Doporučte kompaktní fotoaparát do cca 6.tis.Kč

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Lubro 27. 3. 2012 19:46

Možná ano...ale tím nechci říct, že je na všechny výrobky špatný. Mám od f. Samsung třeba LCD TV 32" a v pohodě. Ale prostě mi nějak k těm foťákům nesedí (raději mám firmy, které se specializují na jeden obor-oblast a dělají to dobře...a Samsung už dělá téměř všechno). A taky jeden člověk, který fotí takřka profi mi tuto značku moc nedoporučoval.
Lubro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 27. 3. 2012 19:52

add Samsung - mám NX200 a musím potvrdit, že Samsung jpeg vždy nějak domrví víc, než je nutné, takže to chce zásahy do expozice a pokud to jde, tak fotit do RAWu, na druhou stranu ho lze koupit s RAWem dost levně http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz ... e/#section - ač ultrazoom, tak dobrá světelnost na širokém ohnisku a RAW jako bonus, hledáček...jen je holt větší

add pouzdro - na to bych teda nekoukal, na tak malý foťák bych ho ani nekupoval, stačí ho strčit do kapsy a když tak bych časem si vybral sám...

edit: nedoporučit značku z hlediska profíka lze, protože na to kouká z pohledu dostuopných skel, ale to se tebe asi netýká

edit 2: cca před 20 lety koupil Samsung Schneider-Kreuznach a už v těch dobách získal ocenění Tipa awards za nejlepší kompakt - a byl fakt dobrý.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod myšpulín 28. 3. 2012 11:02

Lubro píše:...
Ještě se vrátím k tomu Nikon COOLPIX P300. Vyhledával jsem shopy, kde k němu dávají orig. pouzdro zdarma. Ale ouha! Jsou 2 typy - jedno horší (shitovější)+levnější - viz. http://brasny-pouzdra.heureka.cz/nikon-alm230103/
a druhé lepší (retříčko)+dražší - viz. http://brasny-pouzdra.heureka.cz/nikon-cs-p07/
Někde ani nepíší, o jaké pouzdro se jedná...Odhaduji,že v dosti případech se bude jednat o to levnější... Snad jen v mall.cz jsem narazil na to lepší.


Koupil jsem P300 v mallu a jsem spokojen. To pouzdro je špičkové, fakt se mi líbí, nosím ho na pásku. A dodávaná karta 8GB class 10 je taky v pohodě. Někde dodávají v sadách pomalé karty, které nezvládají video a zdržují při focení třeba s HDR.
myšpulín
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lubro 28. 3. 2012 11:28

Díval jsem se u hodně prodejců, ale pokud dávají k tomu Nikonu pouzdro zdarma, tak většinou to horší a zároveň levnější (co by člověk taky mohl chtít zadarmo,že...). A zřejmě pouze u toho mall.cz je v tom setu to lepší pouzdro+karta. Tedy je asi rozhodnuto...
Lubro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 28. 3. 2012 12:16

Taky bych to už neřešil - pouzdro parádní, karta taky, doprava zdarma, sečteno, podtrženo=nejlepší nabídka.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lubro 28. 3. 2012 12:31

Naprostý souhlas! Uvidíme jak se s ním "zžiju" a naučím po jeho doručení...
Lubro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tiskar 4. 6. 2012 08:58

Dobrý den. navážu na váš pokec fotak do 5000kč, který aktuálně vychází lépe
CANON Ixus 220 HS černý dobrá cena 3800
nebo si připlatit za CANON Ixus 230 HS černý cena cca 5000 pujde poznat 1500 kč na víc?
Nikon Coolpix P300 ta už není škoda
Nikon Coolpix S6300 nevypadá zle moc jsem o něm nenašel hlavně vaše zkušenosti
Nové návrhy si rád přečtu díky
tiskar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kee184 8. 6. 2012 11:22

"Díval jsem se u hodně prodejců, ale pokud dávají k tomu Nikonu pouzdro zdarma, tak většinou to horší a zároveň levnější (co by člověk taky mohl chtít zadarmo,že...). A zřejmě pouze u toho mall.cz je v tom setu to lepší pouzdro+karta. Tedy je asi rozhodnuto..."

- to znamená, že púzdro pre Nikon P300 má dve varianty - jedno je kvalitné a druhé nekvalitné?? Ako je to?
kee184
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků