
pro sony/samsung 1,5x, oly/pan 2x, nikon 2,7x - tj. napr. 10 mm (kinofilmu) bude u oly/pan 20 mm, sony/sam 15 mm a nikonu 27 mm
Skulivert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 7. 5. 2012 08:05

v případě Sony NEX si dovolím oponovat a přitvrdit- neexistuje jediné adekvátní sklo, i seťák je nepřesvědčivý. Chybí byť jediný solidní pancake a bez něj ztrácí CSC smysl.

-- 7. 5. 2012 09:20 --

kdyby tomu tak nebylo, tak by si Samsung NX nikdo nekoupil, protože horší snímač s perfektnímy skly je holt víc, než lepší snímač s mizernými, nebo ještě lépe neexistujícími skly :-(
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod emet 7. 5. 2012 09:39

Tak já se budu zase jen opakovat a Samsung ti můžu taky jedině doporučit. Přítelkyně má NX100 a za tyhle peníze je super! Výstup v jpg je parádní a pokud se nechceš patlat s raw, tak je to ideální volba. O problémech při vyšším isu víš, ale když v tom případě budeš fotit do raw, tak to v editoru napravíš. Rozhodně bych ale koupil NX10,11 kvůli hledáčku. Na digimanii byl v doporučených minimálně rok a to taky něco vypovídá. http://www.digimanie.cz/art_doc-2F26618 ... 9C87D.html Tenhle měsíc už se to ale změnilo, hlavně kvůli ceně E-PL1. http://www.digimanie.cz/art_doc-6F6433A ... 4F86E.html

Přeju šťastný výběr a následnou spokojenost. ;-)
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Skulivert 7. 5. 2012 11:27

tak s temi nex skly bych to tak tragicky nevidel, jsou to proste prumerne setove objektivy (dosti limituji snad jen nex7),osobne se mi u nexe nepozdava ten systemovy port pro blesk a prislusenstvi (tedy opet krome nex7, ktera ma standardni alpha/minolta patici)... ale nex7 je jiz dost nad dany cenovy strop, tudiz nedoporuceni hodna...
Skulivert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 7. 5. 2012 20:50

průměrný, jo? Co jste do průměrování zahrnul?
http://www.photozone.de/sony-alpha-aps- ... ex?start=2
http://www.photozone.de/samsungnx/703_s ... 56?start=1
http://www.photozone.de/samsungnx/697_s ... 56?start=1
http://www.photozone.de/olympus--four-t ... 56?start=2
http://www.photozone.de/olympus--four-t ... 56?start=2
to mi vychází jako průměrný stabilizovaný Samsung, jako špica Samsung skládačka bez stabilizace, Oly a Panák a Sony jako nejhorší, neboli podprůměrný, prostě, nepleťme si dojmy s pojmy.
Jinak, do ruky je bestofka NX100+20-50, ale nějak je pryč. Na ebay.co.uk je za směšných 200£ včetně objektivu, blesku, karty a brašny. Nový!!!
http://www.ebay.co.uk/itm/SAMSUNG-NX100 ... 53ec96ebd1
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 7. 5. 2012 23:23

Zrovna 20-50mm neni zázrak (ale z hlediska velikost je to fajn), jinak ty kitový objektivy od NEXů nejsou v praxi nějak špatný. Chce to holt trochu víc zaclonit pro rozumnou funkčnost. Viděl sem s tim dost slušnejch fotek.

Akorát maj podle všeho (hlavně 18-55) hodně velké výkyvy kvality. Jo a ty černé verze co se dávají k NEX-7 jsou zřejmě o něco maličko lepší (možná vybrané prostě lepší kusy, kdo ví).

Upřímně u NEXu je mi úplně jedno jaké objektivy na to jsou, protože systém manuálního ostření co NEX používá umožňuje využít naprosto cokoliv. U ostatních je to komplikovanější a proto třeba u NX systému jsem rád, že existují dobré AF objektivy. m4/3 je bez debat funkční a zbytek je kromě GXR M-mountu nezajímavej.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zennie 10. 5. 2012 12:58

Dekuju za vsechny prispevky, nekolikrat jsem vsechno cetl a prosel dalsi alternativy. Problem je vyreseny, prece jen nakonec jsem se rozhodl pro NX11 (+pancake), takze mi tu od vcerejska lezi. Nemel jsem zatim moznost ho nekam vic vytahnout, ale zatim maximalni spokojenost po vsech strankach.

Jeste jednou diky moc za rady :)
zennie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daemonius 10. 5. 2012 16:34

Zní jako dobrá volba (asi bych to koupil též). Tož, vytáhni ho někam, venku je hezky. A můžeš se pochlubit. :D
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Skulivert 10. 5. 2012 22:06

jasne, az bude cas jdi ho provetrat a pochlub se s dojmy a nejakymi "obrazky"... :-)

jinak k tem objektivum pro kolegu vyse... jedna vec jsou laboratorni (teoreticke / v praxi temer nedosazitelne) podminky a nebo fotograficka (kazdodenni bezna) praxe, zkusenosti a (po)cit... Osobne davam pri vyberu objektivu prednost te druhe moznosti... a tam zas az tak (podle meho nazoru) tragicky spatna nex skla nejsou...
Skulivert
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků