Výběr zrcadlovky 20-30tis (Nikon vs. Pentax)

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kentus 3. 5. 2012 16:35

Opticky je ten první o cosi lepší než druhý, ale myslím, že je oba 18-105mm strčí do kapsy. Už jen kvůli té stabilizaci je to lepší volba. Za těch 18 bych to bral hned.
A kartu... class 10 je nejvíc co existuje, potom je už jen UHS, ale to žerou jenom novější zrcadlovky a navíc to má minimální praktickou výhodu. A spolehlivost Transcendu je myslím na takové to běžné focení taky v pohodě.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 3. 5. 2012 18:51

jak píše kentus- ty skla nebrat, jsou super na full frame, ale ne na APS-C, navíc ta cena za set už další debatu vylučuje. Peníze si zatím neutrácej, uvidíš co budeš chtít potom více - široký zoom, pevná skla, telezoom, na všechno mít nebudeš, zatím ti seťák bude stačit. Já bych si nejspíš koupil k seťáku 35/1,8 AF-S do interiéru.

-- 3. 5. 2012 19:54 --

jo a ještě karta-stačí class 6, zárukou spolehlivosti je Sandisk, ale je fakt že jediné o kterých jsem četl špatné zkušenosti byly Kingston class 10.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 4. 5. 2012 19:12

Dobrá chlapi, tohle jsem potřeboval..

Za tu cenu luxusní, na naučení a v blízké době až se do toho trochu dostanu tak pořídím určitě minimálně jedno pevné sklo, pak se uvidí.. :)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 4. 5. 2012 23:11

tož zlom vaz a až to bude doma, tak pomachruj :-)
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metyn 5. 5. 2012 06:18

zdravím nikonisti, chci se zeptat na toto: na d5100 v hledáčku normálně ukazuje iso třeba 200, pak namáčknu spoušť a místo isa se objeví v hranaté závorce r17 , nevíte někdo vo co go? podotýkám že vše normálně funguje.
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ZbRock 5. 5. 2012 20:35

přibližný počet snímků, které lze při aktuálním nastavení uložit do vyrovnávací paměti
ZbRock
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod metyn 6. 5. 2012 06:31

dík
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 14. 5. 2012 21:42

Tož mám to doma už tyden, za tu krásnou cenu 18 a půl tis. i s kartou. Horší že ale tak málo času že sem zatím nafotil jen tak 30 fotek, moc sem si ještě nepohrál.. :(

První poznatek, (ten se týká asi většiny zrcadlovek) že bud to dělám špatně, prostě pořádně se do hledáčku nemůžu podívat, dívám se pravým okem, ale nosem jsu připláclý na displeju, nějak to tam nakřivím ale jako ergonomie nic moc.. Proč to není víc u kraje? Takhle to má ale drtivá většina zrcadlovek, tak asi je to normální a zvyknu si.. Nebo dělá se nějaká ta "očnice co vysune blíž" ten hledáček?
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kentus 14. 5. 2012 21:48

Nevím proč bys přimačkával nos na displej, normálně ho dej vlevo vedle těla foťáku.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 14. 5. 2012 21:52

Dělá se jenom zvětšovací očnice(obraz je pak větší,ale musíš být víc naražený na hledáčku abys viděl do všech rohů), ta trošku trčí, ale neboj, displej mám od nosu zapatlaný pořád, s tím nic neuděláš. No a do kraje není hledáček protože bys musel posunout celou mechaniku zrcadla,závěrky atd. takže to jinak nejde..(nj, pamětníci budou vzpomínat stařičkého olympus E300,ale to je výjimka)
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 14. 5. 2012 22:23

tož ten asi navrhoval Bolek Polívka :-)
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 14. 5. 2012 22:44

Co uz na tom ako sa pri tom citis .. ale ako pri tom vyzeras :-)
Přílohy
DSC04359_fotografka.jpg
Fotografka v akcii
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T-Lama 14. 5. 2012 22:50

Není pravda, že to jinak nejde a není kvůli tomu nutné ani vymýšlet nějaké technické specialitky, stačí se podívat na Oly E-1, která má při pohledu shora tvar "L" (tedy objektiv hodně ke kraji) a ne "T" (objektiv víc na střed) jako to má většina foťáků. Jenže Canon i Nikon mají ve zvyku cpát doleva kruhový volič, který úspoře místa zrovna dvakrát nepomáhá... :nenapadne
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 14. 5. 2012 23:05

Tohle je pěkná fotka, proč u konvenčího řešení nejde jít víc ke kraji :
Obrázek
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 15. 5. 2012 08:36

Ganec.. :D Tož jak při tom vypadám fakt nevim.. :D

Vy s tím nemáte problém? Nemyslím že bych měl nějak velký nos.. Navíc ještě mám brýle, takže bez nich bych to oko musel strčit k tomu ještě blíž, to už si nedokážu představit.. :-D
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků